nelly1810
07.08.08,08:36
chcela by som sa opýtať či mi nevie niekto poradiť idem prerábať kúpelku s wc ale ide o to že mám pomerané ...všetko ....na obkladačky mám v.:2m
š.:547cm/dokopy steny/
...na dlažbu mám miery š.:196
d.:261
vie mi niekto skúsený poradiť kolko metrov štvorcových potrebujem?
alebo ako mám v buducnosti také niečo počítať?
ďakujem
JAJA11
07.08.08,06:38
chcela by som sa opýtať či mi nevie niekto poradiť idem prerábať kúpelku s wc ale ide o to že mám pomerané ...všetko ....na obkladačky mám v.:2m
š.:547cm/dokopy steny/
...na dlažbu mám miery š.:196
d.:261
vie mi niekto skúsený poradiť kolko metrov štvorcových potrebujem?
alebo ako mám v buducnosti také niečo počítať?
ďakujem

myslím, že poradiť by mali aj priamo v predajni, prípadne človek, ktorý Vám to bude obkladať. Všetko závisí od veľkosti obkladačiek, vzoru a pod. Všeobecne sa nedá tak ľahko poradiť.
Zoltán Kovács
07.08.08,06:39
chcela by som sa opýtať či mi nevie niekto poradiť idem prerábať kúpelku s wc ale ide o to že mám pomerané ...všetko ....na obkladačky mám v.:2m
š.:547cm/dokopy steny/
...na dlažbu mám miery š.:196
d.:261
vie mi niekto skúsený poradiť kolko metrov štvorcových potrebujem?
alebo ako mám v buducnosti také niečo počítať?
ďakujem

Pri obkladačkách pri rátaní m2 treba vynechať otvory v stenách na dvere príp. okno. A pri dlažbe zase rozmer vane (totiž pod vaňu nedávaš dlažbu).
nelly1810
07.08.08,06:53
no ďakujem ale zatial toto všetko viem.ale ja som sa to chcela naučiť rátať preto som napísala tie rozmery
díky
JAJA11
07.08.08,07:24
no ďakujem ale zatial toto všetko viem.ale ja som sa to chcela naučiť rátať preto som napísala tie rozmery
díky

Ale presný výpočet sa nedá spraviť - závisí to od vzoru, niekedy sa dá použiť obkladačka aj keď sa rozdelí na polovicu, niekedy sa zvyšok musí vyhodiť. Inak vypočítať sa to dá jednoducho, tak ako napísal smith, rozmery vynásobíš, odpočítaš otvory a časti, ktoré sa neobkladajú a pridáš cca 5 %. A tých percent je závislých od vzoru a veľkosti obkladačiek. Presné množsvo sa nedá vypočítať nikdy (tak aby Ti neostala ani jedna obkladačka), pretože aj pri práci sa môže niektorá rozbiť, pri rezaní tak isto môže dôjsť k poškodeniu, takže akýkoľvek vzorec nie je dostatočný.:)
Zoltán Kovács
07.08.08,07:24
no ďakujem ale zatial toto všetko viem.ale ja som sa to chcela naučiť rátať preto som napísala tie rozmery
díky

Každý rozmer dlažby a obkladu má na balení uvedené koľko to je v m2. Takže napr. máš dlažbu 12,5m2, a v balení je 1,15m2. Tak sa objedná 12 krabíc, čo je 13,8m2, nakoľko je dobré rátať aj s rezervou.
nelly1810
07.08.08,08:13
ďakujem za radu