lacko333
08.08.08,10:15
AK MA NIEKTO REALNY A ORGINALNY PODNIKATELSKY NAPAD, OZVITE SA MI. URCITE SA DOHODNEME.
biaaa
08.08.08,10:16
Neviem ako by sa to dalo spravit - ci mam verit ja tebe ze ked ti ho poviem ci mi zan zaplatis - alebo ked mi zaplatis ci bude plan pre teba natolko dobry, nakolko si ho mozno cenim ja.

Nemam pre teba plan je to len deedukcia ;-)
lacko333
08.08.08,14:09
Mal som na mysli ze by som sa financne podielal na realizacii konkretneho a prepracovaneho napadu. Urcite by sa dalo dohodnut ked je ochota. Keby mi slo len o nejaky vseobecny napad tak tych je internete nespocetne mnozstvo.
Ivan_V
09.08.08,07:31
Mám presne čo hľadáš, ale nepustí ma poslať ti mail, ani súkromnú správu, lebo som nový užívateľ.
Daj si nejaký kontakt kam ti napíšem, alebo
mi pošli kontakt do mojich súkromných správ.
lacko333
09.08.08,10:27
rla zavinac post.sk

musim to pisat tak lebo mi to nechce akceptovat inak
capricorn7
09.08.08,12:47
zdravym,mam 1 napad,uz aj predajny slogan,aj by som vedel odpovedat na 2 z 3 zakladnych otazok ekonomiky len nemam cca 5 000 000. na jeho realizaciu.:mee::mad::(
lacko333
09.08.08,15:30
Ozvi sa mi na vyssie uvedeny mail. Daj vediet oblast podnikania a par info.
SCORPION
09.08.08,19:11
Stále hľadáš nejaký nápad a spoločníka?
endrju
09.08.08,19:39
AK MA NIEKTO REALNY A ORGINALNY PODNIKATELSKY NAPAD, OZVITE SA MI. URCITE SA DOHODNEME.


Mám presne čo hľadáš, ale nepustí ma poslať ti mail, ani súkromnú správu, lebo som nový užívateľ.
Daj si nejaký kontakt kam ti napíšem, alebo
mi pošli kontakt do mojich súkromných správ.


rla zavinac post.sk

musim to pisat tak lebo mi to nechce akceptovat inak


Ozvi sa mi na vyssie uvedeny mail. Daj vediet oblast podnikania a par info.

Citát prvého bodu Etikety tohoto fóra:
"1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov."
Ďakujem za porozumenie a dodržiavanie aj ďalších bodov etikety Porady (napríklad, aj bodu číslo 20). :)
capricorn7
10.08.08,08:30
ahoj je to nieco s vyrobou nabytku a predajom,ale to je fakt kde mam istotu ze ked ti to poviem ty si to nespravys sam?:confused:
lacko333
10.08.08,09:33
Vies ono je to obojstranne. Ja sa tiez mozem opytat kde budem mat istotu ze ked vrazim peniaze do podnikania s niekym, ze ma o tie peniaze neoberie. V obchodovani s nabytkom sa nevyznam, takze strach mat nemusis. Navyse si myslim ze trh s vyrobou a distribuciou nabytku je na Slovensku viac menej obsadeny.
capricorn7
10.08.08,23:05
myslim ze je obsadeny,len ako vsetko ostatne.aj tak si my neodpovedal:-)
lacko333
11.08.08,05:43
Preco myslis ze som ti neodpovedal? Je to len a len na Tebe ci mi nieco povies a kolko mi toho povies. A potom je to samozrejme na mne ci do toho financne pojdem, alebo nie. Naozaj necakaj o do mna ze ta budem presviedcat. Navyse nikto od teba nechce aby si uvadzal konkretnych dodavatelov ci odbratelov, pretoze bez toho je napad tazko realizovatelny.

Prajem pekny den

Laco
Richard
11.08.08,06:20
V zahraničí to s investormi funguje takto (samozrejme ide o veľkých až inštitucionálnych investorov):

Investori robia výber podnikateľských nápadov, zväčša však nejde len o nápady ale aj o tím ktorý ich zrealizuje.
Investor spravidla investuje do projektov ktoré nie sú len na papieri, ale kde záujemcovia o investíciu už spravili prvé kroky smerom k rozbehnutiu biznisu.

