mlaco
08.08.08,16:37
Zdravim,

v suvislosti s vybavovanim SP (vybavuje to projekcna firma) mi prisla postou zmluva o rezervovani kapacity od elektrarni (+ sek na 5500 Sk) a tiez od SPP zalohova faktura za zariadenie pripojky (6500 Sk).

Je tento cas (pocas vybavovania SP) vhodny na tieto zmluvy a platby? Alebo je to mozne/vhodne riesit az neskor - pocas vystavby RD o taky rok?
Gabi03
08.08.08,15:31
No elektrárne asi môžete vybaviť, nakoľko k stavbe zrejme budete potrebovať elektrickú energiu. Na to SPP máte čas.
My sme to vybavili jedným vrzom, aj zaplatili poplatky. Zariadenie prípojky na plyn sme požiadali niekedy v na 9/2009, a už týždeň máme prípojku na plyn. :D Ževraj boli v našej dedine, tak to spravili naraz, aby znovu nemuseli chodiť. Ergo, dom ešte nie je pod strechou, ale už plyn máme. :D:D
Zoltán Kovács
08.08.08,15:43
No elektrárne asi môžete vybaviť, nakoľko k stavbe zrejme budete potrebovať elektrickú energiu. Na to SPP máte čas.
My sme to vybavili jedným vrzom, aj zaplatili poplatky. Zariadenie prípojky na plyn sme požiadali niekedy v 9/2009, a už týždeň máme prípojku na plyn. :D Ževraj boli v našej dedine, tak to spravili naraz, aby znovu nemuseli chodiť. Ergo, dom ešte nie je pod strechou, ale už plyn máme. :D:D

mimotemy Gabi môžeš napojiť dvojplatničku a variť chlapom na stavbe. :D:D
chlap
08.08.08,17:33
Dopĺňam Gabi03 - a už začni vybavovať aj vodu - bez vody budeš na stavbe stratený - potrebuješ ju do betónu, do malty a hlavne na umývanie.
julius71
09.08.08,12:16
My tiež sme minulý týždeň boli v tejto veci na SPP a veru prisľúbili, že nám do dvoch týždňov pošlú faktúru na 6000. Hoci vybavujeme len vyjadrenie k stavebnému povoleniu, podľa nich je to takto správne...
Zita5
09.08.08,12:45
No elektrárne asi môžete vybaviť, nakoľko k stavbe zrejme budete potrebovať elektrickú energiu. Na to SPP máte čas.
My sme to vybavili jedným vrzom, aj zaplatili poplatky. Zariadenie prípojky na plyn sme požiadali niekedy v 9/2009, a už týždeň máme prípojku na plyn. :D Ževraj boli v našej dedine, tak to spravili naraz, aby znovu nemuseli chodiť. Ergo, dom ešte nie je pod strechou, ale už plyn máme. :D:D

Gabi to bude hádam preklep :) Už chápem ;)
Gabi03
11.08.08,12:46
Gabi to bude hádam preklep :) Už chápem ;)

Bolo to nezrozumiteľné. ;)
radEg
04.12.09,09:58
Našiel som túto tému a chcem ju oživiť. Mám podobný "problém". Pri vybavovaní SP na RD mi ZSE poslalo už zmluvu o pripojení aj s faktúrou. Ja elektriku ešte nepotrebujem lebo ju budem brať od susedov (starých rodičov).
Mám teda platiť ZSE keď ešte ani neviem či dostanem SP ?
pivko
04.12.09,12:09
No elektrárne asi môžete vybaviť, nakoľko k stavbe zrejme budete potrebovať elektrickú energiu. Na to SPP máte čas.
My sme to vybavili jedným vrzom, aj zaplatili poplatky. Zariadenie prípojky na plyn sme požiadali niekedy v na 9/2009, a už týždeň máme prípojku na plyn. :D Ževraj boli v našej dedine, tak to spravili naraz, aby znovu nemuseli chodiť. Ergo, dom ešte nie je pod strechou, ale už plyn máme. :D:D
No neviem ako to bolo u Vás ale ja som podpísal zmluvu a zaplatil poplatok za prípojku SPP pred vydanim sp nakoľko som potreboval k sp aj projekt prípojky a ten urobí firma určená SPP až po zaplatení poplatku. A keď že z tvojho príspevku vypliva že si v stav. povolení nemala PD prípojky plynu tak potom ak robíš prípojku dodatočne potrebuješ to ohlásiť ako drobnú stavbu.Ohlásila si?:rolleyes:
matusstefan
08.12.09,13:20
My sme platili len SPP nejaku zalohovu fakturu na 6500 SK - 03/2009. Od ZSE sme dostali vyjadrenie k projektovej dokumentacii. Toto nam stacilo a stav.povolenie sme dostali. V obci mame aj vodovod a kanalizaciu, ale nechceme minat vzacnu a drahu pitnu vodu na stavbe, tak sme s bratom narazili studnu. Vsetko som vybavoval na uradoch sam a bez predchadzajucich skusenosti a dalo sa.