kikili
13.06.08,12:39
Dobrý deň,

mám takýto problém:

mám zmluvu na dobu určitú (05/2006 - 10/2008), zamestnávateľ mi oznámil, že moje pracovné miesto ruší k 30.06.2008, ale ponúka mi k podpisu dohodu o skončení pracovného pomeru podľa §60 ZP.:eek:

Ak to prijmem, aké to bude mať pre mňa "následky" pri registrácii na Úrade práce?
Chobot
13.06.08,13:03
Dobrý deň,

mám takýto problém:

mám zmluvu na dobu určitú (05/2006 - 10/2008), zamestnávateľ mi oznámil, že moje pracovné miesto ruší k 30.06.2008, ale ponúka mi k podpisu dohodu o skončení pracovného pomeru podľa §60 ZP.:eek:

Ak to prijmem, aké to bude mať pre mňa "následky" pri registrácii na Úrade práce?


Je jedno, akým spôsobom skončíš PP, podmienky na podporu platia rovnako pre všetkých - je to § 104 zákona o soc. poistení:


(1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len "evidencia nezamestnaných občanov") bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov

a) bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a
b) nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.
kikili
16.06.08,09:26
vďaka za odpoveď, ak som to správne pochopil, tak na mňa sa vzťahuje ten posledný odstavec Tvojej odpovede ...

Pred tým som bol totiž SZČO a poistenie som si pochopiteľne neplatil.
jana32
24.06.08,06:20
Prosím Vás ak máme uzavretý pracovný pomer na dobu určitú so zamestnancom, na výkon práce ktorého je potrebné umelecké vzdelanie môžeme tento pracovný pomer obnovovať opakovane. treba však zakaždým uzavrieť novú pracovnú zmluvu alebo stačí urobiť dohodu o zmene pôvodnej pracovnej zmluvy a dobu určitú predĺžiť zase o jeden rok?
VERONIKA6
24.06.08,06:22
Prosím Vás ak máme uzavretý pracovný pomer na dobu určitú so zamestnancom, na výkon práce ktorého je potrebné umelecké vzdelanie môžeme tento pracovný pomer obnovovať opakovane. treba však zakaždým uzavrieť novú pracovnú zmluvu alebo stačí urobiť dohodu o zmene pôvodnej pracovnej zmluvy a dobu určitú predĺžiť zase o jeden rok?
Stačí urobiť dodatok k pracovnej zmluve.
Tony1
26.06.08,08:29
Poprosím Vas o odpoved:
zamestnanec mal dohodnutý pracovný pomer na dobu určitú. pred ukončením doby začal marodovať. Kedy vlastne mu končí pracovný pomer?
Dňom dokedy bola uzavretá pracovná zmluva alebo dňom skončenia marodky?
Dakujem za odpoved
Chobot
26.06.08,08:31
Poprosím Vas o odpoved:
zamestnanec mal dohodnutý pracovný pomer na dobu určitú. pred ukončením doby začal marodovať. Kedy vlastne mu končí pracovný pomer?
Dňom dokedy bola uzavretá pracovná zmluva alebo dňom skončenia marodky?
Dakujem za odpoved