Investor, alebo agentúra organizuje výberové konania, kde sa stretne niekoľko investorov a ešte viac ľudí (žiadateľov) s podnikateľským plánom.
Žiadatelia majú krátky čas (napr. 5 minút) na to aby sa predstavili a zaujali so svojim projektom. Ak zaujmú sú pozvaní do ďalšieho kola.
Do tých najlepších nápadov potom investori investujú rôznymi spôsobmi.
capricorn7
11.08.08,08:12
ja som chcel vediet ze ked ti to poviem preco by si mi mal pomoct,alebo sa delit sa ked mas peniaze tak si to spravis sam a mna posles do pr..le.a mozes my dat nejaky kontakt alebo my napis na moj mail je v profile lebo ja este nemozem posielat sukromne spravy.a mail mas blok.
capricorn7
11.08.08,08:26
:-)
iriska
11.08.08,11:33
Ach jaj, ja mám nápadov a nápadov. Aj koruny by sa našli na ich zrealizovanie (nemám nákladné nápady :) ) Lenže nemám podporu nikoho, takže sa nemôžem pohnúť.
lacko333
11.08.08,13:01
Co rozumies pod podporou? mas tie napady dotiahnute do konca?
lacko333
11.08.08,13:02
co rozumies pod podporov napadov?
rickman
11.08.08,13:19
Mať nápad je dnes to najmenej. Dôležité sú iné veci.
lacko333
11.08.08,15:30
Je napad a napad. Napadov je plny internet, ale ked je ten napad originalny a navyse poriadne rozpracovany, moze mat niekedy cenu zlatu. Ak nie vyssiu :)
rickman
11.08.08,15:41
Ja pisem o tom, ze aj ked ti niekto da originalny napad aj so 100 stranovou knizkou, tak ti moze byt nanic.
iriska
12.08.08,05:52
Treba ten nápad zapracovať do konkrétneho prostredia pre konkrétnych ľudí. Načo bude napr. nápad zriadiť kaviarničku bratislavskému veľkopodnikateľovi, keď je to nápad pre dedinku, kde takéto niečo zúfalo chýba.
newone
13.08.08,18:04
laco? co hokej fandis slovanu?
kofy
13.08.08,20:35
Vedzte, ze napad je iba cast skladacky a su precenovane... kto nepozna cloveka, ktory vam rozpraval o celkom dobrom napade, len nema to a nema to a pusti sa do toho az v roku 2xxx, ze teraz sa mu nechce... nedopuste, aby ste neuspeli kvoli svojej slepej honbe za napadmi, ked ich aj tak mate okolo seba, len sa treba pozerat... a malokedy sa pride z napadom, ktory tento moj text vyvracia... je to o tom dat sa do toho a ocakavat prekazky... nie je to lahke, nie je to tazke, len prestante za kazdu cenu s tym 'chce to napad' stylom... ja napr rozky, mlieko a ine nekupujem kvoli napadu... svet neni o napadoch, ale o tom, co dalej a ako s nimi viete nalozit... caute
kofy
13.08.08,20:47
a suhlasim s iskrom (iskrou? :-)... su veci, ktore funguju vsade na svete a tie ktore nie, plati aj pre podnikanie... treba to implementovat (fuj, nemam rad cudzie slova) pre planovane miesta podnikania... caute
kofy
13.08.08,20:48
pardon za hruby preklep, iriska... fakt sorry :-)
kofy
13.08.08,20:52
co je to prosimta 'predajny slogan'... vazne sa pytam, pretoze som robil a teraz opat robim copywritera ((reklamny) textar) a nic mi to nevravi... diky
Martin196
18.08.08,12:50
Mam podla môjho pocitu celkom slusny nápad na podnikateľsky zámer cca investícia do 2mil.
dolfort
18.08.08,13:01
Ja si myslím, že ten najlepší nápad vyjde JEDINE z tvojej hlavy. Prachy ti nepomôžu.
misomiso
18.08.08,13:06
co je to prosimta 'predajny slogan'... vazne sa pytam, pretoze som robil a teraz opat robim copywritera ((reklamny) textar) a nic mi to nevravi... diky

Prepac, ale ak ti to nic nevravi, tak to je iba dokaz toho, ako su "reklamni textari" odtrhnuti od reality, hoci maju mozno odborne vzdelanie a pouzivaju odborne cudzie slova (napr. copywriter).

Tymto sa na druhej strane nechcem zastavat autora temy, pretoze som nevidel ani napad, ani slogan a ludi, co si mysleli, ze objavili Ameriku tu bolo uztiez dost.
kofy
18.08.08,18:37
Prepac, ale ak ti to nic nevravi, tak to je iba dokaz toho, ako su "reklamni textari" odtrhnuti od reality, hoci maju mozno odborne vzdelanie a pouzivaju odborne cudzie slova (napr. copywriter).

Tymto sa na druhej strane nechcem zastavat autora temy, pretoze som nevidel ani napad, ani slogan a ludi, co si mysleli, ze objavili Ameriku tu bolo uztiez dost.
Nazdar, neviem preco hned tak akcne... viem co je slogan a viem co znamena slovo predajny, len som nevedel ci sa tym slovnym spojenim nemysli nieco viac alebo konkretne, napr. ako direct marketing... samotny slogan este nikomu nezarobil... to, ze ako su reklamni textari odtrhnuti od reality si aplikuj na tych, ktorych poznas, inak nechaj vreco, do ktoreho automaticky hadzes aj ostatnych napokoji... ze by textari boli vo vseobecnosti vnimani ako ludia s odbornym vzdelanim? copywriter musi mat praveze vseobecny prehlad, zo zivota... cudzie slova sa pouzivaju pre pozicie vsetkeho druhu, v akomkolvek obore... je to iba pomenovanie pozicie, ziadne frajerovanie s cudzojazycnostou... tu si zase nemysli ty, ze si objavil Ameriku... prilis vela mytov a predsukov v jednom prispevku... avsak, ludia su rozni, tak ako aj reklamni textari... mier a cau
misomiso
19.08.08,08:19
Nazdar, neviem preco hned tak akcne... viem co je slogan a viem co znamena slovo predajny, len som nevedel ci sa tym slovnym spojenim nemysli nieco viac alebo konkretne, napr. ako direct marketing... samotny slogan este nikomu nezarobil... to, ze ako su reklamni textari odtrhnuti od reality si aplikuj na tych, ktorych poznas, inak nechaj vreco, do ktoreho automaticky hadzes aj ostatnych napokoji... ze by textari boli vo vseobecnosti vnimani ako ludia s odbornym vzdelanim? copywriter musi mat praveze vseobecny prehlad, zo zivota... cudzie slova sa pouzivaju pre pozicie vsetkeho druhu, v akomkolvek obore... je to iba pomenovanie pozicie, ziadne frajerovanie s cudzojazycnostou... tu si zase nemysli ty, ze si objavil Ameriku... prilis vela mytov a predsukov v jednom prispevku... avsak, ludia su rozni, tak ako aj reklamni textari... mier a cau

