kunkelovaa
06.08.08,11:41
Mali ste už niekto vládny audit? Zajtra k nám nastupuje...
Olice
06.08.08,09:44
Mali ste už niekto vládny audit? Zajtra k nám nastupuje...
My sme mali asi pred mesiacom.
raya1
06.08.08,10:00
A čo sa dialo ?
kunkelovaa
06.08.08,10:14
Prosím, čo ich zaujíma, čo mám pripraviť?? Nahlásili sa len telefonicky, kolegyňa účtujúca obec je na 4 týždňovej dovolenke...
Olice
06.08.08,10:16
A čo sa dialo ?
U nás boli konkrétne zameraní na poskytnuté finančné prostriedky zo ŠR v roku 2006 a kontrolovali ich prečerpanie. Či bolo všetko správne zaúčtované, obstarané, zaradené, odpisované, či boli vrátené úroky v správnej výške a neprečerpané financie načas do ŠR.
Inak na to, že kontrolovali nejakých 22 miliónov boli u nás tuším celý mesiac, ak nie dlhšie.
kunkelovaa
07.08.08,03:31
A tiež to malo taký náhly priebeh? Včera zavolali, od dnes nastupujú a len strohá informácia, že vládny audit. Žiadne písomné ohlásenie. Že sa im chce teraz v dovolenkovom období.... kolegyňa účtujúca obec sa vráti až v septembri, ja som sa bola včera po dovolenke prvýkrát v práci .... a hneď ľadová sprcha...Držte mi palce, lebo na to budem sama...
Olice
07.08.08,04:00
A tiež to malo taký náhly priebeh? Včera zavolali, od dnes nastupujú a len strohá informácia, že vládny audit. Žiadne písomné ohlásenie. Že sa im chce teraz v dovolenkovom období.... kolegyňa účtujúca obec sa vráti až v septembri, ja som sa bola včera po dovolenke prvýkrát v práci .... a hneď ľadová sprcha...Držte mi palce, lebo na to budem sama...
Áno, tiež to malo taký rýchly priebeh, ohlásili sa telefonicky a prišli. Ale inak s tými, čo boli u nás sa celkom dalo komunikovať, neboli nejakí neoblomní, len to veľmi dlho trvalo. K nám veľmi radi chodia kontroly v dovolenkovom období, tiež nechápem, že prečo :rolleyes:.
sojciakova
11.08.08,06:42
U nás boli konkrétne zameraní na poskytnuté finančné prostriedky zo ŠR v roku 2006 a kontrolovali ich prečerpanie. Či bolo všetko správne zaúčtované, obstarané, zaradené, odpisované, či boli vrátené úroky v správnej výške a neprečerpané financie načas do ŠR.
Inak na to, že kontrolovali nejakých 22 miliónov boli u nás tuším celý mesiac, ak nie dlhšie.

Čo sa stane ak prídu aj k nám a zistia, že práve toto nie je celkom v poriadku. Predchádzajúca zamestnankyňa je už na dôchodku. Dostaneme pokutu?To čo už zaúčtovala sa mi nedalo zmeniť.
kunkelovaa
15.08.08,03:44
Tak už mám vládny audit za sebou. Kontrolovali dotácie od roku 2002, ale len z úradu vlády. A sľúbili sa na všetky prenesené komptencie. Teším sa.:o Mali pripomienky, ale do zápisu nedali nič.
Olice
15.08.08,03:57
Čo sa stane ak prídu aj k nám a zistia, že práve toto nie je celkom v poriadku. Predchádzajúca zamestnankyňa je už na dôchodku. Dostaneme pokutu?To čo už zaúčtovala sa mi nedalo zmeniť.
Myslím, že oni pokutu nedávajú. Ak sú nedostatky, dajú ich do zápisu podľa stupňa závažnosti a už je len na zamestnávateľovi, či voči zamestnancovi, ktorý urobil chybu vyvodí dôsledky.
Olice
15.08.08,03:57
Tak už mám vládny audit za sebou. Kontrolovali dotácie od roku 2002, ale len z úradu vlády. A sľúbili sa na všetky prenesené komptencie. Teším sa.:o Mali pripomienky, ale do zápisu nedali nič.
Super! Ale skončili celkom rýchlo.
sojciakova
15.08.08,05:11
Tak už mám vládny audit za sebou. Kontrolovali dotácie od roku 2002, ale len z úradu vlády. A sľúbili sa na všetky prenesené komptencie. Teším sa.:o Mali pripomienky, ale do zápisu nedali nič.
Ako to prebiehalo? Čo všetko si im musela predkladať? To by ma veľmi zaujímalo.
kunkelovaa
18.08.08,06:59
Boli zameraní na dotácie z úradu vlády od roku 2002. Chceli k nim všetko - zmluvy, výpisy, doklady, fyzickú kontrolu miesta, smernicu o vnútornej kontrole.... A vraj prídu na všetky prenesené kompetencie....
007gituska
19.08.08,05:42
vládny audit okrem iného zahŕňa aj finančnú kontrolu. teda, keď sa pri výkone auditu zistí porušenie finančnej disciplíny, nastupujú sankcie podľa zákona o rozpočtových pravidlách.
na rozdiel od finančnej kontroly pri audite sú v správe uvedené aj doporučené postupy, ktoré majú zamedziť, aby sa nedostatky v budúcnosti nevyskytovali. je len na kontrolovanom subjekte, či tieto doporučenia prijme