Janette
08.08.08,10:32
Dobrý deň,

máme prijatý tovar z Ameriky, dáva sa info do súhrnného výkazu?
Ďakujem
Vladimír Ozimý
08.08.08,08:33
nie
Alena Šimová
08.08.08,10:01
do súhrnného výkazu ide iba dodanie o členských štátov EU, viď par. 81 zákona o DPH.
Vladimír Ozimý
08.08.08,12:40
do súhrnného výkazu ide iba dodanie o členských štátov EU, viď par. 81 zákona o DPH.

hovorí o tom par. 80 nie par. 81 na upresnenie
Alena Šimová
08.08.08,12:43
ospravedlňujem sa, moja chyba
Janette
09.08.08,17:24
Ďakujem Vám, a ešte otázočka, vie mi niekto poradiť, kto účtuje v OMEGE, kde sa to nastavuje? lebo mi ju tam zobralo..
Lenka1979
09.08.08,17:55
Ďakujem Vám, a ešte otázočka, vie mi niekto poradiť, kto účtuje v OMEGE, kde sa to nastavuje? lebo mi ju tam zobralo..
Nerobím síce v Omege, ale skús vo vyhľadávači alebo v témach "účtovné a iné softvéry" možno niečo nájdeš.
Lenka:)
liba2
10.08.08,12:28
Ďakujem Vám, a ešte otázočka, vie mi niekto poradiť, kto účtuje v OMEGE, kde sa to nastavuje? lebo mi ju tam zobralo..
Pochopila som, že píšeš o dodávateľskej faktúre z USA. DF sa ti nemôže dostať do súhrnného výkazu ani náhodou.
Alena Šimová
11.08.08,04:36
Ďakujem Vám, a ešte otázočka, vie mi niekto poradiť, kto účtuje v OMEGE, kde sa to nastavuje? lebo mi ju tam zobralo..
došlú faktúru ti zobralo do súhrnného výkazu? To nie je možné. Ja účtujem v programe Omega a vždy tam mám len odoslané faktúry. Tie tam natiahne automaticky, keď ich zaúčtujem a urobím uzávierku za konkrétne obdobie. Účtujú sa cez pohyb zOF.
Janette
11.08.08,10:42
zDF a nie zOF, dostali sme tovar

áno zobralo mi to tam veru a bez kódu a ident. čísla, len sumu. Už som volala aj do Krosu, ale mala som vyskúšať niečo ale nepodarilo sa mi to...
Je v tom asi taký problém, že u nás vo firme nahadzujeme veci ,,opačne,, baby nahodia FA len informatívne cez fakturácie a až potom sa zaúčtujú.. možno týmto nastal problém..

Čo Vy na to?
Ďakujem
Alena Šimová
11.08.08,10:45
zDF a nie zOF, dostali sme tovar

áno zobralo mi to tam veru a bez kódu a ident. čísla, len sumu. Už som volala aj do Krosu, ale mala som vyskúšať niečo ale nepodarilo sa mi to...
Je v tom asi taký problém, že u nás vo firme nahadzujeme veci ,,opačne,, baby nahodia FA len informatívne cez fakturácie a až potom sa zaúčtujú.. možno týmto nastal problém..

Čo Vy na to?
Ďakujem
zOF som myslela, keď nahadzujem zahraničné odberateľské faktúry. A prečo zahraničné došlé faktúry robíte cez fakturácie? Fakturácia je pre odoslané faktúry. Došlé faktúry sú tam za tým účelom, keď podľa zákona o DPH máte dohodu s dodávateľom, že budete za neho vytavovať faktúry. Je to par. 75, odst. 3. zákona o DPH. Keď chcem ísť do fakturácie - došlé faktúry, tak mi svieti tabuľka s týmto upozornením.
liba2
11.08.08,11:25
zDF a nie zOF, dostali sme tovar

áno zobralo mi to tam veru a bez kódu a ident. čísla, len sumu. Už som volala aj do Krosu, ale mala som vyskúšať niečo ale nepodarilo sa mi to...
Je v tom asi taký problém, že u nás vo firme nahadzujeme veci ,,opačne,, baby nahodia FA len informatívne cez fakturácie a až potom sa zaúčtujú.. možno týmto nastal problém..

Čo Vy na to?
ĎakujemToto problém nemôže byť. Problém bude pravdepodobne v tom, že došlé fa zapisujete vo fakturácii - asi :confused: - over to a daj vedieť.

DF možno zaevidovať do Knihy záväzkov, alebo priamo do evidencie účt. dokladov (zapíšu sa aj do knihy samé); a to do zDF a pre zaúčtovanie vyberieš vzor 70.