JajaFabša
08.08.08,06:51
Poraďte mi, prosím, rozmery dverových otvorov na 70-ky a 80-ky dvere. Dvere nebudú visieť na klasickej kovovej úzkej zárubni, ale budú na obložkových zárubniach. Sú rozmery dverových otvorov rozdielne pri rôznych druhoch zárubní?
Zoltán Kovács
08.08.08,05:11
Poraďte mi, prosím, rozmery dverových otvorov na 70-ky a 80-ky dvere. Dvere nebudú visieť na klasickej kovovej úzkej zárubni, ale budú na obložkových zárubniach. Sú rozmery dverových otvorov rozdielne pri rôznych druhoch zárubní?

Ja mam oblozkove zárubne. Na 90 dvere som mal otvor 95-100 cm.
KEJKA
08.08.08,08:52
prosím, čo sú to obložkové zárubne?
JajaFabša
08.08.08,11:16
Obložkové zárubne sú iná alternatíva klasických zárubní, ide o obložený múr dverného otvoru napr. drevenými doskami. Mne sa tento druh zárubní páči zvlášť na hrubých múroch a o tie v starších domoch nie je núdza.
Zoltán Kovács
08.08.08,11:20
My ich máme z Horbachu. Na šírku steny 10 cm majú ihneď na odber. Iné rozmery na objednávku. Môžeš si vybrať rôzne farby, my sme si dali čerešňu. čakacia doba je 4 - 6 týždňov.
KEJKA
08.08.08,17:16
aha, to ma mohlo napadnúť. My to máme doma.
Korund
01.09.08,18:11
Aj ano aj nie. Sú tzv. typizované rozmery alebo netypizované (individuálne naprojektované či vyrobené). Ďalej je u obidvoch rozhodujúce prevedenie - ale to sú už odbornejšie úvahy. Ak môžete, choďte radšej do Baumaxu či pod. predajne stavebnín a pozrite si čo tam chcete mať a podľa toho treba vyhotoviť zárubne (jedna, nie jediná z možností).