SCORPION
07.08.08,08:22
Zdravím.
Kúpil som auto z iného okresu a chcem ho prihlásiť ale potreboval by som viac ako 14 dní čo vyplýva zo zákona.
Nedá sa táto doba predĺžiť alebo s nejakou výnimkou obísť?
Vďaka za pomoc.
Chobot
07.08.08,11:26
Zdravím.
Kúpil som auto z iného okresu a chcem ho prihlásiť ale potreboval by som viac ako 14 dní čo vyplýva zo zákona.
Nedá sa táto doba predĺžiť alebo s nejakou výnimkou obísť?
Vďaka za pomoc.

O povinnosti prihlásiť vozidlo hovorí § 90 ods. 6:

(6) Osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla podľa odseku 1 písm. a), je povinná osobne požiadať, aby bola zapísaná do dokladov vozidla ako jeho držiteľ, a to do 14 dní odo dňa, keď sa na ňu vozidlo previedlo, na okresnom dopravnom inšpektoráte príslušnom podľa miesta svojho trvalého pobytu alebo sídla. Pritom je povinná na vykonanie evidenčných úkonov predložiť osvedčenie so zápisom, ktorý vykonal okresný dopravný inšpektorát o oznámení zmeny, doklad o vykonaní kontroly originality vozidla 34a) nie starší ako 30 dní a ďalšie doklady preukazujúce splnenie podmienok podľa § 88 ods. 4 a podľa § 88a, ako aj umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle.

Zároveň v § 120 sú uvedené sankcie za porušenie príslušných ustanovení zákona, ale ten § 90 ods. 6 tam nie je a dokonca to sú sadzby pokút pre podnikateľov. Takže ak si fyzická osoba, tak mne z toho vyplýva, že neskorší zápis nie je možné pokutovať. Možno keď neskôr prihlásiš vozidlo, ťa len napomenú:

(1) Obvodný úrad dopravy môže uložiť pokutu do 20 000 Sk fyzickej osobe oprávnenej na podnikanie alebo právnickej osobe, ktorá poruší povinnosť ustanovenú v § 6 ods. 4 a 6, pre prevádzkovateľa v § 37 ods. 11, § 71 ods. 4, § 86 ods. 9, § 88 ods. 2, § 90 ods. 1, 2 a 5, § 94 ods. 3, 4, 6 a 8, a ak sa týka jeho pôsobnosti, aj v § 125 a v osobitnom predpise 41a).
mladymuz
07.08.08,11:45
mne bolo raz povedane na DI pracovnickou, ze ak auto nebolo odhlasene, tak sa nic nedeje, inak plati 14 dnova lehota a hrozi pokuta. Samozrejme, pokuta moze byt a nemusi
killino
07.08.08,15:39
Ja mam obdobný problém, ale namiesto 14dní to mám nezapísané už 12 mesiacov.
V TP urobili chybu v prepise čísla karosérie a VIN
Namiesto jedného Z dali Y
A na aute to sedí obe sú rovnaké, ale v technickom nie.
V inom okrese to odhlasili, že to opravia v tom novom. Tu to ale odmietli zapísať, že to musí opraviť ten kto to vystavil. Pekné že?
Keď ma zastavili a chceli mi dať pokutu a zobrať TP tak som im vysvetlil o čo tam ide a len pokrčili plecami a nechali to tak.
Kocúrkovo
Paula
07.08.08,15:45
mimotemyAk preberám TP alebo iný vážny doklad, okamžite si skontrolujem správnosť údajov a ak je chyba hoci len napr. číslo v adrese, na počkanie mi musia vystaviť nový. Na tom som ja pes:rolleyes:
killino
07.08.08,16:05
mimotemyAk preberám TP alebo iný vážny doklad, okamžite si skontrolujem správnosť údajov a ak je chyba hoci len napr. číslo v adrese, na počkanie mi musia vystaviť nový. Na tom som ja pes:rolleyes:
Keď som preberal TP tak mi ho podal človek, ktorému som si dal spraviť kontrolu originality, ten nič nepovedal tak som to len zbežne prešiel
mladymuz
08.08.08,06:27
ked som kupoval ojazdenku dovo na SK min. rok, papiere boli vybavene na kľuč, ale napriek tomu som to čislo pre istotu skontroloval či nenastal preklep :(
sapka
02.09.08,16:39
ahojte, neviem ci je to celkom k teme, ale mam otazocku. Zahranicna materska firma, dala svoje vozidla, resp. vozidla ktore ma na leasing svojej slovenskej organizacnej zlozke, t.j. tie vozidla su majetkom nemeckej firmy, ale su prakticky stale na Slovensku. Je potrebne ich tu prihlasovat??? A ako je to s poistkou?
Dakujem