anka1
25.04.05,12:57
Prosím Vás mal už niekto kontrolu na výpočet miezd? ČO všetko kontrolovali? Jedná sa mi o nepretržitú prevádzku. Sme SBS. Chceli vidieť aj zmluvy o poskytovaní bezpečnostných služieb? Jedná a mi o to, ako to mám urobiť, aby bolo všetko vporiadku. Stačia im podklady pre spracovanie miezd (odpracované hodiny), alebo to kontrolujú podrobnejšie? Napr.: zmluva zo zákazníkom, tam je dohodnutý čas stráženia objektu. Podľa toho odkontrolujú odpracované hodiny zamestnancov, či to sedí s tou zmluvou? Skúste napísať vaše skúsenosti s týmito kontrolami. Vopred ďakujem veľmi pekne :)
vladan
25.04.05,11:28
nemám osobné skúsenosti s kontrolou, ale "kontrola na výpočet miezd" mi vychádza takto:
- kontrola zo Sociálnej poisťovne ... kontroluje výpočet odvodov, či sa dodržal minimálny a maximálny vymeriavaci základ, či boli odvody včas uhradené, prípadne nahlášky, odhlášky, prerušenia
- kontrola zo Zdravotnej poisťovne ... detto
- kontrola z Inšpektorátu práce ... hlavne kontroluje dodržiavanie Zákonník práce, predpisov BOZP

odo mňa zatiaľ toľko
anka1
25.04.05,11:31
nemám osobné skúsenosti s kontrolou, ale "kontrola na výpočet miezd" mi vychádza takto:
- kontrola zo Sociálnej poisťovne ... kontroluje výpočet odvodov, či sa dodržal minimálny a maximálny vymeriavaci základ, či boli odvody včas uhradené, prípadne nahlášky, odhlášky, prerušenia
- kontrola zo Zdravotnej poisťovne ... detto
- kontrola z Inšpektorátu práce ... hlavne kontroluje dodržiavanie Zákonník práce, predpisov BOZP

odo mňa zatiaľ toľko
Vladka dík :)
Bionda
25.04.05,11:34
Inšpektorát práce zvykne kontrolovať aj nadčasy, či máte písanku, kto kedy nariadil nadčas, či boli preplácané ako mali byť.A hlavne čo bolo nepríjemné je čerpanie dovoleniek, či mohli čerpať a keď áno tak prečo neboli apod.
tibor
25.04.05,11:54
u mňa:
niečo, čo popísala vladan + kontrola výpočtu priemerky. tam som sa navysvetľoval pri uplatňovaní ročných prémií a 13. a 14. platu...

teraz si daj pozor na naturálie a iné požitky pre zamestnancov, čo musia byť zahrňované do ZD. neviem aké obdobie ti kontrolujú - či mám zasahovať aj do kontrol spred 10 rokov...
Jara
25.04.05,12:14
ešte dodávam kontrola dochádzky, či sedí evidencia dochádzky /kniha príchodov a odchodov zamestnancov s vyučtovaním mes. miezd. T.j. nadčasy a všetko to, čo písala Vladan, ale to závisí od inštitucie ktorá vykonáva kontrolu či to je Inšpektorát, ZP al. SP. Držím prsty.

Väčšinou sa dá dohodnúť, ja som mala pred mesiacom a keď im doložíš čo žiadajú tak to je OK. Len to treba dovyrobiť čo si kto želá. No a nebuď hašterivá ale otvorená a všetko im daj čo chcú a dopadneš výborne. :D
anka1
25.04.05,12:25
Ďakujem Vám všetkým za rady. Zatiaľ nemám kontrolu, len som sa chcela uistiť či všetko mám, alebo lepšie povedané načo všetko sa mám pripraviť. Ešte raz vďaka. Išlo mi hlavne o tú dochádzku. Sme SBS, klasicky.... nadčasy nepreplácame, hodiny im síce preplatíme všetky, ale iba v hod. sadzbe. Je to formou odmeny. Takže teraz musím vymyslieť nejakú evidenciu dochádzky aby mi to sadlo na mzdy, nočné príplatky a prac. fond, atď....