Dňom, ktorý bol dohodnutý v pracovnej zmluve ako koniec PP. PN nemá na to žiadny vplyv.
veronikasad
26.06.08,08:32
Poprosím Vas o odpoved:
zamestnanec mal dohodnutý pracovný pomer na dobu určitú. pred ukončením doby začal marodovať. Kedy vlastne mu končí pracovný pomer?
Dňom dokedy bola uzavretá pracovná zmluva alebo dňom skončenia marodky?
Dakujem za odpoved
Pracovný pomeru uzatvorený na dobu určitú končí dohodnutým dňom v pracovnej zmluve. K tomuto dňu ho odhlásiš zo sociálnej a zdravotnej poisťovne. Ak PN trvá naďalej, nemocenské vypláca SP.
Tony1
26.06.08,08:35
Ďakujem krasne vsetkym mudrejsim a skusenejsim.
Iveta1
30.07.08,16:19
Prosím o radu: zamestnanec má prac.zmluvu do 31.12.2008, zamestnávateľ chce s ním skončiť PP dohodou, dôvod § 63 1b/.
Okrem odstupného má ešte na nejaký nárok ohľadne určitej doby?
Tweety
30.07.08,16:24
Prosím o radu: zamestnanec má prac.zmluvu do 31.12.2008, zamestnávateľ chce s ním skončiť PP dohodou, dôvod § 63 1b/.
Okrem odstupného má ešte na nejaký nárok ohľadne určitej doby?
Tak dohodou, alebo výpoveďou?
Iveta1
30.07.08,16:25
dohodou, pretože výpoveďou plynie výpovedná doba
Tweety
30.07.08,16:26
dohodou, pretože výpoveďou plynie výpovedná doba
Ak dohodou, nárok na odstupné nevzniká.
Iveta1
30.07.08,16:34
Ak dohodou, nárok na odstupné nevzniká.



Neviem, ale na porade som z tejto témy vyrozumela, že keď sa dohodnú obe strany na dohode a uvedie sa § 63 1b nárok má na odstupné, ale ja by som chcela vedieť, keď je prac.zmluva do 31.12.2008, a rozviazanie PP vznikne skôr - čo z toho vyplýva?
Tweety
30.07.08,16:42
Neviem, ale na porade som z tejto témy vyrozumela, že keď sa dohodnú obe strany na dohode a uvedie sa § 63 1b nárok má na odstupné, ale ja by som chcela vedieť, keď je prac.zmluva do 31.12.2008, a rozviazanie PP vznikne skôr - čo z toho vyplýva?
Áno, ale najprv musí byť daná výpoveď od zamestnáv. podľa spomínaného § 63 a až potom nasleduje dohoda.
§ 76 ZP
(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.
brčko
30.07.08,17:57
Neviem, ale na porade som z tejto témy vyrozumela, že keď sa dohodnú obe strany na dohode a uvedie sa § 63 1b nárok má na odstupné, ale ja by som chcela vedieť, keď je prac.zmluva do 31.12.2008, a rozviazanie PP vznikne skôr - čo z toho vyplýva?

Na rozdiel od Tweety si myslím, že výpoved nemusí predchádzať dohode z organizač.dôvodov. Ak nastanú vo firme organizačné zmeny a obe strany sa hned zhodnu na dátume ukončenia PP s odstupným, tak môžu následne hned uzatvoriť dohodu o ukončení PP z organizačných dôvodov podla § 60 ZP. V dohode uvedú najlepšie konkrétne organizačné zmeny, ktoré viedli k nadbytočnosti pracovníka. Teda dôvod by mal byť niektorým z dôvodov uvedeným v § 63 ods.1 písm. b) (príp. písmeno a), aj ked tento § 63 tam nemusí byť použitý, aby nedošlo k pochybnostiam o forme ukončenia PP (aj ked, asi sa to používa).

To, že PP skončil pred uplynutím doby určitej vôbec nevadí. Pozri Zákonník práce
§ 71 Skončenie PP dohodnutého na určitú dobu
ods.3: Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť prac.pomer podla odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

Teda aj PP na dobu určitú môže skončiť dohodou, výpovedou, okamžitým skončením alebo skončením v skúšobnej dobe.
Tweety
30.07.08,18:02
Na rozdiel od Tweety si myslím, že výpoved nemusí predchádzať dohode z organizač.dôvodov. Ak nastanú vo firme organizačné zmeny a obe strany sa hned zhodnu na dátume ukončenia PP s odstupným, tak môžu následne hned uzatvoriť dohodu o ukončení PP z organizačných dôvodov podla § 60 ZP. V dohode uvedú najlepšie konkrétne organizačné zmeny, ktoré viedli k nadbytočnosti pracovníka. Teda dôvod by mal byť niektorým z dôvodov uvedeným v § 63 ods.1 písm. b) (príp. písmeno a), aj ked tento § 63 tam nemusí byť použitý, aby nedošlo k pochybnostiam o forme ukončenia PP (aj ked, asi sa to používa).

