VeronikaT
08.08.08,10:48
čo si myslíte o tom, keď starosta obce z ničoho nič pozastaví výstavbu v celej obci a ako dôvod udáva, že už bolo oproti minulému roku vydaných veľa stavebných povolení.
teraz im dorazil nový územný plán a každú voľnú parcelu tam dal označiť ako záhradu a nechce nikomu povoliť výstavbu. Podotýkam, že on sám parcely skupuje...

Prijde mi to dosť nefér, hlavne voči mladým, lebo tým pádom nemôžeme nikde stavať a nezostáva nič iné len odísť z obce do ktorej sa potom podľa plánu valia bratislavčania, ktorým pán starosta stavebné povolenie dá.

Ja som tiež pôvodne z Ba, manžel je miestny a už nám takto zrušil dve parcely, že on teda výstavbu nepovolí nikomu. (hlavne že kúsok od nás v ulici jeho známy kúpil záhradu a už mu robia základy)

myslíte, že je to v poriadku? čo robiť???
KEJKA
08.08.08,08:59
odkiaľ si?
Milan Benka
08.08.08,09:03
čo si myslíte o tom, keď starosta obce z ničoho nič pozastaví výstavbu v celej obci a ako dôvod udáva, že už bolo oproti minulému roku vydaných veľa stavebných povolení.
teraz im dorazil nový územný plán a každú voľnú parcelu tam dal označiť ako záhradu a nechce nikomu povoliť výstavbu. Podotýkam, že on sám parcely skupuje...

Prijde mi to dosť nefér, hlavne voči mladým, lebo tým pádom nemôžeme nikde stavať a nezostáva nič iné len odísť z obce do ktorej sa potom podľa plánu valia bratislavčania, ktorým pán starosta stavebné povolenie dá.

Ja som tiež pôvodne z Ba, manžel je miestny a už nám takto zrušil dve parcely, že on teda výstavbu nepovolí nikomu. (hlavne že kúsok od nás v ulici jeho známy kúpil záhradu a už mu robia základy)

myslíte, že je to v poriadku? čo robiť???

Čím skôr zájsť za právnikom.
VeronikaT
08.08.08,09:05
kejka, cca 35 km od Blavy... a teda dosť lukratívne, kúsok od napojenia na dialnicu..

my jednoducho stavebný pozemok potrebujeme, potrebujeme ísť bývať sami. Prvý pozemok nám nepovolil kvôli tomu, že tam bola žumpa z bytovky, druhý kvôli tomu, že to predával jeho sused a povedal, že tam stavať nikdy nedovolí.
a tento posledný, čo som bola dnes nepovolí, lebo je za domom a nezáleží na tom, že tam bude otvorená nová ulica, v územnom pláne je to ako záhrada...
VeronikaT
08.08.08,09:10
a do toho územného plánu to tak bolo zakreslené teraz nedávno...

no a práve som dotelefonovala s majiteľkou posledného pozemku a ona sa v roku 2004 súdila s pánom starostom, pretože jej nezapísal do územného plánu tento pozemok ako stavebný, napriek tomu, že stavebným je. A neurobil to tak do dnešného dňa, má všetky platné rozhodnutia aj súdny rozsudok..
KEJKA
08.08.08,10:05
za právnikom
Milan.Žiška
08.08.08,11:16
Na to sú paragrafy. Jednoznačne právnik.

PS: Opatrne posunovať.
chandler
08.08.08,11:43
zacni kopat, a chod sa mu smiat ..... mozno dostane infarkt :) ale inac suhlasim s tym pravnikom
aj ked mozno este skor sa ist opytat na kraj
Barbara
08.08.08,11:46
a čo sa stane ak to kúpiš ako záhradu a potom začneš kopať:rolleyes: písala si v zátvorke, že to sused kúpil ako záhradu a už kope základy

alebo sa ísť opýtať na katastrálny úrad a na stavebný úrad, ale nie som si istá, či v tomto mám pravdu

jednoznačne právnika