Rubrika
07.08.08,08:40
Na ktorých dokladoch má byť duálne zobrazovanie Sk a € v účtovníctve RO a od kedy ?
Na objednávkach, kontrolných listoch ?
A ako to má byť na šekoch pre rodičov detí, ktorí nám platia za pobyt v Domove soc.služieb ? Aj na šekoch má byť duálne zobrazenie sumy ?
kačkapoliačka
07.08.08,07:54
Vaša organizácia nevypracovala akčný plán zavedenia eura? Tieto veci by ste tam mali mať vyriešené už dávno.
Zjednodušene povedané jedná sa o všetky doklady, ktoré idú k spotrebiteľovi aj k zamestnancom (napr.§2 ods.1, celý §18 z.č.659/2007). Nie sú to objednávky. Šeky sú poštové doklady a na tie sa spýtajte na pošte, nedávno sa distribuoval inform.leták.
Dátum si určite vy, najneskoršie tuším 24.8., náš rezort si povedal 1.8., tak už to robíme.
všetko dobré. kp
Katka 30
08.08.08,07:44
čo by mal obsahovať ten akčný plán na zavedenie eura? Boli ste niekto na nejakom školení o postupoch pri zavedení eura v RO? Ďakujem
kačkapoliačka
12.08.08,07:38
V prvom rade si musíte naštudovať zákon a k nemu vyhlášky.
1. vycitovať zákony a vyhlášky
2. zriadenie pracovnej skupiny na zabezpečenie bezpečného a plynulého prechodu na euro vo všetkých oblastiach
3. zadefinovať oblasti (zamestnanci, zákazníci, občania, dodávatelia, banka, vzťah so štátom... (všetko podľa seba) tzv revízia
4. z toho čo je potrebné pre duálne zobrazovanie do 1.1. a po 1.1.
5. .. čo je potrebné je prechod na euro od 1.1.
6. zadefinovať konkrétny IS s termínom a zodpovedbým človekom: napr. mzdy a personalistika , program xy, termín naprv osloviť či zabezpečia a čo zabezpečia, potom termín kedy, a zodpovedná osoba.
7. podobne faktúry, tlačivá (pokladňa), web stránka, cenníky..., z.o slobodnom prístupe k informáciám-cenníky,...
8. kontrola úloh
a pod. nie je to zložité, len si musíte všetko prejsť a zistíte, že toho nie je veľa.
na školení som nebola iba kolegyne, čo robia s účtovníctvom a papam u konkr.dodávateľa
všetko dobré kp
Vranová
12.08.08,07:43
V prvom rade si musíte naštudovať zákon a k nemu vyhlášky.
1. vycitovať zákony a vyhlášky
2. zriadenie pracovnej skupiny na zabezpečenie bezpečného a plynulého prechodu na euro vo všetkých oblastiach
3. zadefinovať oblasti (zamestnanci, zákazníci, občania, dodávatelia, banka, vzťah so štátom... (všetko podľa seba) tzv revízia
4. z toho čo je potrebné pre duálne zobrazovanie do 1.1. a po 1.1.
5. .. čo je potrebné je prechod na euro od 1.1.
6. zadefinovať konkrétny IS s termínom a zodpovedbým človekom: napr. mzdy a personalistika , program xy, termín naprv osloviť či zabezpečia a čo zabezpečia, potom termín kedy, a zodpovedná osoba.
7. podobne faktúry, tlačivá (pokladňa), web stránka, cenníky..., z.o slobodnom prístupe k informáciám-cenníky,...
8. kontrola úloh
a pod. nie je to zložité, len si musíte všetko prejsť a zistíte, že toho nie je veľa.
na školení som nebola iba kolegyne, čo robia s účtovníctvom a papam u konkr.dodávateľa
všetko dobré kp
ak máš nejaký vzor..bola by si taká zlatá a priložila ho?? srdečná vďaka
kačkapoliačka
13.08.08,05:19
Ten náš sa skladá z "troch" častí. Lebo jednotlivé kroky zadefinoval rezort (strašne zložito alebo múdro ?:) ).
Oni aj vycitovali zákony.
Potom sme my spravili jednoduchý výcuc a prispôsobili na naše podmienky.
Kontrola úloh prebieha 1x do mesiaca (tj. posiela sa im vyplnené tlačivo).
To čo som v bodoch pre Vás napísala je sprehľadnené to čo robíme na vyšší príkaz. Ak ho vy nemáte. Tak naozaj stačí jednoducho ísť po tých bodoch. Netreba písať veľa detailov, lebo si ušijete na seba bič, stačia oblasti a bude to fajn.
Ale myslím, že aj tak je najdôležitejšie ako to urobíte v praxi.
všetko dobré.
kp
AntekaK
15.08.08,08:44
Ahoj, chcem sa s Vami poradiť, poštové poukážky, prostredníctvom ktorých budeme vyberať za stravu od detí, ktoré sa budú vydávať koncom augusta musia mať sumu k úrhade vyjadrenú aj v eurách.
Tiež výdavkové a príjmové pokladničné doklady, ktoré sa vyhotovujú v organizácii pri spracovaní pokladne, tiež musia mať sumy v SKK aj v EUR?
Ďakujem.
sojciakova
15.08.08,08:59
Ja mám WinIBEU a využívam modul pokladňa. Pri inštalácii 1.15 mi nabehlo duálne zobrazovanie v eurách. Ja si myslím, že treba. Ak máš WinIBEU odporúčam využiť tento modul.Podľa mňa je to ich najlepší modul.
kačkapoliačka
15.08.08,09:35
Citujem "Duálnemu zobrazovaniu nepodliehajú sumy uvádzané na príjmových a výdavkových účtovných dokladoch o pokladničných operáciách s hotovosťou." §18 ods 6). Napr. odvody z a do banky, na to nie je potrebné duáln.zobrazenie.
Ostatné zobrazujeme.
kp