erika333222
07.08.08,14:08
prečo nemozem otvoriť prílohy k meilu, prosim o pomoc
Chobot
07.08.08,13:02
prečo nemozem otvoriť prílohy k meilu, prosim o pomoc

No tak to teda vôbec netuším! :confused::confused::confused:

Z takto zadanej otázky to ani nikto nebude vedieť.

Aký to máš mail - firemný?
Aké sú to prílohy? Prezentácie? Obrázky? Programy?
Hlási ti niečo, keď dáš otvoriť prílohu?
V akej aplikácii ich otváraš?
Ako ich otváraš? Priamo z e-mailu?
robovi
07.08.08,15:36
prečo nemozem otvoriť prílohy k meilu, prosim o pomoc

ak mas outlook expres, asi mas zakazane otvaranie priloh. musis to povolit.
takto: zalozka nastroje - moznosti - zabezpecenie - odfajkovat policko "zakazat otvaranie alebo ukladanie priloh, ktore by mohli obsahovat virus"
erika333222
07.08.08,17:00
mam mikrosoft office outlook
Fero11
07.08.08,17:27
skus to cez web rozhranie (emailoveho klienta som nikdy nepouzival, web rozhrania su tak premakane, ze som klienta nepotreboval)
kitky
07.08.08,17:54
skus to cez web rozhranie (emailoveho klienta som nikdy nepouzival, web rozhrania su tak premakane, ze som klienta nepotreboval)

toto je dost zaujimava informacia ale bohuzial maximalne nezrozumitelna.
skus to povedat co najjednoduchie.
endrju
07.08.08,18:17
toto je dost zaujimava informacia ale bohuzial maximalne nezrozumitelna.
skus to povedat co najjednoduchie.
Najjednoduchšie?
Skúsim to takto:
- namiesto spustenia Outlook Express si spustím webový prehliadač,
- napíšem adresu web stránky, na ktorej sa nachádza moja mailová schránka,
- prihlásim sa,
- používam funkcie naprogramované na tej stránke.

Príklad (mám zaregistrovanú schránku na gmail-i):
- napíšem do webového prehliadača http://gmail.com,
- prihlásim sa
- píšem / čítam / posielam a čojaviemčoešte robím s elektronickou poštou uloženou v mojej schránke.

Eto vsjo. :)

Jednoduchšie to nedokážem napísať. Možno to dokáže niekto iný. :cool:
Pidgey
07.08.08,20:28
mal som podobny problem, myslim ze toto moze byt riesenie,ale iba ak si troska zdatnejsia pri praci s PC (registre a pod...)

Postup je okopirovany zo stranky microsoftu(support.microsoft.com/kb/318515)

Táto oprava je dostupná aj vo francúzskom jazyku.
Upozornenie: nesprávna úprava databázy Registry môže spôsobiť vážne problémy systému, v dôsledku ktorých bude potrebné systém preinštalovať. Spoločnosť Microsoft neposkytuje žiadne záruky na riešenie problémov spôsobených nesprávnym používaním editora databázy Registry. Editor databázy Registry používate na vlastné riziko.
Po aplikácii opravy použite kľúče databázy Registry Level1Remove a Level1Add na prispôsobenie zabezpečenia príloh. Nasledujúcimi krokmi použite kľúč databázy Registry Level1Remove na umožnenie otvorenie súborov pomocou programu Microsoft Outlook, ktoré by boli inak blokované:
1. Ak je program Microsoft Outlook otvorený, ukončite ho.
2. Kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Spustiť.
3. Do poľa Otvoriť napíšte regedit a potom kliknite na tlačidlo OK.
4. Overte, či nasledujúci kľúč existuje.
Ak existuje, preskočte na bod 5.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\9.0\Ou tlook\Security
Ak cesta k tomuto kľúču neexistuje, vytvoríte ju tak, že vyhľadáte a potom označíte nasledujúci kľúč databázy Registry:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft.
a) V ponuke Úpravy kliknite na položku Nové a potom kliknite na položku Kľúč.
b) Napíšte Office a potom stlačte kláves Enter.
c) V ponuke Úpravy kliknite na položku Nové a potom kliknite na položku Kľúč.
d) Napíšte 9.0 a potom stlačte tlačidlo kláves Enter.
e) V ponuke Úpravy kliknite na položku Nové a potom kliknite na položku Kľúč.
f) Napíšte Outlook a potom stlačte kláves Enter.
g) V ponuke Úpravy kliknite na položku Nové a potom kliknite na položku Kľúč.
h) Napíšte Security a potom stlačte kláves Enter.
5. V ponuke Úpravy kliknite na položku Nové a potom kliknite na položku Textová hodnota.
6. Napíšte nasledujúci názov pre novú hodnotu: Level1Remove.
7. Stlačte kláves Enter.
8. Pravým tlačidlom myši kliknite na názov novej hodnoty reťazca a potom v kontextovej ponuke kliknite na položku Zmeniť.
9. Napíšte názvy prípon pre typy súborov, pre ktoré chcete povoliť prístup programu Microsoft Outlook, napríklad: .exe. Ak chcete použiť viac typov súborov, použite nasledujúci formát: .exe;.com.
10. Po ukončení vkladania prípon kliknite na tlačidlo OK.
11. Ukončite prácu s editorom databázy Registry.
12. Reštartujte počítač.


