pumabb
08.08.08,21:51
Chcel by som vediet na zaklade coho sa vypocita vyska vyzivneho, odrata sa zivotne minimum a z toho ostatneho sa sa urci vyzivne? A ake minimalne vyzivne je zakonom stanovene? Priklad: Moj znamy ma cisty prijem 8.500,- Sk, byvala si dala ziadost na zvysenie vyzivneho na 3.000,- Sk. Pritom z tych 8.500,- Sk plati 4.000,- Sk najomne a este nejake pozicky cca 1500,- Sk, cize na zitie mu ostava zhruba 3.000,- Sk, je mozne ze jej to prejde na sude?? Kolko mu musi ostat na zitie? Je na to nejaky zakon? Ak ano poprosim jeho znenie.

Dakujem.
iriska
11.08.08,05:43
určenie výšky výživného závisí od posúdenia sudcu a od potrieb dieťaťa. minimálne je nejako do 800,-sk - neviem presne. myslíte, že matka dieťaťa ten nájom neplatí? a výdavky na školu, škôlku, oblečenie dieťaťa... ? a koľko bolo vlastne to pôvodné výživné? a je známy ochotný pristúpiť na nejaký kompromis, ktorý bude vyhovovať obom stranám?
Martin Mocko
11.08.08,05:48
určenie výšky výživného závisí od posúdenia sudcu a od potrieb dieťaťa. minimálne je nejako do 800,-sk - neviem presne. myslíte, že matka dieťaťa ten nájom neplatí? a výdavky na školu, škôlku, oblečenie dieťaťa... ? a koľko bolo vlastne to pôvodné výživné? a je známy ochotný pristúpiť na nejaký kompromis, ktorý bude vyhovovať obom stranám?

Môj kamarát mal prednedávnom súd ohľadom výživného. Matka žiadala dosť vysokú sumu a sudkyňa jej odpovedala, že pokiaľ otec bude platiť na dieťa napr. 3tis..tak taktiež 3tis musí prispievať i ona. Vždy je podľa mňa lepšie sa dohodnúť, ako ísť súdnou cestou...
iriska
11.08.08,06:22
Ale keď matka je dočasne v núdzi, že stratí prácu a pod. tak je možné, že súd to výživné otcovi zvýši.