To, že PP skončil pred uplynutím doby určitej vôbec nevadí. Pozri Zákonník práce
§ 71 Skončenie PP dohodnutého na určitú dobu
ods.3: Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť prac.pomer podla odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

Teda aj PP na dobu určitú môže skončiť dohodou, výpovedou, okamžitým skončením alebo skončením v skúšobnej dobe. Áno, tiež som písala, že PP sa môže skončiť aj dohodou, ale v príspevku išlo o nárok na odstupné, a ten ,ako som už písala, pri skončení PP iba dohodou nevzniká. Viď prísp. 63.
Jana Bělohoubková
30.07.08,18:16
Pracovný pomer na dobu určitú možno skončiť výpoveďou zamestnanca, zamestnávateľa, dohodu alebo uplynutím doby, na ktorý bol dohodnutý. V tvojom prípade, ak chce zamestnávateľ skončiť pracovný pomer pred 31. decembrom, tak má dve možnosti - buď nájde výpovedný dôvod - podľa teba podľa § 63/1 písm. b) nadbytočnosť - tak môže dať zamestnancovi výpoveď, s tým, že plynie výpovedná lehota od prvého dňa nasledujúceho mesiaca oproti mesiacu v ktorom mu bola výpoveď doručená. Ak sa však zamestnanec zriekne tejto výpovednej doby (odporúčam to urobiť písomne), tak má nárok na odstupné.

Druhá možnosť je, že sa pracovný pomer skončí dohodou k hociakému dňu - ale záleží to len na zamestnancovi, či s tým bude súhlasiť... Ja byť na jeho miesto tak som za prvú možnosť...;)
Jana Bělohoubková
30.07.08,18:19
...bez problémov...

Zákonník práce uvádza iba "dobu určitú" ale pritom nestanovuje, že to musí byť dátum. Môže to byť určitá činnosť, obdobie... hocičo... na postavenie stavby, vytvorenie výkresov, návrhu....

Podstatné je, že tá činnosť, ktorá je v pracovnej zmluve stanovená má určité ukončenie.:D
Chobot
31.07.08,08:02
Áno, tiež som písala, že PP sa môže skončiť aj dohodou, ale v príspevku išlo o nárok na odstupné, a ten ,ako som už písala, pri skončení PP iba dohodou nevzniká. Viď prísp. 63.

Maja, keď si pozorne prečítaš ten ods. 1, ktorý si citovala, tak tam máš:

(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

Nie je tam, že najprv musí byť výpoveď. A je tam alebo - teda pokiaľ zamestnávateľ navrhne skončenie PP dohodou z dôvodu organizačných zmien, tak zamestnanec má nárok na odstupné. Nemusí dať najprv výpoveď. Teda súhlasím s tým, ako to napísal brčko. Aj v praxi je to tak.
Tweety
01.08.08,06:53
Maja, keď si pozorne prečítaš ten ods. 1, ktorý si citovala, tak tam máš:

(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

Nie je tam, že najprv musí byť výpoveď. A je tam alebo - teda pokiaľ zamestnávateľ navrhne skončenie PP dohodou z dôvodu organizačných zmien, tak zamestnanec má nárok na odstupné. Nemusí dať najprv výpoveď. Teda súhlasím s tým, ako to napísal brčko. Aj v praxi je to tak.

Dobre, presvedčili ste ma obidvaja, prehliadla som tam, dohodou s tých istých dôvodov. Mea culpa. Vám obom vďaka.:)
brčko
01.08.08,08:39
Dobre, presvedčili ste ma obidvaja, prehliadla som tam, dohodou s tých istých dôvodov. Mea culpa. Vám obom vďaka.:)

mimotemy


:) :)
je fajn, že máme poradu a je možnosť sa takto doplnať. Hlavne, ked to nie je s kým rozdiskutovať osobne (aspon môj prípad).
brčko
09.08.08,12:43
Stretli ste sa už s prac.zmluvou, kde je uvedené, že "prac.pomer trvá do doby potreby zamestnanca."

