1es
07.08.08,13:28
Dobrý deň :)

Vie mi niekto poradiť, ako odhlučniť detskú izbu? Máme byt na prízemí a pod detskou izbou sú namontované vodiace koľaje garážovej brány. Takže keď niektorý sused vychádza alebo vchádza do podzemnej garáže, počujeme ako sa brána navíja alebo odvíja. Trvá to len pár sekúnd ale napriek tomu by som chcela hluk čo najviac eliminovať. Izba zatiaľ nie je zariadená, možno keby som tam dala koberec bolo by to počuť menej. Ale ak náhodou poznáte nejaké izolačné prostriedky alebo iné možnosti napíšte mi prosím o nich. Ďakujem za radu.
Zypsik
07.08.08,12:22
Podla moznosti odhlucnit garazovu branu - aspon premazanie
Potom uz su len riesenia u vas - izolacia podlahy - hruba podlozka pod podlahu alebo az extremne riesenie v podobe hrubej (5-10cm) izolacie.
Ten prizemny byt nad garazou vseobecne nezavidim... :-/
dad111
07.08.08,12:59
Ta brana, respektive cast, ktora produkuje hluk. nesmie byt pevne skrutkami spojena s konstrukciou stavby. Cez skrutky a dotykom kovovej konstrukcie so stenou sa hluk prenasa do muriva a zvuk sa pevnymi latkami siri dobre. Riesenim teda moze byt. Pruzne ulozenie bubna s pohonom. Budto podlozit medzi stenu a pohon brany gumovu platnu, upvnovacie skrutky tiez pritiahnut cez gumu, alebo iny tlmiaci prvok.