... ja este dodam ze v tej ceste v registroch ...Microsoft\Office\9.0 - to 9.0 je rozne podla verzie MS office, cize napr Office XP je 11 a pod.To je iba ukazkovy priklad.

Ak by to bol problem, skuste najst niekoho kto to zvladne, prip ak chcete, napiste mi aku mate verziu Office ake prilohy si chcete povolit , resp ake zablokovane si chcete povolit a ja vam na to spravim script ktory vam to zapise do registrov...
Keni
07.08.08,22:19
mne tu chyba info o aku prilohu ide. Ak je to nejaky script, resp. nieco skodlive tak to MS Outlook zablokuje.

Mozes presne popisat o aku prilohu ide? (*.doc, *.zip, *.jpg, *.xls, atd)
kitky
07.08.08,23:08
Najjednoduchšie?
Skúsim to takto:
- namiesto spustenia Outlook Express si spustím webový prehliadač,
- napíšem adresu web stránky, na ktorej sa nachádza moja mailová schránka,
- prihlásim sa,
- používam funkcie naprogramované na tej stránke.

Príklad (mám zaregistrovanú schránku na gmail-i):
- napíšem do webového prehliadača http://gmail.com,
- prihlásim sa
- píšem / čítam / posielam a čojaviemčoešte robím s elektronickou poštou uloženou v mojej schránke.

Eto vsjo. :)

Jednoduchšie to nedokážem napísať. Možno to dokáže niekto iný. :cool:


Toto je presne tak ako ma byt.:)
Niekedy si to naozaj neviem predstavit.
erika333222
08.08.08,06:34
toto vsetko som nasla len nemam odvahu sa do toho pustat
mal som podobny problem, myslim ze toto moze byt riesenie,ale iba ak si troska zdatnejsia pri praci s PC (registre a pod...)

Postup je okopirovany zo stranky microsoftu(support.microsoft.com/kb/318515)

Táto oprava je dostupná aj vo francúzskom jazyku.
Upozornenie: nesprávna úprava databázy Registry môže spôsobiť vážne problémy systému, v dôsledku ktorých bude potrebné systém preinštalovať. Spoločnosť Microsoft neposkytuje žiadne záruky na riešenie problémov spôsobených nesprávnym používaním editora databázy Registry. Editor databázy Registry používate na vlastné riziko.
Po aplikácii opravy použite kľúče databázy Registry Level1Remove a Level1Add na prispôsobenie zabezpečenia príloh. Nasledujúcimi krokmi použite kľúč databázy Registry Level1Remove na umožnenie otvorenie súborov pomocou programu Microsoft Outlook, ktoré by boli inak blokované:
1. Ak je program Microsoft Outlook otvorený, ukončite ho.
2. Kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Spustiť.
3. Do poľa Otvoriť napíšte regedit a potom kliknite na tlačidlo OK.
4. Overte, či nasledujúci kľúč existuje.
Ak existuje, preskočte na bod 5.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\9.0\Ou tlook\Security
Ak cesta k tomuto kľúču neexistuje, vytvoríte ju tak, že vyhľadáte a potom označíte nasledujúci kľúč databázy Registry:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft.
a) V ponuke Úpravy kliknite na položku Nové a potom kliknite na položku Kľúč.
b) Napíšte Office a potom stlačte kláves Enter.
c) V ponuke Úpravy kliknite na položku Nové a potom kliknite na položku Kľúč.
d) Napíšte 9.0 a potom stlačte tlačidlo kláves Enter.
e) V ponuke Úpravy kliknite na položku Nové a potom kliknite na položku Kľúč.
f) Napíšte Outlook a potom stlačte kláves Enter.
g) V ponuke Úpravy kliknite na položku Nové a potom kliknite na položku Kľúč.
h) Napíšte Security a potom stlačte kláves Enter.
5. V ponuke Úpravy kliknite na položku Nové a potom kliknite na položku Textová hodnota.
6. Napíšte nasledujúci názov pre novú hodnotu: Level1Remove.
7. Stlačte kláves Enter.
8. Pravým tlačidlom myši kliknite na názov novej hodnoty reťazca a potom v kontextovej ponuke kliknite na položku Zmeniť.
9. Napíšte názvy prípon pre typy súborov, pre ktoré chcete povoliť prístup programu Microsoft Outlook, napríklad: .exe. Ak chcete použiť viac typov súborov, použite nasledujúci formát: .exe;.com.
10. Po ukončení vkladania prípon kliknite na tlačidlo OK.
11. Ukončite prácu s editorom databázy Registry.
12. Reštartujte počítač.