Aké sú podla vás riziká ukončenia tohto PP po uplynutí skúšobnej doby pre zamestnanca?

Mne to tak pripadá, že podla tejto formulácie môže zamestnanec kedykolvek ukončiť PP bez súhlasu zamestnávatela.
Ale voči zamestnávatelovi je PP akoby na dobu neurčitú. Teda ukončiť tento PP môže zamestnávatel len spôsobmi ako PP na dobu neurčitú.

Až teraz ma napadol dvojitý význam týchto slov.
1. do doby, do ktorej to bude pre zamestnanca potrebné.
2. do doby, pokial firma potrebuje zamestnanca. - tento význam som akosi hned nepostrehla. A takto to teda predpokladám zamestnávatel myslel.

V takomto prípade, považujete tento PP za PP na dobu určitú? resp. môže takto vymedziť zamestnávatel dobu určitú?
Čo poradiť zamestnankyni s takouto PZ na dobu "určitú", ak by s nou ukončili po skončení skúš.doby tento PP podla § 71 (skončenie PP dohodnutého na určitú dobu) napr. počas PN-ky? Lebo sa mi zdá, akoby ani v § 77-79 ZP o nárokoch z neplatného skončenia PP s takýmto variantom nerátali.??

Asi je to vhodná otázka pre Inšpektorát práce. Ale poprosím vás o vaše názory.
Chobot
10.08.08,09:50
Stretli ste sa už s prac.zmluvou, kde je uvedené, že "prac.pomer trvá do doby potreby zamestnanca."

Aké sú podla vás riziká ukončenia tohto PP po uplynutí skúšobnej doby pre zamestnanca?

Mne to tak pripadá, že podla tejto formulácie môže zamestnanec kedykolvek ukončiť PP bez súhlasu zamestnávatela.
Ale voči zamestnávatelovi je PP akoby na dobu neurčitú. Teda ukončiť tento PP môže zamestnávatel len spôsobmi ako PP na dobu neurčitú.

Až teraz ma napadol dvojitý význam týchto slov.
1. do doby, do ktorej to bude pre zamestnanca potrebné.
2. do doby, pokial firma potrebuje zamestnanca. - tento význam som akosi hned nepostrehla. A takto to teda predpokladám zamestnávatel myslel.

V takomto prípade, považujete tento PP za PP na dobu určitú? resp. môže takto vymedziť zamestnávatel dobu určitú?
Čo poradiť zamestnankyni s takouto PZ na dobu "určitú", ak by s nou ukončili po skončení skúš.doby tento PP podla § 71 (skončenie PP dohodnutého na určitú dobu) napr. počas PN-ky? Lebo sa mi zdá, akoby ani v § 77-79 ZP o nárokoch z neplatného skončenia PP s takýmto variantom nerátali.??

Asi je to vhodná otázka pre Inšpektorát práce. Ale poprosím vás o vaše názory.

Pri PP na dobu určitú je možné definovať koniec PP buď konkrétnym dátumom, alebo nastatím nejakej udalosti, ktorej dátum buď vieme vopred alebo aj nie (napr. na zastupovanie počas MD). Musí to byť ale viazané na nejakú právnu skutočnosť, ktorá je preukázateľná.

Zadefinovanie právnej skutočnosti, že "kým bude zamestnávateľ potrebovať zamestnanca" myslím že nie je v súlade so ZP, pretože ako preukáže, že ho už nepotrebuje. Potom by všetky PP mohli byť takto uzatvorené a z-ľ by kedykoľvek mohol prepustiť zamestnanca. Keby napísali, že na dobu určitú, počas prevádzky letného kúpaliska, tak je jasné, že keď zatvoria letné kúpalisko, tak PP skončí. Alebo uvedenie "na dobu určitú po ukončenie realizácie zákazky od firmy XXX" je tiež preukázateľné.

