Ciskova
09.08.08,14:59
ahojte,

vymenili sme novu skylink kartu a vôbec nemame základne programi STV1, STV2...
V sprievodnom liste ku karte bolo napisane že sa aktivuje sama ale neviem či to je pravda, už druhy deň to nejde

nema niekto skusenosti...

ďakujem
jess
09.08.08,13:39
Aj nám ju menili, ale aktívna bola myslím hneď. Ak ti nejde, skús vypnúť/zapnúť prístroj. A dáva sa do prístroja tou šipkou dopredu a nadol :D.

My sme si zaplatili aj české programy (jednorazový poplatok), ale idú nám len 20 sekúnd, potom sa zakódujú :cool::confused::confused::confused::mad::mad:. Na stránke SkyLinku som čítala, že zrejme máme starý prístroj a že bude treba (možno) doňho dačo pridať (zrekonštruovať)!!! Máme STRONG CI 4500 SRT.

A vôbec nám nejde STV 3 :mad::mad::mad::mad:.
Fero11
09.08.08,15:06
Je fakt ako pisal jess, najprv musis zistit, kde je v receiveri citacie zariadenie, ci ma byt cip smerom hore, alebo dolu (niektore receivery to maju tak, ine zas tak).
Na kartu sa cez sat. zapisuju EMM instrukcie az potom sa stane kanal aktivny. Ak nemas receiver zo zabudovanym cryptovorksom, alebo original cryptoworks modul, tak to nepojde.
Napis aky mas receiver
wagner
09.08.08,15:17
Mne síce načítalo všetko, čo som mala pôvodne, len STV3 mi nikde nezadalo. Povedali mi, že si to musím nastaviť cez menu. Keď budem mať čas, budem študovať nastavenie STV3 cez menu. Ten prístroj kde vkladám karty sa volá homecast a mám ho asi štyri roky. Ak by mi to niekto vedel nalinkovať, pomohol by mi:D .Takto budem musieť zapnúť moje mozgové závity a mudrovať;)
Ciskova
09.08.08,16:58
ďakujem za radu, vypla som pristroj a aj tak to nefunguje.
Ja mam homecast eM200CR.
V pondelok skúsim zavolať na infolinku a budem sa informovať, lebo rodičia maju DIGI a bežne sa stane že sa im zablokuje karta a musíme ich tel. upozorniť a oni to odblokuju.
Ďakujem
Fero11
09.08.08,17:54
No moment DAMY :)
Predpokladal som ze STV3 mate nascanovane, ale podla toho co citam, tak asi nie
Musite ist fakt cez menu a najst tam niekde polozku, hladanie kanalov skenovanie, alebo nieco podobne (nemam homecast, takze neviem ake ma menu, ale v principe je to vsade rovnake)
Ak tam uz mate prednastavene transpondery, tak vyhladat ten s frekvenciou 10803 horizontal a dat ho prescanovat (pripadne ak to neviete najst, tak skusit prescanovat celu druzicu) aby sa vam v zozname STV3 vobec objavil
Pre Ciskova tvoj homecast ma zabudovany modul cryptoworks, takze by nemal byt problem s STV3
jess
09.08.08,19:11
Čo je to transponder ? Vieš nám to nejako laicky priblížiť ? Ja mám cryptoworks (či čo to je) a STV 3 som nenašla, resp. niekde na SKYLinku som našla, že je na satelite ASTRA 1E 23,5 východne., kmitočet 10803, horizontálne. Teraz neviem, či to je tá ASTRA 3 na ktorej mám aj STV1 a STV 2, Markízu, JOJku alebo mám hľadať nejaký nový satelit s týmto názvom, lebo takýto som nenašla. A to som tiež nenašla v návode ako sa vyhľadáva družica (satelit).
Fero11
09.08.08,19:48
Ak ti ide STV1 JoJ, TA3, tak mas to nastavene dobre, ked tam chytas aj NOE tak parabolu mas nastavenu na 100% dobre, pretoze noe vysiela iba na ASTRA 1E 23,5 východne.
Takze satelit hladat nemusis, musis v menu najst (ako som pisal vyssie) vyhladavanie kanalov, skenovanie, alebo take nieco a potom to preskenovat.
Viac ti nemozem napisat, lebo nepoznam menu tohto receivera
jess
09.08.08,19:56
ZMENA, nemám ten Cryptoworks (ako mi teraz muž povedal). Máme tam len nápis, že tam môže ísť, ale nemáme to. Tak asi darmo hľadám STV 3 , áno ?

