mpca
07.08.08,08:50
Zdravim Poraďaci,
mam otazku ako vystaviť ťarchopis v OMEGE.
Ako "klasicku" OF len z inym čislovanim a namiesto textu "Fakturujeme Vám za:" napísať "Ťarchopisujeme Vám:".
Alebo je uplne iny postup?
(totižto predošly software (Softip) mal zvlašť evidenciu pre ťarchopisy, čo tu v OMEGE nikde nevidim)

Ďakujem Vám všetkým za skoré odpovede..


...
Petra29
07.08.08,07:02
Fakturácia - Odoslané dobropisy,
samostatný okruh OD.
Odoslané faktúry
mpca
07.08.08,07:14
Takže Dopropis a Ťarchopis vystavujem v dopropisoch?


mno po telefonickom kontakte mi slecna z Krosu povedala že v OF a do poznamky napisat ku ktorej OF je ten "ťarchopis"...
Petra29
07.08.08,07:19
Takže Dopropis a Ťarchopis vystavujem v dopropisoch?
Omega má okruhy na "Odoslané dobropisy" a "Došlé dobropisy",
je to len označenie,
zákon o dph nepozná "dobropis", "ťarchopis".
Na opravu - zvýšenie základu dane vo Vašom prípade môžte postupovať ako Vám poradili.
mpca
07.08.08,07:47
Ďakujem pekne za odpoveď a prajem pekný slnečný deň.
Ajuška
07.08.08,16:09
Omega má okruhy na "Odoslané dobropisy" a "Došlé dobropisy", mimotemy
je to len označenie,
zákon o dph nepozná "dobropis", "ťarchopis".
Na opravu - zvýšenie základu dane vo Vašom prípade môžte postupovať ako Vám poradili.


Dobropisom znižuješ pôvodne fakturovaný základ dane...
"Ťarchopisom" zvyšuješ pôvodne fakturovaný základ dane...

Tzn. vystavíš novú faktúru z textom... opravujem základ dane z fa č...
uvedieš pôvodne fakturované položky z mínusom a následne ich vyfaktúruješ v novom - správnom znení...:rolleyes:...
mpca
08.08.08,05:07
Ďakujem,,, v novo vystavenej Fa je síce odvolávka na prvotnú Fa ale nieje tam text že "oprava základu dane" ...
Hmm a keď tak pozeram asi som to neurobil celkom spravne, lebo som len "dofakturoval" rozdiel,,, tz. spravna cennikova cena za mj je 1 200Sk , na prvotnej Fa bola cena len 1 100Sk a je som teraz vystavil ťarchopis ako rozdiel cien,, tj. množstvo x 100Sk,,, mam tu fa prerobiť alebo je to OK?

Ďakujem za odpoveď.
Ajuška
08.08.08,13:22
Ďakujem,,, v novo vystavenej Fa je síce odvolávka na prvotnú Fa ale nieje tam text že "oprava základu dane" ...
Hmm a keď tak pozeram asi som to neurobil celkom spravne, lebo som len "dofakturoval" rozdiel,,, tz. spravna cennikova cena za mj je 1 200Sk , na prvotnej Fa bola cena len 1 100Sk a je som teraz vystavil ťarchopis ako rozdiel cien,, tj. množstvo x 100Sk,,, mam tu fa prerobiť alebo je to OK?

Ďakujem za odpoveď.

Neviem čo bolo predmetom Tvojej fakturácie. Postup ktorý som Ti uviedla (položky mínusom s pôvodnou cenou a následne tie isté položky s novou cenou) sa uplatňuje pri tovarových položkách. Je to istejšie prepojenie so skladovou evidenciou. Ak si fakturoval služby, teoreticky by šlo vystaviť "ťarchopis" len s dofakturovaním. Lenže podstatné je, že z novej faktúry musí byť jasné a zreteľné prečo bola vystavená. Tak sa na to pozri z tohto pohľadu (aby aj nezainteresovanému bolo na prvý pohľad jasné o čo v tej faktúre ide)...:rolleyes:...
mpca
11.08.08,03:25
Áno bola, to skladová položka, avšak na sklade si to viem opraviť ako potrebujem...(Sklady neidú priamo do účtovníctva)..
Mno je to jasne všetkým na našom úseku, tak je to hádam ok.. :)

ĎAKUJEM