janka666
07.08.08,14:06
dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ako sa môže bývalý zamestnanec chrániť a čo má robiť, ak mu nebola vyplatená mzda, ktorá mu prináleží za posledné odpracovné dni, ani 15 dní po výplatnom termíne.Ďakujem
veronikasad
07.08.08,13:18
dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ako sa môže bývalý zamestnanec chrániť a čo má robiť, ak mu nebola vyplatená mzda, ktorá mu prináleží za posledné odpracovné dni, ani 15 dní po výplatnom termíne.Ďakujem
Pokiaľ ide už o bývalého zamestnanca, neprichádza do úvahy okamžité skončenie prac.pomeru. Poslala by som mu výzvu na vyplatenie mzdy do určitého termínu s tým, že ak termín nebude dodržaný, budem si výplatu uplatňovať cestou súdu a prípad nahlásim na inšpekciu práce ... Na niektorých zamestnávateľov to zaberie
Chobot
07.08.08,13:25
dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, ako sa môže bývalý zamestnanec chrániť a čo má robiť, ak mu nebola vyplatená mzda, ktorá mu prináleží za posledné odpracovné dni, ani 15 dní po výplatnom termíne.Ďakujem

Záleží od toho, čo chceš dosiahnuť.

Skončiť PP? - môžeš v takom prípade okamžite skončiť PP.

Vymôcť si mzdu? - môžeš si ju vymáhať súdnou cestou. Ale 15 dní na súdne vymáhanie je ešte krátka doba. Treba si najprv zistiť, prečo mzdu nevyplatil.
Tweety
07.08.08,13:27
Záleží od toho, čo chceš dosiahnuť.

Skončiť PP? - môžeš v takom prípade okamžite skončiť PP.

Vymôcť si mzdu? - môžeš si ju vymáhať súdnou cestou. Ale 15 dní na súdne vymáhanie je ešte krátka doba. Treba si najprv zistiť, prečo mzdu nevyplatil.
PP skončiť nechce, on ho už skončil a nedostal poslednú mzdu.:)
Chobot
07.08.08,13:30
PP skončiť nechce, on ho už skončil a nedostal poslednú mzdu.:)


Ide o bývalého zamestnanca

Aha, to mi ušlo. Máte pravdu ...;)

Mea culpa.