Prepac, nechal som sa uniest, vies, prave bojujem s veternymi mlynmi. Komunikujem s nejakymi (renomovanymi) rekl. agenturami a ked to tak clovek sleduje, je to bieda. Je tam par naozaj sikovnych a schopnych ludi, ale na jedneho schopneho su tam traja prizivnici, co nic nerobia, nic neporadia, a len beru peniaze a to nie male. Jedine, co vedia je, ze sa ohanaju odbornymi vyrazmi z cerstvo (casto dialkovo) dostudovaneho marketingu, ale o marketingu nemaju ani potuchy...
rickman
19.08.08,09:58
Prepac, nechal som sa uniest, vies, prave bojujem s veternymi mlynmi. Komunikujem s nejakymi (renomovanymi) rekl. agenturami a ked to tak clovek sleduje, je to bieda. Je tam par naozaj sikovnych a schopnych ludi, ale na jedneho schopneho su tam traja prizivnici, co nic nerobia, nic neporadia, a len beru peniaze a to nie male. Jedine, co vedia je, ze sa ohanaju odbornymi vyrazmi z cerstvo (casto dialkovo) dostudovaneho marketingu, ale o marketingu nemaju ani potuchy...

Nie len v reklamnych agenturach sedia zli ludia na zlych miestach.. Firmy, v ktorych funguje vsetko, spocitas aj na prstoch.. A vacsinou su velmi male (poctom ludi).
Topal
19.08.08,10:47
Tak toto by ma zaujímalo či má niekto taký nápad a dá ho druhému. Nič v zlom len som zvedavý.
kofy
20.08.08,13:06
Prepac, nechal som sa uniest, vies, prave bojujem s veternymi mlynmi. Komunikujem s nejakymi (renomovanymi) rekl. agenturami a ked to tak clovek sleduje, je to bieda. Je tam par naozaj sikovnych a schopnych ludi, ale na jedneho schopneho su tam traja prizivnici, co nic nerobia, nic neporadia, a len beru peniaze a to nie male. Jedine, co vedia je, ze sa ohanaju odbornymi vyrazmi z cerstvo (casto dialkovo) dostudovaneho marketingu, ale o marketingu nemaju ani potuchy...
Cauko, respekt, ze si to nezahral do autu alebo proste nezviedol z temy, ale rovno "priznal farbu" ;-) mozno aj ja som sa trochu nechal uniest... urcite existuju aj menej schopni copywriteri a na takych si (ako si napisal) prave narazil... to je problem vela firiem, ze sa zameriavaju na to nepodstatne a myslia si, ze zrovna to ich vynesie do nebies... kto nevystudoval nieco, co ho bavi (ja na to nemam ani skolu) a comu sa iniciativne nevenoval aj pomimo skoly sa rovna maximalne priemerny "odbornik"... ak by si potreboval vytvorit schopnu a efektivnu reklamu/marketing a nechces bojovat s veternymi mlynmi, mozes sa ozvat... som celkom volny... ale pozor nie som "renomovany" ;-)
misomiso
20.08.08,13:42
Cauko, respekt, ze si to nezahral do autu alebo proste nezviedol z temy, ale rovno "priznal farbu" ;-) mozno aj ja som sa trochu nechal uniest... urcite existuju aj menej schopni copywriteri a na takych si (ako si napisal) prave narazil... to je problem vela firiem, ze sa zameriavaju na to nepodstatne a myslia si, ze zrovna to ich vynesie do nebies... kto nevystudoval nieco, co ho bavi (ja na to nemam ani skolu) a comu sa iniciativne nevenoval aj pomimo skoly sa rovna maximalne priemerny "odbornik"... ak by si potreboval vytvorit schopnu a efektivnu reklamu/marketing a nechces bojovat s veternymi mlynmi, mozes sa ozvat... som celkom volny... ale pozor nie som "renomovany" ;-)

Dakujem, samozrejme som ochotny kupit kazdy napad, ktory nas posunie vpred. Ale pri tom aj tak narazim na problem, ze nakoniec v podstate potrebujem viac menej full servis. Minimalne napad a nasledne graficke spracovanie sa musi robit na jednom mieste, inak sa nie len ja nabeham, ale jeden sa bude vyhovarat na druheho, preco to nejde alebo preco to nie je dobre.

