tylik
08.08.08,10:01
Caute.


Som zacinajuci zivnostnik, a potreboval by som poradit. Spravil som si vlastnu fakturu a bude poslana do Ceska a nie som platcom DPH.


Mozete mi niekto vysvetlit, co je to MJ, J, Základ dane, a ci musim uvadzat ze podla bla bla Paragrafu 43 je oslobodene bez DPH? To DPH zaplati odberatel nie? Ak by nebol platca PDH tak by nemusel platit dan nie? ale ak je platcom tak musi?


Musi byt na fakture podpis?? Noa dalej vsade sa pise ze odberatel tu faktutu musi nejako potvrdit?

Moj kamarat podnika v cesku a ma len Č. služby, popis, a cenu. Ale zase som cital ze v zakone je udane ze kazda faktura musi mat :

cena tovaru, jednotková cena bez dane, zľavy a rabaty
. odkaz na §43, podľa ktorého platiteľ uplatňuje oslobodenie od DPH

Mam v tom chaos ludia. Poradte dik.
Milan Benka
08.08.08,08:06
Caute.


Som zacinajuci zivnostnik, a potreboval by som poradit. Spravil som si vlastnu fakturu a bude poslana do Ceska a nie som platcom DPH.


Mozete mi niekto vysvetlit, co je to MJ, J, Základ dane, a ci musim uvadzat ze podla bla bla Paragrafu 43 je oslobodene bez DPH? To DPH zaplati odberatel nie? Ak by nebol platca PDH tak by nemusel platit dan nie? ale ak je platcom tak musi?


Musi byt na fakture podpis?? Noa dalej vsade sa pise ze odberatel tu faktutu musi nejako potvrdit?

Moj kamarat podnika v cesku a ma len Č. služby, popis, a cenu. Ale zase som cital ze v zakone je udane ze kazda faktura musi mat :

cena tovaru, jednotková cena bez dane, zľavy a rabaty
. odkaz na §43, podľa ktorého platiteľ uplatňuje oslobodenie od DPH

Mam v tom chaos ludia. Poradte dik.

Skúste zodpovedať tieto otázky:

1. Čo fakturujete ? Tovar, službu ?

2. Odberateľ je platiteľom DPH v ČR ? Je podnikateľom ? Je to fyzická osoba - nepodnikateľ ?
plavčík
08.08.08,08:08
Veľa otázok naraz. Nenapísal si či sa jedná o tovar alebo službu.
Ale keďže nie si plátca DPH tak fa za tovar...vystavuješ vždy bez DPH.

o náležitostiach faktúry je tu všeličo popísané ...skús pohľadať ale napríklad aj tu http://www.porada.sk/t45359-faktury-vzor-faktury-vysvetlenie.html
sa toho veľa dozvieš.
Milan Benka
08.08.08,08:12
Veľa otázok naraz. Nenapísal si či sa jedná o tovar alebo službu.
Ale keďže nie si plátca DPH tak fa vystavuješ vždy bez DPH.

o náležitostiach faktúry je tu všeličo popísané ...skús pohľadať ale napríklad aj tu http://www.porada.sk/t45359-faktury-vzor-faktury-vysvetlenie.html
sa toho veľa dozvieš.

To nie je úplne presné. Mohla mu vzniknúť registračná povinnosť v ČR. Podľa ich zákona o DPH by sa mohol stať platiteľom dňom poskytnutia služby bez ohľadu na to, či sa registroval.
tylik
08.08.08,09:19
jasne prepacte, som zabudol, SLUŽBU, robim web stranky....
tylik
08.08.08,13:59
jasne prepacte, som zabudol, SLUŽBU, robim web stranky....



Prosim je to naliehavé....
Milan Benka
08.08.08,14:31
Caute.


Som zacinajuci zivnostnik, a potreboval by som poradit. Spravil som si vlastnu fakturu a bude poslana do Ceska a nie som platcom DPH.


Mozete mi niekto vysvetlit, co je to MJ, J, Základ dane, a ci musim uvadzat ze podla bla bla Paragrafu 43 je oslobodene bez DPH? To DPH zaplati odberatel nie? Ak by nebol platca PDH tak by nemusel platit dan nie? ale ak je platcom tak musi?


Musi byt na fakture podpis?? Noa dalej vsade sa pise ze odberatel tu faktutu musi nejako potvrdit?

Moj kamarat podnika v cesku a ma len Č. služby, popis, a cenu. Ale zase som cital ze v zakone je udane ze kazda faktura musi mat :

cena tovaru, jednotková cena bez dane, zľavy a rabaty
. odkaz na §43, podľa ktorého platiteľ uplatňuje oslobodenie od DPH

Mam v tom chaos ludia. Poradte dik.


Skúste zodpovedať tieto otázky:

1. Čo fakturujete ? Tovar, službu ?

2. Odberateľ je platiteľom DPH v ČR ? Je podnikateľom ? Je to fyzická osoba - nepodnikateľ ?


jasne prepacte, som zabudol, SLUŽBU, robim web stranky....


Jedná sa o elektronicky dodané služby. Pokiaľ odberateľom je podnikateľ ( nie je dôležité či je alebo nie je registrovaný pre daň v ČR ), dochádza k prenosu daňovej povinnosti na odberateľa.

Nemusíte sa ničím zaťažovať, vyfakturujete to bez akejkoľvek DPH ( či už českej alebo slovenskej ) .
tylik
08.08.08,16:36
DAKUJEM.

a musim dat &43, odkaz, ze je odberatel oslovenedy od dane? To len ked odberatel nie je platcom DPH tak je oslobodeny od DPH nie?


Este mi mozete teda vysvetlit, co je to zaklad dane, j, MJ a ci to tam musim udavat. Diky
Milan Benka
09.08.08,11:08
DAKUJEM.

a musim dat &43, odkaz, ze je odberatel oslovenedy od dane? To len ked odberatel nie je platcom DPH tak je oslobodeny od DPH nie?


Este mi mozete teda vysvetlit, co je to zaklad dane, j, MJ a ci to tam musim udavat. Diky

Nedávate žiaden odkaz.