Filip Glasa
08.08.08,09:02
http://www.sme.sk/c/4010762/stat-hrozi-pokutami-za-hluk.html


Takmer každý podnikateľ by mal mať najneskôr do septembra doklad o tom, že dodržiava únosné miery hluku, vibrácií a infrazvuku. Ak ho nemá, hrozí mu pokuta. Nezáleží na tom, či ide o predajňu ponožiek, bar, alebo veľký výrobný závod. Rozhodujúce je, či má zdroj hluku.
feron
11.08.08,06:38
Ten predpis má absurdne široký záber. Som SZČO (príležitostné veci), inak som zamestnanec. NEmám vlastnú prevádzku, používam súkromné auto na veci spojené so živnost.prácou, rovnako súkormný počítač, telefón mám na živnosť (väčšinou hlasitý odposluch nepoužívam, takže hluk nevytváram:D). Čo si mám dať zmerať? Najlepšie je, že kompetentní na toto tiež nevedia odpovedať, ale ak nemám zmerané nič, tak dostanem pokutu. Tak si dám zmerať to, že nevyrábam žiadny hluk, len neviem, kde umiestnia prístroj.:)
zltalienka
12.08.08,07:34
.... prosím o číslo § v zákone 355/2007 Z.z., kde sa o tomto píše, ak ho niekto má. Vďaka.
dadula21
12.08.08,08:04
a čo hluk na ulici...ked si suded spravil dielňu na ceste? Každý deň vyťahuje frézu a iné stroje s ktorými pracuje na ceste. V dome nepočujem vlastného slova a to nehovorím o deťoch ked chceme ísť na ulicu...vzťahuje sa aj na takúto hlučnosť nejaký zákon...pomôžte niekto prosííím alebo uvítam aj dobré rady, dakujem
arizona
12.08.08,20:07
Zase niekto niečo vymyslel a nedomyslel:(.Už vidím, ako to kontrolujú,keď už teraz kričia ,že nestíhajú a nemajú ľudí:confused:
Mám pod oknami motor chladiaceho zariadenia zo susednej prevádzky,už vidím, ako v septembri "vypne":D:eek::rolleyes:
VladoaKatka
15.08.08,03:13
Hluk treba zmerať len na polrokPodnikatelia budú potrebovať doklady o premeraní vonkajších zdrojov hluku asi len pol roka. Potom ministerstvo zdravotníctva povinnosť zo zákona odstráni.




http://www.sme.sk/c/4023072/hluk-treba-zmerat-len-na-polrok.html


... nepodarilo sa presadiť v zákone o PZS povinnosť na všetkých podnikateľov, tak sa skúša niečo iné...cena za zmeranie minimálne päťtisíc korún... pokuta od päťtisíc po pol milióna korún

... prosím Vás neťukajte do klávesníc tak hlasito ...