martinkka
08.08.08,13:19
Dobrý deň,
chystám sa na huby na záhorie, všade však čítam informáciu, že do vojenských lesov je vstup zakázaný.
Vie mi niekto poradiť, kde je teda na záhorí povolený?
Ďakujem.
Chobot
08.08.08,12:23
Dobrý deň,
chystám sa na huby na záhorie, všade však čítam informáciu, že do vojenských lesov je vstup zakázaný.
Vie mi niekto poradiť, kde je teda na záhorí povolený?
Ďakujem.

Nie celé Záhorie tvoria vojenské lesy. Treba si pozrieť stránku www.nahuby.sk, či vôbec rastú.
Stefan2005
08.08.08,12:25
Dobrý deň,
chystám sa na huby na záhorie, všade však čítam informáciu, že do vojenských lesov je vstup zakázaný.
Vie mi niekto poradiť, kde je teda na záhorí povolený?
Ďakujem.

:) Z vyššie uvedeného mi logicky vychádza, že potom do tých, kde nie je vstup zakázaný :D .

Ale teraz vážne - prednedávnom som sa vrátil z Liptova, aj tam som na určitých miestach videl tabulky: Súkromný pozemok - vstup zakázaný !!!!
Najhoršie na tom je, že vycapia jednu - dve takéto tabule a ty turista hádaj pokiaľ siaha jeho revír...

No a ešte jedna skúsenosť - pýtať sa miestneho hubára, že kde tu rastú huby - je to asi horšie ako urážka :--- - aj keď je to známy, skôr prezradí PIN kód svojej platobnej karty ako miesto kde rastú huby :confused:
chlap
08.08.08,17:37
Na Záhorí rastú ..... ak pôjdeš autom, choď z Malaciek smerom na Studienku. Zastav niekde pri ceste a vyber sa do lesa - len nechoď viac ako 200 metrov od cesty - to vojaci tolerujú. (Budeš jedna z desiatok iných hubárov, ktorých tam vídam teraz vždy, keď tade prechádzam).