pivko
06.08.08,16:52
Mám len jednú zamestnankyňu t.č. na materskej dovolenke , ja ako konateľ som dobrovolne nezamestnaný. Došli mi tlačivá /mesačné výkazy poistného a príspevkov/zo Soc.poisťovne.
Musím v uvedenom prípade posielať výkazy????
Zoltán Kovács
06.08.08,14:53
Mám len jednú zamestnankyňu t.č. na materskej dovolenke , ja ako konateľ som dobrovolne nezamestnaný. Došli mi tlačivá /mesačné výkazy poistného a príspevkov/zo Soc.poisťovne.
Musím v uvedenom prípade posielať výkazy????

Áno je potrebné posielať aj nulové výkazy do SP, inak hrozí pokuta.
cactus
06.08.08,15:32
Ináč možeš si ich vytlačiť aj na www.socpoist.sk keď ti došli
pivko
06.08.08,17:37
Áno je potrebné posielať aj nulové výkazy do SP, inak hrozí pokuta.
Ďakujem Smith
ale je to pekná volovina, teraz vlastne nemám žiadneho zamestnanca a musím aj tak každý mesiac posielať tie výkazy 3 roky!!!:mad:
Ešte ma napadlo, potom načo som podával odhlášku na soc. poisťovni že zamestnankyňa ide na materskú???
Paula
06.08.08,17:54
Pred časom požadovali aj niektoré ZP uvádzať mamičky počas MD a RD s nulou každý mesiac. Neviem, či to už zrušili.
pivko
06.08.08,17:54
Áno je potrebné posielať aj nulové výkazy do SP, inak hrozí pokuta.
To platí aj keď firma nemá žiadneho zamestnanca?
cactus
06.08.08,18:02
To platí aj keď firma nemá žiadneho zamestnanca?
áno, iba keď by si sa odhlásil tak nie
Zoltán Kovács
06.08.08,18:28
Ďakujem Smith
ale je to pekná volovina, teraz vlastne nemám žiadneho zamestnanca a musím aj tak každý mesiac posielať tie výkazy 3 roky!!!:mad:
Ešte ma napadlo, potom načo som podával odhlášku na soc. poisťovni že zamestnankyňa ide na materskú???

Zamestnanca máš, len na materskej.


To platí aj keď firma nemá žiadneho zamestnanca?

Ak nemáš zamestnanca, tak si povinný aj firmu odhlásiť.
m.hladka
06.08.08,18:49
Ešte ma napadlo, potom načo som podával odhlášku na soc. poisťovni že zamestnankyňa ide na materskú???
Aby za ňu platil odovody štát. Vybav si posielanie výkazov cez internet a nemusíš chodiť do SP.
Manual
06.08.08,18:54
Ďakujem Smith
ale je to pekná volovina, teraz vlastne nemám žiadneho zamestnanca a musím aj tak každý mesiac posielať tie výkazy 3 roky!!!:mad:
Ešte ma napadlo, potom načo som podával odhlášku na soc. poisťovni že zamestnankyňa ide na materskú???
A podobné je to aj so zasielaním kvartálnych Hlásení na DU, ak si tam nahlásený aj ako platiteľ dane zo závislej činnosti. Inak hrozí pokuta 2.000 Sk
m.hladka
06.08.08,19:31
A podobné je to aj so zasielaním kvartálnych Hlásení na DU, ak si tam nahlásený aj ako platiteľ dane zo závislej činnosti. Inak hrozí pokuta 2.000 Sk
Ide o kvartálne "Prehľady" a následne ročné "Hlásenie"
Treba napísať žiadosť o zrušenie registrácie k nejakému dňu, aby sa nemuseli podávať prázdne Prehľady tri roky. Pozor na ten dátum, lebo potom následne treba ešte podať to Hlásenie aj keď prázdne.
pivko
07.08.08,07:30
A podobné je to aj so zasielaním kvartálnych Hlásení na DU, ak si tam nahlásený aj ako platiteľ dane zo závislej činnosti. Inak hrozí pokuta 2.000 Sk
A to je zas čo? platiteľ dane zo závislej činnosti?Neviem o tom že by som sa prihlasoval:(
Zoltán Kovács
07.08.08,07:31
A to je zas čo? platiteľ dane zo závislej činnosti?Neviem o tom že by som sa prihlasoval:(

