bea
08.08.08,13:35
Kúpila som vnukovi k 2. narodeninám pred mesiacom bager z LEGO Duplo. Myslela som, že LEGO je nezničiteľné, ale teraz neviem. Môj vnúčik včera nejakým spôsobom zlomil jeden kĺb na ramene bagra (neviem, či som to správne nazvala). A teraz mám problém. Stále si myslím, že by to nemalo byť také jednoduché zlomiť niečo z LEGA a hlavne dvojročné dieťa. Len by som chcela vedieť, či nemáte skúsenosti s podobným problémom. Nechcem ísť bager reklamovať bez nejakých podložených informácií. Pozerala som sa na stránku LEGA v nemčine, ale tam som sa nedočítala, či je LEGO ozaj "nezmar".;) Neviete mi prosím poradiť?
Chobot
08.08.08,12:14
Kúpila som vnukovi k 2. narodeninám pred mesiacom bager z LEGO Duplo. Myslela som, že LEGO je nezničiteľné, ale teraz neviem. Môj vnúčik včera nejakým spôsobom zlomil jeden kĺb na ramene bagra (neviem, či som to správne nazvala). A teraz mám problém. Stále si myslím, že by to nemalo byť také jednoduché zlomiť niečo z LEGA a hlavne dvojročné dieťa. Len by som chcela vedieť, či nemáte skúsenosti s podobným problémom. Nechcem ísť bager reklamovať bez nejakých podložených informácií. Pozerala som sa na stránku LEGA v nemčine, ale tam som sa nedočítala, či je LEGO ozaj "nezmar".;) Neviete mi prosím poradiť?

Nič nie je nezničiteľné, rovnako ani Lego.

AK je to zlomené následkom pôsobenia fyzickej sily, tak asi to nebude možné reklamovať. Ak by to bolo samé odpadlo (viditeľná chyba materiálu, napr. chýbajúci materiál v kĺbe ako dôsledok nesprávneho lisovania), tak je to možné reklamovať.

Keďže to nevidím, neviem posúdiť, aká ja to vada. Skús zbehnúť do predajne, kde si tú kúpila, nech to pozrú oni. Možno to uznajú ako reklamáciu. Ťažko tatko povedať, keď to nevidíme.

Ale pozeral som ten bager (http://shop.lego.com/Product/?p=4986)a nemyslím si, že to bol vhodný darček už 2 ročnému dieťaťu. Je to síce hračka pre kategóriu 2-5 rokov, ale ja tam veľa pohyblivých častí a veľa relatívne jemných kĺbových častí, ktoré môžu byť dosť náchylné na zlomenie pri neopatrnom zaobchádzaní alebo prípadnom priľahnutí či prišľapnutí (rukou to asi nezlomil, pokiaľ nie je superman).

Takáto nejaká sanitka (http://shop.lego.com/ByTheme/Product.aspx?p=4979&cn=385)by bola asi vhodnejšia.
bea
08.08.08,12:54
Veru teraz si už aj ja myslím, že na to je ešte malý. Myslela som, že veď do 5 rokov to vydrží ;-) Ale asi to ozaj nie je uznateľné. Ako to dokázal zlomiť, tak to teda neviem. (Asi jazdil aj na tom - sadá totiž na všetko pohyblivé). No čo už ... V každom prípade ďakujem za odpoveď.
leonq
08.08.08,13:00
zial aj taka super hracka ako LEGO je len plast...preto je skalovane podla veku...

existuju obchody, kde sa daju kupit jednotlive diely, myslim za aj v BA je jeden, ale nie som si isty

inak myslim si ze LEGO je ta najlepsia hracka aku "SI" moze dat chlap ako darcek na vianoce pre svoje deti...

ak este neratam auta na dialkove ovladanie...
bea
08.08.08,13:22
Ďakujem za radu, skúsim nájsť predajňu náhradných dielov. Iné mi už asi neostáva, lebo by mi bolo ľúto, keby už bager nebol kompletný. Inak LEGO je veľmi dobrá hračka aj pre "staré mamy" :-)
leonq
08.08.08,13:38