Dalsi problem mame v tom, ze my vobec nekomunikujeme v slovencine (prevazne angl, ale i ine jazyky) takze copywriter pripadne kreativec nam moze spravit iba tu hrubu robotu, ale potom sa to musi lokalizovat do inych jazykov, co casto nebyva lahke. Jednak nema zmysel hrat sa s kazdym slovickom v slovencine, pretoze to ide na preklad, jednak rozne idiomy a slovne hracky su uplne mimo.

Takze vyuzivame sluzby full servis agentury, hoci preklad a proofreading si zabezpecujeme sami, lebo de o dost odborne veci. Ja som uz pisal, ze je tam par schopnych ludi. Mne skor vadi, ze na jedneho cloveka, co nieco robi su traja, "produkcni" a rozni asistenti, ktori iba posuvaju dokola e.maily odo mna ku grafikovi a naspat (niekolkoraz denne) a pri tom este spravia chyby (ako ta detska hra - ticha posta). Sedia tam iba preto, ze majitel ocividne chce zabranit tomu, aby si grafici a kreativci dohadzovali privatne ksefty priamo s klientmi. No - ja ako majitel firmy tomu sice ekonomicky rozumiem, ale nic to nemeni na skutocnosti, ze to cele podstatne predrazuje ich sluzby a znizuje kvalitu a rychlost.

Takze tak - samostatny grafik alebo reklamny textar mi vela nepomoze, a full servis nefunguje celkom podla mojich predstav. Tak sa to snazime kombinovat, ako sa da.
rickman
20.08.08,14:19
Dakujem, samozrejme som ochotny kupit kazdy napad, ktory nas posunie vpred. Ale pri tom aj tak narazim na problem, ze nakoniec v podstate potrebujem viac menej full servis. Minimalne napad a nasledne graficke spracovanie sa musi robit na jednom mieste, inak sa nie len ja nabeham, ale jeden sa bude vyhovarat na druheho, preco to nejde alebo preco to nie je dobre.

Dalsi problem mame v tom, ze my vobec nekomunikujeme v slovencine (prevazne angl, ale i ine jazyky) takze copywriter pripadne kreativec nam moze spravit iba tu hrubu robotu, ale potom sa to musi lokalizovat do inych jazykov, co casto nebyva lahke. Jednak nema zmysel hrat sa s kazdym slovickom v slovencine, pretoze to ide na preklad, jednak rozne idiomy a slovne hracky su uplne mimo.

Takze vyuzivame sluzby full servis agentury, hoci preklad a proofreading si zabezpecujeme sami, lebo de o dost odborne veci. Ja som uz pisal, ze je tam par schopnych ludi. Mne skor vadi, ze na jedneho cloveka, co nieco robi su traja, "produkcni" a rozni asistenti, ktori iba posuvaju dokola e.maily odo mna ku grafikovi a naspat (niekolkoraz denne) a pri tom este spravia chyby (ako ta detska hra - ticha posta). Sedia tam iba preto, ze majitel ocividne chce zabranit tomu, aby si grafici a kreativci dohadzovali privatne ksefty priamo s klientmi. No - ja ako majitel firmy tomu sice ekonomicky rozumiem, ale nic to nemeni na skutocnosti, ze to cele podstatne predrazuje ich sluzby a znizuje kvalitu a rychlost.

Takze tak - samostatny grafik alebo reklamny textar mi vela nepomoze, a full servis nefunguje celkom podla mojich predstav. Tak sa to snazime kombinovat, ako sa da.

Preco neoslovis nejaku splocnost v krajine cieloveho jazyka? Nie je to len o jazyku, ale aj o mentalite a kazdodennom zivote. To, co prelozi Slovak resp. co sa mu bude zdat "predajne", to moze po akomkolvek prelozeni sposobit opak. Poziadaj ambasady (ekonomickych atase) o prieskum trhu v danych krajinach v ramci agentur ktore hladas, kontaktuj ich, sprav si +/-, vyber si... Ak bude mat atase prilis velke ego, tak sa obrat priamo na miestne sily.
misomiso
20.08.08,14:34
Preco neoslovis nejaku splocnost v krajine cieloveho jazyka? Nie je to len o jazyku, ale aj o mentalite a kazdodennom zivote. To, co prelozi Slovak resp. co sa mu bude zdat "predajne", to moze po akomkolvek prelozeni sposobit opak. Poziadaj ambasady (ekonomickych atase) o prieskum trhu v danych krajinach v ramci agentur ktore hladas, kontaktuj ich, sprav si +/-, vyber si... Ak bude mat atase prilis velke ego, tak skus kontaktovat priamo miestne sily.

To nie je realne. Jednak my komunikujeme prevazne v anglictine nie iba kvoli USA a UK, ale tiez kvoli Australii, NZ, Juoafrickej rep. a potom kvoli dalsim (mnohym) krajinam, ktore sice pokryvame v angl. cez UK a US odborne casopisy, ale kde je znalost anglictiny iba okrajova (prevazne azijske krajiny, Izrael a pod).

