heles
07.08.08,10:14
Od 7.7.2008 máme uchádzača o zamestnanie , ktorý u nás vykonáva absolvnetskú prax. Máme uzatvorenú dohodu s UPSVaR, na základe ktorej absolvent dostáva z UPSVaR odmenu vo výške životného minima. Chceli by sme aj my tomuto absolventovi vyplácať nejakú odmenu a tým ho motivovať k práci. Je možné uzatvoriť s týmto absolventom dohodu o vyk.práce alebo prac.činnosti, ak áno, tak za akých podmienok? V dohode s UPSVaR sme sa zaviazali že bude vykonávať u nás prácu 4 hod denne.
heles
07.08.08,09:14
posúvam
marosc
08.08.08,06:32
Konzultoval som to s kontrolorom upsvr a nevidí v tom problém, aby absolvent mal uzavretú aj dohodu o pracovnej činnosti. Podľa mňa si treba dať len pozor na evidenciu odpracovaných hodín, aby sa neprekrývali.
dobsony
11.08.08,13:14
1.Absloventom len dohodu možno uzatvoriť alebo aj pracovnú zmluvu ?
2. Prečítala som všetky príspevky čo súvisia s témou, a všade bola písaná len o dohode. A v jednej som čítala že keď uzatvára prac.zmluvu tak stráca nárok o príspevky od úrad práce - je to tak ?
3.A koľko môže zarobiť abslovent na dohodu , myslím čo je maximum ?
1marta3
12.08.08,08:37
Áno, možno uzatvoriť len dohodu, nie pracovnú zmluvu. V prípade pracovnej zmluvy sa každý uchádzač o zamestnanie vyraďuje z evidencie. Dňom vyradenia z evidencie je ukončená aj dohoda o vykonávaní absolventskej praxe. Zarobiť môže od 1.7.2008 maximálne 3978,-Sk. Dohodu je potrebné predložiť aj na úrad práce a mesačne sa predkladá aj príjem. Ak sa prekročí suma, bude vyradený z evidencie.

Pekný deň
dobsony
12.08.08,09:31
Veľmi pekne ďakujem, a pekný a príjemný deň aj Vám !
MiroslavaMagdalena
02.05.10,17:34
Prosím Vás . Vie mi niekto poradiť , ako presne teraz platia zákony ohľadom absolventskej praxe ? . Mám dcéru , ktorej sa to týka . Zaujímalo by ma , či teda stále platí , že popri absolventskej praxi , ktorá je len na 4 hodiny denne , alebo respektíve 20 hodín týždenne stále ešte nemôže byť pracovný pomer na polovičný úväzok . Ak nie , tak či môže pracovať zostávajúce hodiny na dohodu o vykonaní práce , alebo dohodu o pracovnej činnosti . Koľko hodín môže na dané dohody odrobiť a či môže mať absolventskú prax a dohodu respektíve možný pracovný pomer u toho istého zamestnávateľa .
Prosím o skorú odpoveď , je to dosť súrne . Vopred ďakujem .