Nepletko
06.08.08,08:09
Ak je vystavena objednavka na tovar v zmysle uzavretej zmluvy (pocas plynutia vypovednej doby zmluvy) avsak termin dodania je az po skonceni platnosti zmluvy, platia pre dodavku ustanovenia zmluvy
Celsus
06.08.08,19:10
Predpokladám, že na konci vety mal byť otáznik.

Argumenty sa dajú nájsť tak v prospech kladnej odpovede, ako aj v prospech odpovede opačnej. Bez znalosti pozadia prípadu sa ťažko možno jednoznačne prikloniť k jednej z nich. Za situácie, že o prípade nemám žiadne poznatky, by som však asi preferoval názor, že zmluva platí aj pre uvedenú dodávku.

O akú zmluvu vlastne išlo? Bola to nejaká rámcová zmluva o dodávke tovaru?
Nepletko
07.08.08,12:03
ano jedna sa o "ramcovku" dodavatel podal zo zmluvy vypoved, zmluva tuto situaciu neriesi hovori iba o tom ze pocas platnosti zmluvy nemozeme dodavatel odmietnut objednavku (odvolavku) tovaru.
Celsus
07.08.08,15:30
Nezostáva mi než zopakovať, že sa skôr prikláňam k záveru, že zmluva by sa asi mala vzťahovať aj na poslednú objednávku, t.j. tú, pri ktorej dátum dodania spadá až do obdobia po zániku zmluvy.

Je úprava dodávok, ktorá bola obsiahnutá v zmluve, nejako zásadne odlišná od zákonnej úpravy? Pokiaľ nie, môže Vám byť v podstate jedno, či sa zmluva na danú objednávku vzťahuje alebo nie.
Jana Bělohoubková
11.08.08,10:33
vychádzalo by som z toho, že:

ak zo zmluvy vyplýva, že počas trvania zmluvy nemôže dodávateľ odmietnuť objednávku, znamená to, že s objednávkou súhlasil a zaviazal sa ju splniť
po zániku rámcovej zmluvy došlo iba k zániku tejto zmluvy a teda - ja z toho rozumiem toľko - že objednávateľ už nemá povinnosť brať od vás objednávky; avšak na druhej strane objednávka, ktorá bola urobená ešte v dobe platnosti rámcovej zmluvy zakladá nový právny vzťah, ktorý ale nemá s rámcovou zmluvou nič spoločné (za predpokladu, že zmluva nehovorí o naviazanosti)
teda objednávateľ musí plniť to, čo mu z objednávky vyplýva... :cool: