jued
26.04.05,09:39
Ahojte,

Potrebujem od Vás súrne radu. Dostala som takú informáciu, že pri vrátení leasingu musím vrátiť daňovému úradu odpočítané DPH. Podotýkam , že sa jedná o leasing pred 01.01.2004. V zákone som to hľadala ale našla som iba , že DPH musím vrátiť späť iba v prípade krádeži. Vie mi niekto poradiť ?
dara
28.04.05,09:40
Nerozumiem čo značí pri vrátení leasingu. Priblíž bližšie prosím.
jued
28.04.05,12:13
Myslela som tým , že predmet leasingu vrátime leasingovej spoločnosti, nakoľko sa firma dostala do finančných ťažkostí, tzn. nevie naďalej splácať leasingové splátky.
alexaneta
29.04.05,06:17
ja som našla v zákone platnom pred 1.1.2004 §20 ods.14 toto:
platiteľ, ktorý odpočítaval daň z prirážky pri prenájme osobného automobilu na základe zmluvy o kúpe prenajatej veci je povinný odviesť daň vo výške odpočítanej dane, ak sa zmluvný vzťah neskončil kúpou osobného automobilu týmto platiteľom.Platiteľ odvedie daň v zdaňovacom období, v ktorom skončil zmluvný vzťah.
pekný deň
Johanka
29.04.05,07:33
Ak vrátite predmet leasingu v roku 2005, musíte postupovať podľa zákonov platných pre rok 2005. čo sa týka DPH, logicky mi vychádza, že v čase, keď ste platili leasingové splátky, používali ste auto pre svoje zdaniteľné plnenia, tak by sa DPH vracať nemala. Ani som nič podobné v zákone nenašla, tam je len ukradnutý tovar. Neukončený leasing má ešte dopad na daň z príjmu, tam sa upravuje základ dane v roku predčasného ukončenia leasingu. Porovnávajú sa rovnomerné odpisy predmetu leasingu a sumy, ktoré ste dali do výdavkov z titulu leasingu.
alexaneta
29.04.05,07:41
a nevzťahuje sa na tento leasing náhodou zákon platný v čase začatia leasingu???ani podľa prechodných ustanovení §85 ods.1 :podľa doterajších predpisov sa až do uplynutia posudzujú všetky lehoty, ktoré začali plynúť pred účinnosťou zákona???
alexaneta
29.04.05,07:45
odporúčam na prezretie DÚPP 1/2005 str.29 a 30 tam píšu o vrátení DPH z leasingovej zmluvy z r.2004 a tiež to nie je v novom zákone
veľa úspechov
Johanka
29.04.05,07:49
Mne z toho vôbecnie je jasné o aké lehoty by mohlo ísť. Myslím lehoty v súvislosti s leasingom.