Takze my potrebujeme spravit text, ktory bude uderny aj pre Americana, aj pre Anglicana, ale rovnako pre Australcana a dokonca nebude prilis komplikovany ani pre Japoncov, Korejcov a Cinanov. Na to, aby sme inzerovali v kazdej krajine osobitne nemame a nikdy mat nebudeme.

Najpodstatnejsi dovod su cena a komunikacia. My sme slovenska firma, a k budeme musiet platit vsetko v svetovych cenach (aj pripravu inzercie) tak nemame sancu. Prisli by sme o poslednu konkurensnu vyhodu.

Komunikacia - nech mi niekto nehovori, ze sa de cez internet. Su potrebne osobne stretnutia, preto som nehladal ani na Slovensku mimo BA. Jednoducho aspon vzdy na zaciatku si treba sadnut s tymi ludmi, musim im ukazat, cim sme uz presli, nasu grafiku, ohmatat obaly vyrobkov, produkty, + to iste co sa tyka konkurencie aby si spravili aspon trocha prehlad. Potom treba diskutovat a potom im treba nechat cas na tvorbu napadov. Nasledne sa da uz grafika preposielat mailom, ale vzdy sa cas od casu vyskytne moment, kedy si treba sadnut za stol.

Ja si vobec neviem predstavit, ako by som si vyberal z 50.000 reklamnych agentur v USA. Mna musi zaujat konkretny clovek, musi z neho nieco vyzarovat, aby som mu uveril, ze ma posunie vpred. Potom ho mozem nechat pracovat a komunikovat vysledky prace cez net.
rickman
20.08.08,16:21
Rozumiem, chcel som pomoct :).
kofy
20.08.08,18:01
Dakujem, samozrejme som ochotny kupit kazdy napad, ktory nas posunie vpred. Ale pri tom aj tak narazim na problem, ze nakoniec v podstate potrebujem viac menej full servis. Minimalne napad a nasledne graficke spracovanie sa musi robit na jednom mieste, inak sa nie len ja nabeham, ale jeden sa bude vyhovarat na druheho, preco to nejde alebo preco to nie je dobre.

Dalsi problem mame v tom, ze my vobec nekomunikujeme v slovencine (prevazne angl, ale i ine jazyky) takze copywriter pripadne kreativec nam moze spravit iba tu hrubu robotu, ale potom sa to musi lokalizovat do inych jazykov, co casto nebyva lahke. Jednak nema zmysel hrat sa s kazdym slovickom v slovencine, pretoze to ide na preklad, jednak rozne idiomy a slovne hracky su uplne mimo.

Takze vyuzivame sluzby full servis agentury, hoci preklad a proofreading si zabezpecujeme sami, lebo de o dost odborne veci. Ja som uz pisal, ze je tam par schopnych ludi. Mne skor vadi, ze na jedneho cloveka, co nieco robi su traja, "produkcni" a rozni asistenti, ktori iba posuvaju dokola e.maily odo mna ku grafikovi a naspat (niekolkoraz denne) a pri tom este spravia chyby (ako ta detska hra - ticha posta). Sedia tam iba preto, ze majitel ocividne chce zabranit tomu, aby si grafici a kreativci dohadzovali privatne ksefty priamo s klientmi. No - ja ako majitel firmy tomu sice ekonomicky rozumiem, ale nic to nemeni na skutocnosti, ze to cele podstatne predrazuje ich sluzby a znizuje kvalitu a rychlost.

Takze tak - samostatny grafik alebo reklamny textar mi vela nepomoze, a full servis nefunguje celkom podla mojich predstav. Tak sa to snazime kombinovat, ako sa da.
Suhlas, je to na dlhe lakte snazit sa zladit veci od roznych ludi a jednozacne maju kreativne teamy - reklamky nieco do seba.... ak ovsem funguju aspon priblizne, ako by mali ;-)

S tymi prekladmi taktiez jednoznacne ano. Moj otec je prekladatel a raz som aj cital clanok, kde boli napr. slogany v povodnom jazyku vs. prelozene do slovenciny... kto na to isiel polopatisticky, nebol stastnym riesitelom...

Riziko s kseftami je v kazdom odvetvi, kde sa funguje stylom, ze majitel predava sluzby niekoho, kto je pod nim... toto ich konkretne riesenie sa mi sak zda salamunske... ak to je ten dovod...

A este sa vratim k mojej... hmm... bola to vobec ponuka... ja som na mysli nemal ani tak napad, ako skor koncept... je to totiz nieco dlhodobejsieho, nieco na com sa da stavat... ale aspon, ze je tam tych par schopnych ludi... ale ak by si potreboval skor nejaku drobnost, vies na koho sa obratit... inak co mas vlastne za firmu? Diky a cau
kofy
20.08.08,18:11
To nie je realne. Jednak my komunikujeme prevazne v anglictine nie iba kvoli USA a UK, ale tiez kvoli Australii, NZ, Juoafrickej rep. a potom kvoli dalsim (mnohym) krajinam, ktore sice pokryvame v angl. cez UK a US odborne casopisy, ale kde je znalost anglictiny iba okrajova (prevazne azijske krajiny, Izrael a pod).