Takto je ale zamestnanec vystavený na milosť či nemilosť zamestnávateľa, ktorý kedykoľvek môže prehlásiť, že ho už nepotrebuje.

V prvom rade nemala podpísať takúto zmluvu. AK ju už podpísala, nech si vyžiada (trebárs aj bez toho, aby nahlásila zamestnávateľa) stanovisko IP a s tým nech žiada zamestnávateľa o zmenu tejto klauzuly. Ak nebude súhlasiť, môže podať priamo adresný podnet na IP.
brčko
11.08.08,12:00
Dakujem Chobot velmi pekne.
Z toho dôvodu, že má zamestnankyna záujem na trvaní tohto PP, predpokladám, by bolo lepšie žiadať nápravu od zamestnávatela až po uplynutí skúsobnej doby.
No zisťovať na IP by mohla aj skôr.
Zuzana B.
21.08.08,08:54
Chcem sa len uistiť. Zamestananec ma uzavretú PZ do 31.08.2008. PZ sa ďalej nebude predĺžovať, odhlásim ho zo soc. a zdr. poisťovne. Prac. pomer na dobu určitú nie je potrebné ukončiť dohodou, všakže? PP končí uplynutím dohodnutej doby. Prosím o súhlas alebo o opravu. Ďakujem
Melnick
21.08.08,08:56
§ 71
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#hore)

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

(4) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer na určitú dobu aj bez uvedenia dôvodu; v takomto prípade má zamestnanec nárok na náhradu mzdy v sume priemerného mesačného zárobku za dobu, po ktorú mal trvať pracovný pomer.
brčko
21.08.08,21:21
Chcem sa len uistiť. Zamestananec ma uzavretú PZ do 31.08.2008. PZ sa ďalej nebude predĺžovať, odhlásim ho zo soc. a zdr. poisťovne. Prac. pomer na dobu určitú nie je potrebné ukončiť dohodou, všakže? PP končí uplynutím dohodnutej doby. Prosím o súhlas alebo o opravu. Ďakujem

čítala som tu na porade a myslím, že je rozumné doručiť zamestnancovi list/oznámenie o ukončení PP na dobu určitú. Aj ked samozrejme nie je taká povinnosť.
Aby zamestnanec vedel na čom je a nedošlo k pochybám, či môže nastať situácia zo Zákonníka práce § 71 ods.2, ktorý citovala Melnick.
Llívia
02.09.08,20:40
mimotemy


:) :)
je fajn, že máme poradu a je možnosť sa takto doplnať. Hlavne, ked to nie je s kým rozdiskutovať osobne (aspon môj prípad).

