IvetaH
08.08.08,07:03
Dobrý deň prajem,
prosím, môže mi niekto poradiť s accessom?

Analyzujem predaj tovaru. Mám súbor obstaranie a súbor predaj. Spája ich číslo zákazka a položka. Tam som problém nemala. Ale teraz sledujeme obstaranie výrobou a nákupom, tak mám dva súbory o obstaraní a jeden o predaji s tými istými údajmi. Problém mi robí, že si neviem určiť kľúč, pretože tovar s tou istou položkou mám aj vyrobený aj nakúpený a ešte môže byť aj na tú istú zákazku. Takže jedinečné tam teraz nemám nič a do výsledného dotazu mi dáva duplicity, ak sa položka alebo zákazka nachádza v oboch súboroch. Ide o dbf cca 125 tis riadkov, tak v exceli to robiť nemôžem.
Potrebujem vyhodnotiť predaj tovaru obstaraného nákupom a výrobou osobitne.
Vopred ďakujem
robin78
14.08.08,19:31
No v tomto pripade by som pridal do oboch suborov na obstaranie novy stlpec ktory by oznacoval, ze ci sa jedna o tovar obstarany nakupom alebo vyrobou. Takze vo vysledku by si mala vidiet pri duplicitach, ze co sa tyka nakupu a co vyroby.
IvetaH
16.08.08,19:54
Je pravda, musela som vytvoriť tabuľku na zakazky a tabuľku na položku a urobila som potom prejenie akoby 4 tabuliek z toho dve akoby pomocné. Znie to komplikovane ale nie, ale máš pravdu, bez tých "pomocných tabuliek" to nejde.

Ďakujem
9biba9
27.02.09,12:59
ahojte,mohli by ste mi pomôcť z programom access..dala by som vám zadanie mojej úlohy.....prosiiim
marjankaj
27.02.09,23:30
ahojte,mohli by ste mi pomôcť z programom access..dala by som vám zadanie mojej úlohy.....prosiiim

Tak na toto treba kryštálovú guľu.