Takze my potrebujeme spravit text, ktory bude uderny aj pre Americana, aj pre Anglicana, ale rovnako pre Australcana a dokonca nebude prilis komplikovany ani pre Japoncov, Korejcov a Cinanov. Na to, aby sme inzerovali v kazdej krajine osobitne nemame a nikdy mat nebudeme.

Najpodstatnejsi dovod su cena a komunikacia. My sme slovenska firma, a k budeme musiet platit vsetko v svetovych cenach (aj pripravu inzercie) tak nemame sancu. Prisli by sme o poslednu konkurensnu vyhodu.

Komunikacia - nech mi niekto nehovori, ze sa de cez internet. Su potrebne osobne stretnutia, preto som nehladal ani na Slovensku mimo BA. Jednoducho aspon vzdy na zaciatku si treba sadnut s tymi ludmi, musim im ukazat, cim sme uz presli, nasu grafiku, ohmatat obaly vyrobkov, produkty, + to iste co sa tyka konkurencie aby si spravili aspon trocha prehlad. Potom treba diskutovat a potom im treba nechat cas na tvorbu napadov. Nasledne sa da uz grafika preposielat mailom, ale vzdy sa cas od casu vyskytne moment, kedy si treba sadnut za stol.

Ja si vobec neviem predstavit, ako by som si vyberal z 50.000 reklamnych agentur v USA. Mna musi zaujat konkretny clovek, musi z neho nieco vyzarovat, aby som mu uveril, ze ma posunie vpred. Potom ho mozem nechat pracovat a komunikovat vysledky prace cez net.
Ona vobec existuje nejaka univerzalna anglictina pre amika, brita a australcana zaroven?

Nieco na tom bude, ze ta musi oslovit pri osobnom stretnuti, ale asi mas na mysli cloveka, ktory to riadi... nie copywritera alebo grafika... pretoze napriklad ja sa citim silnejsi pri praci s klavesnicou, nez face-to-face (nikdy by som nebol dobry obchodny zastupca, i ked toho o predaji/obchode viem slusnu kopu)... a jeden pohovor som robil cisto cez e-mail... nebolo to vsak z mojej iniciativy a bol som tiez trochu prekvapeny... ale v mojej profesii je potrebne hlavne vidiet, coho som schopny a zadanie sa da poslat aj cez e-mail...
Quakesvk
24.08.08,09:41
mam taky pocit, ze sa doslo k miernemu odklonu od temy, ale nevadi, v kazdom pripade zaujimave temy.

lacko333, zaujimaju ma viacere veci co si pisal na tento portal, aj ohladne jazykov a prekladov, zaujimam sa o financie, investovanie a biznis v sirsom spektre, rad by som sa porozpraval o viacerych moznostiach spoluprace prinosnych pre obidve strany.
Martin196
24.08.08,15:22
Ten pocit je u viacerých, nápadov je dosť podla môjho názoru ale niekto nema peniaze nato alebo ma a nevie čo... čo by ste povedali na taky disko klub v meste. mesto ma prib 25tis občanov na okolie mesta do 20km su3 mesta okolo 10 tis obč. menšie osady nepočítam v meste je skoro skrachovali klub.
Quakesvk
24.08.08,21:46
Ten pocit je u viacerých, nápadov je dosť podla môjho názoru ale niekto nema peniaze nato alebo ma a nevie čo... čo by ste povedali na taky disko klub v meste. mesto ma prib 25tis občanov na okolie mesta do 20km su3 mesta okolo 10 tis obč. menšie osady nepočítam v meste je skoro skrachovali klub.
Martin196,
ja by som povedal na disko klub v meste, ze by som si vypracoval podnikatelsky plan, projekt, a ten by mal ukazat nejake realnejsie a aspon orientacne cisla celeho projektu, ze ci sa nieco take oplati alebo neoplati rozbiehat, pripadne co treba urobit pre to, aby sa ho podarilo uspesne zrealizovat, alebo na com by to moholo cele padnut...
Radolus
07.09.08,03:57
Začni kupovať a predávať nehnutelnosti.Ak máš dostatočný kapitál na tom sa nedá prerobyť (vždy sa nájde nejaký neplatič,ktorý súrne potrebuje predať byt).

U Nás idú prerobené 3izb. byty v OV.za cca 2 000 000 a teraz predala susedka prerobený 3 izb.bytv OV. za 1 300 000 (a nemala žiadne dlhy ,kludne ten byt mohla predať aj za 1 800 000 - 1 900 000)keby som mal peniaze trhol by som len na tom jednom byte aspoň 250 000 a to som ešte málo povedal.
damape
08.09.08,14:03
Chceš kúpiť nápad a potom dlhodobo podnikať? Alebo je pre teba zaujimavé aj krátkodobé podnikanie do nehnuteľnosti, kde návratnosť tvojich finančných zdrojov je najistejšia a aj najrýchlejšia....
pslaby
10.09.08,06:00
Investuj do seba- do vzdelania, mozno nejaky odborny kurz zamerany na predaj, marketing. Stretavaj sa s ludmi a chod po svete s otvorenymi ocami. Ak mas k tomu vsetkemu aj nejaky kapital, uspech sa urcite dostavi.