mimotemy S týmto musím súhlasiť. Tiež som dnes tvrdila zamestnancom, že odstupné pri dohode z dôvodov podľa § 63 ods. 1 a) a b) ZP nepatrí - neprečítala som si pozorne celé znenie paragrafu. Až teraz, po prečítaní tvojho príspevku, som si všimla tú "dohodu".
jana32
21.04.09,10:42
Prosím Vás, máme zamestnanca na dobu určitú, jeho pracovný pomer trval od 1.7.2008 do 30.4.2008, teraz by sme mu chceli predlžiť pracovný pomer - rozumiem správne, že v zmysle zákonníka práce to môžeme ešte jedne krát urobiť, teda ak mu dám pracovný pomer na dobu určitú od 1.5.2008 s tým, že pôjde o pracovný pomer počas zastupovania ženy na MD bude to v poriadku? Alebo už musím mu dať pracovnu zmuvu na dobu neurčitú?
drobeceva
21.04.09,10:47
Prosím Vás, máme zamestnanca na dobu určitú, jeho pracovný pomer trval od 1.7.2008 do 30.4.2008, teraz by sme mu chceli predlžiť pracovný pomer - rozumiem správne, že v zmysle zákonníka práce to môžeme ešte jedne krát urobiť, teda ak mu dám pracovný pomer na dobu určitú od 1.5.2008 s tým, že pôjde o pracovný pomer počas zastupovania ženy na MD bude to v poriadku? Alebo už musím mu dať pracovnu zmuvu na dobu neurčitú?
Áno, môžeš tak urobiť. Nemusíte dávať na dobu neurčitú.
veronikasad
21.04.09,10:47
Prosím Vás, máme zamestnanca na dobu určitú, jeho pracovný pomer trval od 1.7.2008 do 30.4.2008, teraz by sme mu chceli predlžiť pracovný pomer - rozumiem správne, že v zmysle zákonníka práce to môžeme ešte jedne krát urobiť, teda ak mu dám pracovný pomer na dobu určitú od 1.5.2008 s tým, že pôjde o pracovný pomer počas zastupovania ženy na MD bude to v poriadku? Alebo už musím mu dať pracovnu zmuvu na dobu neurčitú?
Koľko zamestnancov má vaša firma ?
katka50
21.04.09,10:49
Prosím Vás, máme zamestnanca na dobu určitú, jeho pracovný pomer trval od 1.7.2008 do 30.4.2008, teraz by sme mu chceli predlžiť pracovný pomer - rozumiem správne, že v zmysle zákonníka práce to môžeme ešte jedne krát urobiť, teda ak mu dám pracovný pomer na dobu určitú od 1.5.2008 s tým, že pôjde o pracovný pomer počas zastupovania ženy na MD bude to v poriadku? Alebo už musím mu dať pracovnu zmuvu na dobu neurčitú?
Asi rok 2009.
drobeceva
21.04.09,10:54
Asi rok 2009.
prepáč, nerozumiem
katka50
21.04.09,10:57
prepáč, nerozumiem
Ja som len reagovala na janu32-či si nepomýlila rok.:) Udáva r.2008 a asi má byť 2009.
jana32
21.04.09,11:00
Asi rok 2009.


Prepáčte to mal byť rok 2009, asi sa s ním neviem stotožniť, že stále píšem 2008.
jana32
21.04.09,12:37
Koľko zamestnancov má vaša firma ?


Veronika a to že máme 60 zamestnancov hrá nejakú rolu? Veď v zmysle zákonníka práce máme právo jeden krát predĺžiť pracovnú zmluvu na dobu určitú. Aspoň myslím, veď aj preto sa pýtam aby som v tom mala jasno.
drobeceva
21.04.09,12:42
Veronika a to že máme 60 zamestnancov hrá nejakú rolu? Veď v zmysle zákonníka práce máme právo jeden krát predĺžiť pracovnú zmluvu na dobu určitú. Aspoň myslím, veď aj preto sa pýtam aby som v tom mala jasno.
pozri si ZP par. 48, bod 6-zrejme to mala Veronika na mysli. Máš tam dôvody, kedy môžeš opätovne predlžovať aj nad tri roky. Ale keď píšeš, že máte 60 zamestnancov, tak to sa Ťa netýka /ale pozrieť si môžeš/
misoa24
16.05.11,18:13
Dobry den mam otazku mam zmluvu na dobu určitu a chcel by som odist skor ako mi konci tato zmluva akym sposobom poradte mi:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::.
veronikasad
16.05.11,18:15
Dobry den mam otazku mam zmluvu na dobu určitu a chcel by som odist skor ako mi konci tato zmluva akym sposobom poradte mi:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::.
Rovnakým ako pri prac.pomere na dobu neurčitú. Výpove´dou zo strany zamestnanca - s dodržaním výpovednej doby, alebo dohodou - so súhlasom zamestnávatela k dohodnutému dňu.
tyhaj
17.05.11,20:17
Dobrý deň, mám zmluvu na dobu určitú, chcem sa opýtať či musím zamestnávateľovi oznámiť a akou formou ( písomne , ústne ) že nechcem pokračovať v ďalšej spolupráci. ďakujem za odpovede