ivti
07.08.08,12:39
Prosím vás chcela by som sa poradiť s týmto problémom, podnikateľ SZČO má ďalšiu firmu sro. Sro cez tenexpres posielala tovar na dobierku, ale náš zamestnanec, ktorý to vybavoval, nahlásil tenexpresu číslo účtu na SZČO a takisto doklad o zaplatení prepravného a dobierečného je vystavený na SZČO, takže platba prišla na účet SZČO. Čo s tým? Volala som tenexpres, oni to zmeniť nemôžu. Prosím vás o radu ako to vysporiadať.
2. ešte by som sa chcela opýtať, SZČO poskytoval služby, ale začal aj s výrobou, rozhodol sa, že založí sro (čo už aj urobil) a presunie tam len výrobu (sám bude ďalej poskytovať len služby), zatiaľ to ale nie je možné, pretože skladová evidencia je v štádiu rozpracovania. Zatiaľ prevádza (predáva) hotové výrobky sro a tá ich ďalej predáva ako svoj tovar, SZČO chce, aby predaj realizovala len sro, nechce ich predávať ako SZČO. Je to takto v poriadku? Môže to takto fungovať až do doby, kým sro neprevezme celú výrobu?Ďakujem.
Vladimír Ozimý
07.08.08,10:53
1) v praxi sa stávajú mylné úhrady postupoval by som následne:
a) príjem na účet SZČO bude ako nedaňový príjem, pretože predpokladám že faktúra na odberateľa bola vystavená na s.r.o.
b) následne by som preposlal platbu na účet s.r.o. ako nedaňový výdavok z účtu
c) v účtovníctve s.r.o. by som si platbu vypároval s prijatou úhradou od SZČO, kde by som si uviedol do poznámky dôvod takéhoto postupu

čo sa týka predaja na s.r.o. a následne s.r.o. predáva výrobky ako tovar nevidím problém. Jedine si treba dávať pozor na majetkové prepojenie čo z vás robí závislé osoby a to znamená že správca dane môže skúmať obvyklú cenu medzi SZČO a s.r.o. Inak v tom problém nevidím.
m.hladka
07.08.08,11:10
Nám sa stal podobný prípad, ktorý sme riešili tak, že sme vrátili peniaze a znova nám poslali na správny účet. Ale tam bola dohoda s odberateľom. Išlo to všetko cez banku.
ivti
07.08.08,11:25
Nám sa stal podobný prípad, ktorý sme riešili tak, že sme vrátili peniaze a znova nám poslali na správny účet. Ale tam bola dohoda s odberateľom. Išlo to všetko cez banku.
Chcela som to urobiť takisto, ale tenexpres mi to odmietol, tak som nevedela, čo s tým, ale po odpovedi hore je mi to už jasné a urobím to takto. Ďakujem.