:-) good luck bro
kofy
12.09.08,20:56
Investuj do seba- do vzdelania, mozno nejaky odborny kurz zamerany na predaj, marketing. Stretavaj sa s ludmi a chod po svete s otvorenymi ocami. Ak mas k tomu vsetkemu aj nejaky kapital, uspech sa urcite dostavi.

:-) good luck bro
Presne thak... setci nekonecni hladaci napadov - setko co potrebujete je vsade okolo vas, len vo vas nieco chyba a vo vas je chyba... budete mat napad, ok, co dalej? Nezlyhate potom na svojej lenivosti, povrchnosti, neznalosti (marketingu, predaja, ludi, sveta...). Napad je iba cast skladacky. A verte, ze to ide aj bez toho.

Inak kurzy su slaby pomer cena/vykon. Knihy, net a opat vsimanie si sveta je to prave. Ak chcete tip na nejaka konkretne knizky alebo weby, som pripraveny poradit. Caute
misomiso
12.09.08,21:04
Aj tak najlepsi kurz je zivot sam.
kofy
12.09.08,21:11
Aj tak najlepsi kurz je zivot sam.
Ano. Tym som myslel 'vsimat si svet'... no predsa, ku kurzu ZIVOT je vhodnym doplnkom cerpanie od druhych, ktory si svoje prezili este pred nami - knizky, weby (blogy)... ale ano, zivot nad tym setkym vycnieva. Je to taka velka cast skladacky ;-)
Aankaa
23.09.08,06:27
Ahoj, dá sa vhodne oceniť dobrý nápad?! Môj nemusíš kupovať, lebo je môj. Ale hľadám tichého spoločníka. Veľmi zaujímavý projekt v cestovnom ruchu, ale je otázne, koľko financií môžeš vložiť. d toho sa totiž odvíja ďalšia prípadná spoločná diskusia.:)
catharina1
29.09.08,09:15
A nemal by si zaujem o kupu hotovej firmy a.s. aj s kompletnym know how?
cena komplet aj s NIm je okolo 14 - 15 mil. Sk
krocht
11.10.08,06:51
Mam nieco co by ta mohlo zaujimat: mameuro.sk ak by ta to zaujalo, napis mi. paul
korela
16.11.09,22:04
Mám roky niekoľko podnikateľských nápadov. Zatiaľ nie sú stále na Slovensku zrealizované. Ešte stále by boli životaschopné a žiadané. Je mi ľúto, že nemám kapitál.

Pred niekoľkými dňami som jeden poslala do krajiny EÚ (veľmi známa značka), do firmy ktorá by nemusela vložiť veľkú sumu do vývoja, pretože robí príbuzné výrobky. Patrilo by sa podporiť našu krajinu, avšak táto technológia tu nikdy nebola.

Vie mi niekto poradiť, ako sa dá predať a právne zabezpečiť ochrana nápadu a aká by bola reálna finančná čiastka? Čo by mala zmluva obsahovať? Pretože to nie je ani vzor, patent, ani vynález. Do akej kategórie sa dá zaradiť nový druh výrobku? Pokiaľ viem, na svete sa nevyrába. Čo sa čudujem.
Koho môžem na Slovensku osloviť?

Ďakujem.
korela
16.11.09,23:28
Presne thak... setci nekonecni hladaci napadov - setko co potrebujete je vsade okolo vas, len vo vas nieco chyba a vo vas je chyba... budete mat napad, ok, co dalej? Nezlyhate potom na svojej lenivosti, povrchnosti, neznalosti (marketingu, predaja, ludi, sveta...). Napad je iba cast skladacky. A verte, ze to ide aj bez toho.

Inak kurzy su slaby pomer cena/vykon. Knihy, net a opat vsimanie si sveta je to prave. Ak chcete tip na nejaka konkretne knizky alebo weby, som pripraveny poradit. Caute

V nikom nie je chyba. Niekto dokáže zachytávať myšlienky a tak sa dostať k nápadu, pretože má tú danosť, technické myslenie, ale nemá danosť na predaj. Nerozumiem prečo človek, ktorý nemá problém sa nechať unášať snením, fantáziou, pretože sa vie dostať do inej hladiny a dospievať týmto spôsobom k nápadom, pretože je svojím spôsobom kreatívny, ale jeho kreatívnosť nie je zameraná vyslovene na estetiku, umenie, atď., aj keď ju určite vníma. Chrlič nápadov musí byť v každom prípade analytický typ. A ešte si dovoliť hovoriť v tejto spojitosti o lenivosti, povrchnosti, neznalosti...Stačí porovnať život Edisona a Teslu.

A čo sa týka reklamiek...Prehnané finančné požiadavky, väčšinou chabé odborné vzdelanie, kurzy sa dajú využiť iba na málo činností. Keby klienti mnohokrát tušili do akých rúk vkladajú svoje zákazky, tak by boli prekvapení. Stačí si všímať naše weby. Každá krajina, alebo kontinent má svoj rukopis, ale máloktorá stránka, reklama v TV alebo rozhlase mi doteraz vyrazila dych.
Ako honosne znie art director, však? Aké vzdelania títo ľudia dosiahli? Viem, že aj žiadne. Ani stredné. Ale selfmademanom držím napriek tomu palce.

