Polly404
07.08.08,20:53
Ahojte poraďáci, vie mi niekto poradiť, kde robím chybu? Zadám v PÚ klasicky prijatú faktúru, napríklad 518/321 + DPH 343/321 a úhradu napríklad bankou 321/221. A keď si dám obraty na 321, tak by som tam mala mala mať zostatok 0,-Sk, ale mne tam vyskakuje zostatok -(mínus) suma DPH? Už som to skúšala zľava a sprava, ale neviem prísť na to, že kde robím chybu. Čo zadávam zle? Alebo mám niečo zle nastavené? Prosím, súrne. Ďakujem.
Rozalka
07.08.08,18:57
Nepoznám tento softvér, ale ak máš mínusový zostatok na 321, znamená to, že si "uhradila" viac, ako bol záväzok, takže tú DPH program nepovažuje za záväzok. Možno treba niekde nastaviť, že účtovná jednotka je registrovaná za platiteľa DPH. To len tak nahlas rozmýšľam ...
Polly404
07.08.08,19:20
Už som na to prišla. Ja som robila chybu. Predtým som nerobila účtovníctvo v softvéri, iba "na papieri", takže som nováčik. A zadala som úhradu do riadku, kde bol základ, DPH a spolu a mala som to zadať do riadku, kde to "nerozúčtováva" na jednotlivé položky sumy. Teray mám už nulové zostatky. Človek sa učí. paradoxom je, že som už vyskúšala všetko možné a takéto jednoduché riešenie ma nenapadlo. Ďakujem veľmi pekne. Teším sa, že mi to už sadlo, lebo mi už ide od rána hlava prasknúť od bolesti, čo som nad tým toľko rozmýšľala.