zuzanka222
07.08.08,12:47
Dobrý deň,prosím niekoho kto by mi,vedel poradiť,čo všetko musí urobiť FO,ktorá sa chce zmeniť na s.r.o. od roku 2009,má dvoch zamestnancov,prosím niekoho kto sa v tejto probl.vyzná,prípadne by mi poradi l niekoho kto s touto zmenou má skúsenosti,/,ak by to bolo možné tak z Košíc/veľmi pekne ďakujem
Martin Mocko
07.08.08,10:51
Dobrý deň,prosím niekoho kto by mi,vedel poradiť,čo všetko musí urobiť FO,ktorá sa chce zmeniť na s.r.o. od roku 2009,má dvoch zamestnancov,prosím niekoho kto sa v tejto probl.vyzná,prípadne by mi poradi l niekoho kto s touto zmenou má skúsenosti,/,ak by to bolo možné tak z Košíc/veľmi pekne ďakujem

Najjednoduchšie je zrušiť/pozastaviť živnosť a založiť SRO. So zamestnancami ukončiť PP dohodou a prijať ich v novej firme.
zuzanka222
07.08.08,11:03
No to mi je jasné,ale potrebovala by som vedieť podrobne čo všetko to obnáša,resp.kde všade musím nahlásiť zmenu,a somozrejme ,je potrebné prejsť z JU na PU
zalobaba
07.08.08,11:19
No to mi je jasné,ale potrebovala by som vedieť podrobne čo všetko to obnáša,resp.kde všade musím nahlásiť zmenu,a somozrejme ,je potrebné prejsť z JU na PU

Skončenie alebo pozastavenie činnosti pri FO nahlásiť ŽÚ. založenie SRO - vypracovať príslušné doklady v súlade s Obch.zák., navštíviť ŽÚ, OR, .... atď.
Janurka
07.08.08,11:23
Je to dosť obsiahla téma. Tu na porade je okolo toho veľa popísané. Treba zadať do vyhladávača napr. "ako založiť s.r.o." Určite nájdeš veľa cenných informácií.
Zoltán Kovács
07.08.08,11:38
Tu je zoznam tém od Maríny:

http://www.porada.sk/792045-post2.html
marosc
08.08.08,06:13
Jednoznačne najprv založiť sro, mne sa zápis do obchodného registra podaril až na druhýkrát. Po zápise do OR ukončiť/prerušiť činnosť FO. Zamestnancov prepustiť a prijať v s.r.o. Ukončiť JU ako FO a otvoriť PÚ. Čo sa týka nahlasovanie na SP, DÚ, ZP atď., väčšinu toho už robia na živnostenskom úrade. Treba sa s nimi len dohodnúť.
veronikasad
08.08.08,06:19
No to mi je jasné,ale potrebovala by som vedieť podrobne čo všetko to obnáša,resp.kde všade musím nahlásiť zmenu,a somozrejme ,je potrebné prejsť z JU na PU
pozri tu :

http://www.porada.sk/670009-post9.html