NOE TV ide.
Fero11
09.08.08,20:06
nene
Ty STV 3 musis naladit ci mas cryptovorks, alebo nie, POZOR nemyslim pozeranie, ale naladenie, aby si ju mala v zozname, ze mozes na nu prepnut. Ak ju budes mat v zozname, tak by to malo byt OK (uz pisem treti krat, naskenovat cez menu, lebo ona ti tam neskoci sama, aj v radii si musis naladit stanicu, nie ?)
jess
09.08.08,20:15
Ja som dala automatické vyhľadávanie programov na ASTRE 3 (tam , kde mám aj NOE TV) a STV 3 mi nenašlo. Našlo mi 44 programov, z toho asi len nejakých 12 televíznych a asi zvyšok rádiových staníc.
Fero11
09.08.08,20:35
A prehladavola ti aj tu frekvenciu 10803 MHz ?? Musis ho tam mat !!!
jess
10.08.08,05:07
No fakt neviem, kde je problém, lebo keď som dala naladiť frekvenciu 10803 , tak mi napísalo : "Vyhľadávanie zlyhalo" !
Fero11
10.08.08,08:58
No nezadava sa tam nahodou aj polarizacia, Sr, FEC a pod ??
Ak mozes, tak urob nejake fotky z TV aby sme to videli
jess
10.08.08,09:18
Tak prikladám fotky z ladenia ....
Ciskova
13.08.08,14:24
Ahojte, tak mne sa už to podarilo, mali sme len trocha posunutu parabolu po netrpezlivom skúšani sa mi podarilo naladiť si všetko, som rada že som na to prišla sama a nemusela som nikoho pytať aby mi to prišiel nainštalovať. Ďakujem za rady.
Fero11
13.08.08,15:05
Tak prikladám fotky z ladenia ....Takze, co sa tyka toho prveho obrazku, tak, symbolova rychlost ma byt nie, 12000, ale 22000 a FEC ma byt 2/3 (nie 5/6).
Vidim, ze level mas 59% ale kvalitu 0% to znamena, ze asi mas tiez zle nastavenu parabolu, respektive mas blbe parametre.
Parametre pre STV3 na Astra 3A su
Frekvencia 10803 MHz
Polarizacia Horizontalna
symbolova rychlost 22000
FEC 2/3
V-pid 110
A-pid 120 alebo 130 AC3
PCR-pid 110
Inak ti uz neviem poradit, musis to preskenovat
lukacpe
07.10.08,07:32
Aj nám ju menili, ale aktívna bola myslím hneď. Ak ti nejde, skús vypnúť/zapnúť prístroj. A dáva sa do prístroja tou šipkou dopredu a nadol :D.

My sme si zaplatili aj české programy (jednorazový poplatok), ale idú nám len 20 sekúnd, potom sa zakódujú :cool::confused::confused::confused::mad::mad:. Na stránke SkyLinku som čítala, že zrejme máme starý prístroj a že bude treba (možno) doňho dačo pridať (zrekonštruovať)!!! Máme STRONG CI 4500 SRT.

A vôbec nám nejde STV 3 :mad::mad::mad::mad:.

