okno
06.08.08,16:46
Dobrý deň ! Chcela by som sa spýtať či sa môžem odtrhnúť od kúrenia v bytovom dome bez súhlasu spoločenstva "merače tepla nemáme" bývam v garsónke kde by nemal byť problém elektrický radiátor a ja platím nehorázne peniaze za kúrenie, samozrejme SVB nesúhladí s odpojením kúrenia.Bývam na najvyžšom poschodí kde by odpojenie nebol problém pre ostatné byty
felix1
06.08.08,20:56
Pred konfliktom so SVB vo Vasom dome pri dozadovani sa suhlasu, je potrebne informovat sa na realizacne naklady resp. financne nasledky takehoto kroku.
1) Ak mate vyregulovanu vykurovaciu sustavu odpojenie 1bytu pravdepodobne sposobi naklady na nove vyregulovanie. SVB to z FO asi nebude chciet uhradit a tak to zostava na Vas.
2) Pri elekrtickom vykurovani a zvyseni odberu, sa mozete stretnut s poziadavkou dodavatela energie na vymenu siloveho rozvodu do bytoveho domu a to vsetko na Vase naklady.
3) pri plynovom vykurovani nastava problem so zakonom o ,, malych zdrojoch znecistenia,, ( ospravedlnujem sa ak sa zakon vola inak).
Pokial viem, je v platnosti a prerabky individualneho vykurovania v bytovych domoch tymto sposobom dost komplikuje.
4) moznost ktorej sa najviac obavam v nasej krajine je na fotkach v prilohe.
Na fotkach je ludova tvorivost pri uprave logie ( zasklenie ) a individualne
vykurovanie bez kompromisov...:eek:
Verim ale, ze touto cestou nebudete postupovat:)
lubica_02
06.08.08,21:24
felix1 - nechcela by som , aby domy, ktoré spravujem dopadli takto. Je to katastrofa.
mrsinko
27.05.09,15:31
tak isto suhlasim hotova katastrofa hlavne ta praca s ludmi :)