... ja este dodam ze v tej ceste v registroch ...Microsoft\Office\9.0 - to 9.0 je rozne podla verzie MS office, cize napr Office XP je 11 a pod.To je iba ukazkovy priklad.

Ak by to bol problem, skuste najst niekoho kto to zvladne, prip ak chcete, napiste mi aku mate verziu Office ake prilohy si chcete povolit , resp ake zablokovane si chcete povolit a ja vam na to spravim script ktory vam to zapise do registrov...
Chobot
08.08.08,07:15
prečo nemozem otvoriť prílohy k meilu, prosim o pomoc

Ešte by som skúsil tú prílohu najprv uložiť lokálne v PC a potom to otvárať z disku, nie cez e-mail.
Keni
09.08.08,12:08
@poradaci: to si navzajom suhlasite s prispevkami?

Podla info uvedeneho od autora otazky nie je mozne povedat, ktora rada je spravna :) to co je napisane o gmaily a nastavenie, plati iba pre pop ucty a to len v pripade, ze to autor si vie nastavit Express, Outlook, atd. ... ak by to autor vedel, pochybujem, ze by sa pytal ako otvorit prilohu

... ale o to tu asi nejde vsak? ... hlavne nech mame kopec suhlasov :)
Chobot
10.08.08,09:00
@poradaci: to si navzajom suhlasite s prispevkami?

Ak niekto súhlasí s napísaným textom, je prirodzené, že dá s príspevkom súhlas. Presne na ten účel slúži tlačítko "súhlasím". Nie je to nič nezvyčajné ani pätolížačské.


Podla info uvedeneho od autora otazky nie je mozne povedat, ktora rada je spravna :) to co je napisane o gmaily a nastavenie, plati iba pre pop ucty a to len v pripade, ze to autor si vie nastavit Express, Outlook, atd. ... ak by to autor vedel, pochybujem, ze by sa pytal ako otvorit prilohu

Práve preto, že neuviedla presne svoj problém, tak sa každý snaží poradiť, čo vie. Keby presne uviedla, v čom je problém, dalo by sa presnejšie odpovedať. Takto musíme hádať, čo sa jej s PC asi tak mohlo stať. Možno niektorá rada z mnohých jej pomôže. Treba oceniť to, ak viacerí napíšu viaceré riešenia. Kľudne mohli poraďáci túto otázku preskočiť a ignorovať ju preto, lebo je neúplná. Bolo by to lepšie?


... ale o to tu asi nejde vsak? ...

A tebe ide o čo? Radu si neposkytol, len chceš provokovať svojím príspevkom?


hlavne nech mame kopec suhlasov :)

V celej tejto téme som napočítal 2 súhlasy. Ak si myslíš, že to je "kopec" súhlasov, pozri si iné témy, kde môžeš súhlasy počítať na desiatky, či stovky.;)
Keni
11.08.08,07:20
A tebe ide o čo? Radu si neposkytol, len chceš provokovať svojím príspevkom?


tak sa pozri vyssie ... nie za kazdu cenu treba radit ... ano vy ste to trafili ... klobuk dole
len by ma zaujimalo, keby autorka mala prilohu *.ram, resp nieco ine ... ako by ste to otvorili :)
erika333222
12.08.08,09:37
Ak niekto súhlasí s napísaným textom, je prirodzené, že dá s príspevkom súhlas. Presne na ten účel slúži tlačítko "súhlasím". Nie je to nič nezvyčajné ani pätolížačské.



Práve preto, že neuviedla presne svoj problém, tak sa každý snaží poradiť, čo vie. Keby presne uviedla, v čom je problém, dalo by sa presnejšie odpovedať. Takto musíme hádať, čo sa jej s PC asi tak mohlo stať. Možno niektorá rada z mnohých jej pomôže. Treba oceniť to, ak viacerí napíšu viaceré riešenia. Kľudne mohli poraďáci túto otázku preskočiť a ignorovať ju preto, lebo je neúplná. Bolo by to lepšie?



A tebe ide o čo? Radu si neposkytol, len chceš provokovať svojím príspevkom?



V celej tejto téme som napočítal 2 súhlasy. Ak si myslíš, že to je "kopec" súhlasov, pozri si iné témy, kde môžeš súhlasy počítať na desiatky, či stovky.;)
dakujem pekne tebe aj ostatnim za odpovede a snahu vyriesit môj problem a suhlasim s tebou, je lepsie viac rad ako ziadna, i ked je pravda ze otazka na môj problem bola dost nejasna a rieseni asi vela.