alicacka
07.08.08,15:54
Ahoj poraďáci,
rada by som poprosila niekoho, kto ma skúsenosti s predajom podniku. Zaujímalo by ma, či môže združenie FO predať svoj majetok s.r.o.-čke, a aké povinnosti pre združenie FO z toho vyplývajú. Zaujíma ma hlavne, či v takomto prípade by muselo združenie FO odviezť daň z majetku, ktorý má ?( združenie by sa zrušilo a FO by odovzdali svoje ŽL - zrušili by svoje podnikanie). Znamená to, že musí postupovať ako pri zrušení registrácie.
Alebo platí naň § 81 ods. 6 ZoDPH - t.j. nástupcom by bola s.r.o. - platiteľ DPH a v tom prípade by nemusela FO odviezť uplatnenú daň z predávaného-prevádzaného majetku.

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
A.
betka
07.08.08,17:00
§ 10


(1) Za dodanie tovaru a dodanie služby sa nepovažuje predaj podniku alebo časti podniku tvoriacej samostatnú organizačnú zložku4) a vloženie podniku alebo časti podniku tvoriacej samostatnú organizačnú zložku ako nepeňažný vklad do obchodnej spoločnosti alebo družstva v prípade, ak nadobúdateľ je platiteľom alebo sa stáva platiteľom podľa § 4 ods. 6, s výnimkou prípadov, ak nadobúdateľ výlučne alebo prevažne dodáva tovary a služby, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 41 ; táto výnimka sa nevzťahuje na predaj alebo vloženie podniku alebo jeho časti platiteľom, ktorý výlučne alebo prevažne dodáva tovary a služby, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 41.

Odkaz na 4)par. 476-488 Obchodného zákonníka
alicacka
08.08.08,05:22
Ďakujem pekne za odpoveď.