Zita5
25.04.05,10:54
Keď som si preštudovala Zákon o DPH tak som zmätená z § 49 odst.3 .

Strojné zariadenie zakúpené v nemecku - od plátcu DPH . Jeho dovoz som v auguste 2004 samozdanila a prijala na sklad ako tovar. Na uvedenom zariadení bola vykonaná generálna oprava a na túto boli zakúpené u nás v SR rôzne náhr.dielce , na ktoré som uplatnila odpočítanie dane . V mesiaci máj uvedené zariadenie sa predá a prevedie sa aj následná montáž do Bulharska .

Mohla som uplatniť odpočítanie dane zakúpených náhrad.dielcov u nás v SR na toto zariadenie , keď ho predávame do štátu mimo EÚ ?

A ako by to bolo , keby sa zariadenie predávalo v rámci EÚ ?

Prosím ak má niekto skúsenosť bola by som povďačná ???
petra:-)
25.04.05,11:49
Podľa môjho názoru máte nárok na odpočet DPH z nakúpených dielov, či už ho dodáte do krajiny EÚ alebo tretieho štátu.
§ 49 ods.3 sa Vášho prípadu netýka - týka sa len dodávok oslobodených podľa § 28 až 41.
:)
Zita5
25.04.05,12:22
Díky ,já som aj uplatňovala odpočet , ale kolega ma tak doplietol , že už som ani já nevedela čia som .;) Okrem iného dnes je aj tak blbý špatný deň .:mad: