nelly1810
08.08.08,11:36
neviem či som správne zaradila tento príspevok ale nenašla som nič vhodnejšie.
potrebovala by som poradiť ak by vedel niekto...
mám záujem predať v buducnosti byt ale mám na ňom ťarchu /požička/,chcem kúpiť večší,ako mám postupovať?neviem si to veľmi predstaviť ako dokážem predať a kúpiť iný keď mám tam ťarchu.
najprv musím predať byt a tak kupim iný, ale ako keď je tam tarcha?
ďakujem
evka-janekova
08.08.08,09:45
No, my sme kupovali dom s ťarchou. Bývalý majiteľ mal v banke úver s väčším úrokom, lebo vedel že ho bude chcieť predať. Tak to bolo bez problémov. Kupovali sme ho na hypotéku, tak z našej hypotéky sa najprv vyplatil jeho úver, a ostatok bol jeho. No vy to asi tak nemáte.

Ja by som to skúsila tak, že si nájdeš kupcu na byt s hotovosťou, spíše sa zmluva o budúcej zmluve, do ktorej dáte, že kup. vyplatí váš úver, tým pádom už nebude na LV ťarcha a môže ísť normálna kúpna zmluva.

Ostatné peniaze z kupnej ceny budú vaše. Ja by som to tak skusila, no skús sa poradiť aj s nejakou serioznou realitkou, oni sa lepišie vyznajú.

Hadam dobrá rada. pa. :cool:
nelly1810
08.08.08,09:53
áno dobrá ďakujem.ale neviem si predstaviť ako to bude ,kupec ma vyplatí o.k. radšej ja vyplatím zvyšok požičky a byt bude jeho ale kam pojdem zatiaľ keď nebudem mať kupený byt - lebo kým nepredám moj nebudem mať peniaze na iný,a ked ho predám kam pojdem?ku rodičom ?to nie,.
Chobot
08.08.08,10:01
neviem či som správne zaradila tento príspevok ale nenašla som nič vhodnejšie.
potrebovala by som poradiť ak by vedel niekto...
mám záujem predať v buducnosti byt ale mám na ňom ťarchu /požička/,chcem kúpiť večší,ako mám postupovať?neviem si to veľmi predstaviť ako dokážem predať a kúpiť iný keď mám tam ťarchu.
najprv musím predať byt a tak kupim iný, ale ako keď je tam tarcha?
ďakujem

V prospech koho je tá ťarcha? Je to v prospech banky? Ak áno, treba sa spojiť s bankou a dohodnúť sa s ňou. Myslím, že sa bežne ponúkne iná nehnuteľnosť ako náhrada zábezpeky a banka prevod povolí. Pozor, nie je to však je povinnosť.
tiny77
08.08.08,10:02
Nasi znami kupovali vacsi byt a predavali svoj mensi, na ktorom bola tarcha. Dali zapisat staru tarchu na novy byt :) Kupujuci stareho bytu teda kupil tento byt bez tarchy. made in italia :) hadam chapete.
nelly1810
08.08.08,10:08
ano je to tarcha v prospech banky,a kedže menim malý za večší tak by banka nemala robiť drahoty,a ide už len o sumu 400,-tisíc .ďakujem za rady