To je chyba.
Manual
07.08.08,09:06
A to je zas čo? platiteľ dane zo závislej činnosti?Neviem o tom že by som sa prihlasoval:(
Ak si mal zamestnancov, čo len jedného, mal si povinnosť sa na DU prihlásiť, aby na DU vedeli že máš zamestnancov a podávať kvartálne prehlady atď. Ak na teba prídu, tak je určite pokuta 2000 Sk, ktorá sa neodpúšťa, ale nebudeš prvý ani posledný kto ju zaplatí
pivko
07.08.08,09:07
Ide o kvartálne "Prehľady" a následne ročné "Hlásenie"
Treba napísať žiadosť o zrušenie registrácie k nejakému dňu, aby sa nemuseli podávať prázdne Prehľady tri roky. Pozor na ten dátum, lebo potom následne treba ešte podať to Hlásenie aj keď prázdne.
Može mi niekto jednoducho vysvetliť kedy musím byť prihlásený na DÚ ako platca dane zo sávislej činnosti?Však sro už mám druhý rok a o niečom takom som nepočul.čo je to vlastne za daň?
Vopred ďakujem za rady.
Manual
07.08.08,09:11
Može mi niekto jednoducho vysvetliť kedy musím byť prihlásený na DÚ ako platca dane zo sávislej činnosti?Však sro už mám druhý rok a o niečom takom som nepočul.čo je to vlastne za daň?
Vopred ďakujem za rady.
To je daň, ktorú zrážaš zamestnancom zo mzdy a odvádzaš na DU, aj keď majú napr. min. mzdu a daň nevyjde žiadna, tak aj tak treba zasielať prázdne tlačivá = ako u blbých:D
pivko
07.08.08,09:13
Ak si mal zamestnancov, čo len jedného, mal si povinnosť sa na DU prihlásiť, aby na DU vedeli že máš zamestnancov a podávať kvartálne prehlady atď. Ak na teba prídu, tak je určite pokuta 2000 Sk, ktorá sa neodpúšťa, ale nebudeš prvý ani posledný kto ju zaplatí
Do apríla 2008 som bol zamestnancom len ja ako konateľ/min.mzda/ , od mája 2008 som dobrovoľne nezamestnaný/aby som nemusel platiť odvody do soc.poisťovne/ a 29.4.2008 som zamestnal na 2dni t.j. do 30.4. zamestnakyňu ,ktora od 1.5. išla na materskú.Mám sa ísť teraz prihlásiť za platcu?:confused:
Manual
07.08.08,09:29
Do apríla 2008 som bol zamestnancom len ja ako konateľ/min.mzda/ , od mája 2008 som dobrovoľne nezamestnaný/aby som nemusel platiť odvody do soc.poisťovne/ a 29.4.2008 som zamestnal na 2dni t.j. do 30.4. zamestnakyňu ,ktora od 1.5. išla na materskú.Mám sa ísť teraz prihlásiť za platcu?:confused:
Ak si ako firma už nejakú daň za zamestnancov niekedy odviedol, tak je "veľká" šanca že DU na teba príde. Ak si zamestnancom dával také mzdy, že si žiadnu daň nemal povinnosť odviesť, tak je možné že to padne do zabudnutia, tu sa ťažko radí... premysli si to a rozhodni sa
Dada
19.08.08,07:26
A čo výkazy do zdravotnej poisťovne? Tiež treba nulové, alebo odhlásiť zamestnávateľa, ak nemá už zamestnancov, len dohodárov?
Zoltán Kovács
19.08.08,07:28
A čo výkazy do zdravotnej poisťovne? Tiež treba nulové, alebo odhlásiť zamestnávateľa, ak nemá už zamestnancov, len dohodárov?

Niektoré ZP to urobia automaticky, ak zamestnávateľ už nemá tam poistenca. Je to individuálne, podľa jednotlivých poisťovni. Treba sa informavať v konkrétnej ZP.
Zoltán Kovács
19.08.08,07:29
Ak si mal zamestnancov, čo len jedného, mal si povinnosť sa na DU prihlásiť, aby na DU vedeli že máš zamestnancov a podávať kvartálne prehlady atď. Ak na teba prídu, tak je určite pokuta 2000 Sk, ktorá sa neodpúšťa, ale nebudeš prvý ani posledný kto ju zaplatí

Pokuta za nepodanie prehľadu je už len 1.000,- Sk.