uctokrajan
07.08.08,17:29
Vie mi niekto poradiť, či vrátené odvody zamestnancovi treba zdaňovať alebo nie? Príkalad
Hrubá mzda 9600 sk
odvody zamestnanca cca 1289
odvody zamestnávateľa cca 3379
V rámci čerpania dotácie z úradu práce, požadujú aby na výplatnej páske boli zobrazené uvedené odvody, to je OK, ale aj suma odvodov za zamestnanca musí byť opatovne zamestnávateľom vyplatená a musí to vidieť na výplatnej páske. teraz neviem či tieto vrátené odvody mám zdaniť alebo nie. Čerpáme dotáciu z up, kde nám preplácajú odvody za zamestnanca aj za zamestnávateľa.
Ďakujem.
uctokrajan
09.08.08,11:30
nikto s týmto nemá skúsenosť?
Iveta Matlovičová
10.08.08,08:39
podobnú otázku som zadala aj ja, ale nik sa neozval, je to nové a asi málo ľudí má skúsenosť ... môžem ti poradiť vo veci platenia daní a to, že podľa vyjadrenia DR SR je to plnenie podľa § 5 ods. 2 citovaného zákona, ktoré je súčasťou hrubej mzdy a zdaní sa podľa § 35 preddavkom na daň resp. podľa § 43 ods.3 písm. j) zrážkovou daňou.
Oslobodeným príjmom podľa § 9 ods.3 písm. d) zákona o dani z príjmov sú len príjmy vyplácané podľa zákona o službách zamestnanosti PRIAMO nezamestnanému v rámci aktívnej politiky trhu práce.
Ja som mala dilemu, či sa z takého príspevku (ktorý je predmetom dane) platia aj preddavky na ZP, ale nakoľko MZ SR mlčí a platiť odvody na ZP z príspevku, na základe ktorého sa fakticky vyplácajú/vracajú odvody Zc-ovi by to bolo asi nanajvýš čudné.
uctokrajan
15.08.08,18:18
Ak som správne pochopila, tak musím jej z toho zraziť daň a malo by to byť OK.
draha24
07.12.08,11:07
Ak som správne pochopila, tak musím jej z toho zraziť daň a malo by to byť OK.
Ja som sa bola pýtať priamo na DÚ, a tam mi zasa povedali, že to je nazdaniteľný príjem. Už to raz zdanené bolo .
Marína
07.12.08,12:34
draha24
31.01.09,11:56
Dobrý deň, neviete niekto niečo nové - konkrétne. Už chcem dokončiť daňové a stále mám dilemu ako zaúčtovať.



Vie mi niekto poradiť, či vrátené odvody zamestnancovi treba zdaňovať alebo nie? Príkalad
Hrubá mzda 9600 sk
odvody zamestnanca cca 1289
odvody zamestnávateľa cca 3379
V rámci čerpania dotácie z úradu práce, požadujú aby na výplatnej páske boli zobrazené uvedené odvody, to je OK, ale aj suma odvodov za zamestnanca musí byť opatovne zamestnávateľom vyplatená a musí to vidieť na výplatnej páske. teraz neviem či tieto vrátené odvody mám zdaniť alebo nie. Čerpáme dotáciu z up, kde nám preplácajú odvody za zamestnanca aj za zamestnávateľa.
Ďakujem.