Je mi ľúto, že v TV nebežia dokumenty typu reklamných festivalov napr. z Cannes, kvalitná reklama sa priblížila k ľuďom, nemôže si každý kupovať odborné časopisy a nakoniec aj načo.
Chamtivosť reklamiek sa tiež podpisuje pod rozvoj Slovenska, začínajúci podnikateľ nemá možnosť osloviť ani svoje najbližšie okolie.

Kto má bunky na predaj,nech predáva, kto vie vyrábať, nech vyrába, každý nech sa nájde a obsadí si svoje miesto. Svet je ako puzzle.
tina123
27.11.09,08:31
Mám roky niekoľko podnikateľských nápadov. Zatiaľ nie sú stále na Slovensku zrealizované. Ešte stále by boli životaschopné a žiadané. Je mi ľúto, že nemám kapitál.

Pred niekoľkými dňami som jeden poslala do krajiny EÚ (veľmi známa značka), do firmy ktorá by nemusela vložiť veľkú sumu do vývoja, pretože robí príbuzné výrobky. Patrilo by sa podporiť našu krajinu, avšak táto technológia tu nikdy nebola.

Vie mi niekto poradiť, ako sa dá predať a právne zabezpečiť ochrana nápadu a aká by bola reálna finančná čiastka? Čo by mala zmluva obsahovať? Pretože to nie je ani vzor, patent, ani vynález. Do akej kategórie sa dá zaradiť nový druh výrobku? Pokiaľ viem, na svete sa nevyrába. Čo sa čudujem.
Koho môžem na Slovensku osloviť?

Ďakujem.

Podla mna moze ist v Tvojom pripade skor o dizajn /mozno aj topografiu - je to velmi tazke, ked nepopisujes vlastnosti a ucel vyrobku a len vylucujes p.vzory, vynalezy/ studovala som na VS predmet ochranu dusevneho vlastnictva a tam sme Dizajn priblizne definovali takto - jedna sa o vonkajsiu upravu vyrobku alebo jeho casti, spociva v znakoch, ktorymi su najma linie, tvar, farby, struktura, zdobenie alebo material samotneho vyrobku. Dizajn musi mat osobitny charakter, novost a vonkajsiu upravu vyrobku posobiacu esteticky. Prihlaska sa podava na UPV SR, prihlaska obsahuje ziadost o zapis dizajnu do registru, udaje o prihlasovatelovi, udaje o povodcovi, urcenie vyrobku, vyobrazenie dizajnu, opis vysvetlujuci vyobrazenie. Ochrana plati 5rokov od podania prihlasky, da sa predlzit 4x po dobu 5 rokov. Platia sa tam poplatky a Ide o zdlhavu zalezitost.

Ale osobne by som sa do toho nepustala, ak ta firma, ktoru si oslovila vyraba podone vyrobky, mohla by Ta zazalovat za porusovanie a ohrozovanie ich prav, ziadat odstranenie nasledkov, informacie o vyrobkoch, nahradenie skod a uslych ziskov... Pretoze ak si das vyrobok registrovat na SR, robi sa prieskum"novosti" len v ramci SR a ked sa to potom ta spolocnost dozvie bude sa s Tebou urcite sudit...
Yvett
06.12.09,13:35
Odstúpim podnikanie-podnikateľský nápad prevádzkovaný cca 3 roky. Niečo okolo autochémie, olej - mazanie, ...
Katalóg, popisné štítky, cenník, kontakty, ...
Vhodné na rozšírenie už existujúcej činnosti týkajúcich sa aut, autosúčiastok príp. aj ako rozšírenie sortimentu do existujúceho e-shopu.
Laco-monter
06.12.09,19:52
Počet ľudí potrebných k podnikaniu - NEPÁRNY .

Ale pozor! Traja sú už veľa.
Laco-monter
06.12.09,20:00
Ja mam take skusenosti,že ak sa nejaká aktivita podarí rozbehnuť, tak funguje tak 1/2 roka,potom príde utlm,(nedostatok klientov,nedostatok zdrojov,nedostatok priestorov) a vtedy ma prisť rozhodnutie,pokračovať alevo z toho vycúvať.
ludex
06.12.09,20:23
Predám svoj podnik.nápad,ako zarobiť rýchle milion.Len serioznym záujemcom. Cena: 1 milion. ;):D;)
Bagio
09.12.09,16:47
Zdravim,neviem ci je vasa sprava este stale aktivna. Mam jeden napad na internetovy projekt.Stranka by pokryvala cele slovensko a tykala by sa celeho slovenska.Bola by urcena pre ludi od 0 do XXX rokov. Domena je uz zaregistrovana.Jej nazov je velmi kratky,lahko zapametatelny ale hlavne uplne vystizny z jej cinnostou.Az som sa cudoval,ze taka domena bola este volna:) viac info na email vinciteam zavinac bdka gmail bodka com
Don133
09.12.09,17:44
A nemal by si zaujem o kupu hotovej firmy a.s. aj s kompletnym know how?
cena komplet aj s NIm je okolo 14 - 15 mil. Sk

čím sa zaoberá firma/počet zamestnancov/ obrat? môžeš to poslať aj ako ss