Na tomto prijimaci pokial neprehrajes novsi firmware tak ceske programy ani nepojdu. A novsi firmware na tento typ prijimaca ani nieje. Odporucam ti zakupit novy receiver napr. Opticum 7100 CX.
Fero11
07.10.08,08:57
Pokial dobre citam, tak tento receiver ma jeden vstavany CW modul a 2x CI. Je to uplne jedno ci je to cz, alebo Sk, alebo nejaky iny kanal kodovany systemom Cryptoworks, ak mas platnu kartu a mas to zasunute v vstavanej citacke, musi ti to fungovat.
jarka16161
28.10.08,11:08
Prosim vas, poradte mi:(
Mam Clarke Tech2100 a po vlozeni modrej karty mi nic neslo, nainstalovali mi don cryptoworks a teraz mi programy idu ale asi po 15-20min sa programy zakoduju potom vypnem a zapnem chvilu idu a zas sa zakoduju. V com je problem?:confused:
Fero11
28.10.08,11:49
Nasiel som malo info o tomto receivery a vacsinou vsetko v nemcine, takze z toho vela neviem, ani som nevidel, ci to ma CI, ale asi isto ma, ked tam davas kartu.....
Dali ti tam novy cryptoworks modul ??
Skus ci ti to robi aj pri nekodovanych, napr, TA3. Chyba bude asi niekde v receivery, ked ho mas v zaruke reklamuj ho, ak nie kup si novy, teraz su celkom lacne
jarka16161
28.10.08,16:13
nie, modul nemam, nainstaloval softwer aspon tak vravel. Ale uz som si objednala externy dekod.modul cryptoworks tak dufam ze to pojde. Dik
Fero11
28.10.08,18:23
Ak neni origos modul, tak neobnovuje EMM a potom nejdu programy, ale je to tak, ze nejdu vobec, az pokym sa neobnovia, toto dokazu len origos moduly, pripadne je aj ina cesta, ale to je o inom
lexis6951
22.10.09,18:52
Ahoj, ja mam presne tento isty problem ale mne to dnes ladili odbornici. Ibaze tieto kanaly STV1,2,3 a Doma sa mi tam vobec neobjavili. Ked davam tu frekvenciu ako si napisal tak mi napise ze vyhladavanie zlyhalo. Kanaly ako TA3 a podobne mi idu ale tieto 4 hore nie a nie. Mám volať zase tu firmu a nech to skúsia preladiť alebo čo? Sama si netrúfam to štelovať lebo prídem o kompletnu ponuku. Inak mám Sat illusion.
Fero11
23.10.09,14:39
Tak to su potom super odbornici, ked ti to nenaladia, klobuk dolu pred nimi.... (alebo myslis, len ladenie paraboly ??).
Uz niekolko krat som pisal ako sa ladi, na kazdom receivery je to trochu inak, ale princip je ten isty.
Vacsinio uz mozu byt transpondery prednastavene a ak niesu, alebo je nejaky novy, tak sa skenuje rucne. Ak spominana frekvencia existuje, tak skus skenovat znovu.
maurer2
28.10.09,14:15
otazka Na ASTRE 19.2° sa dá nalajst STV JOJ A MARKIZA ?? cez Sky link ??? ci je to len na 23.5° ? mam tu tanier z ktorym nemozem hybat koli majitelovi domu, som za hranicami len pre info .. Dik za odpoved
ucholator
28.10.09,15:22
maurer2 (http://www.porada.sk/member.php?u=90993)...skylink na astre 19.2E nevysiela svoje programy..tvoj problem by si vyriesil,ak by si sa dohodol s majitelom a namontoval tam tzv.monoblok...je to vlastne dvojite LNB,ktore je uz vyrobene na tento ucel.. parabolou nemusis vobec hybat.
zalobaba
28.10.09,19:30
Prosím o radu - beží mi výpovedná lehota o ukončenie zmuvného vzťahu s UPC BROADBAND a uvažujem nad kúpou Skylink. Už sme odkonzultovali s firmou umiestnenie paraboly (musíme ju dať na strechu a kábel ťahať do bytu vnútornou cestou cez 4 poschodia), ale rada by som sa podarila aký typ mašinky kúpiť. Potrebujeme využívať na 2 TV.
Fero11
28.10.09,19:48
Lepsie by asi bolo kupit 2 masinky, zalezi od tvojej financnej situacie, takze konkretne nepisem
Xanti
28.10.09,19:51
Lepsie by asi bolo kupit 2 masinky, zalezi od tvojej financnej situacie, takze konkretne nepisem
Neexistuje nič?
Teda jedna parabola, a potom jedna karta ( skylink, czechlink, ... ) a prijímač, z ktorého by šiel signál do viacerých TV príjímačov ( niečo ako mini káblovka doma )... nič také nie je?

Totiž môj prípad, parabola na streche, satelitný prijímač poliaty vodou ...takže v koši. A riešim kúpu. A zaujíma ma či existuje niečo také ako som opísala na trhu.

Díky.
Fero11
29.10.09,07:49
Neexistuje nič?
Teda jedna parabola, a potom jedna karta ( skylink, czechlink, ... ) a prijímač, z ktorého by šiel signál do viacerých TV príjímačov ( niečo ako mini káblovka doma )... nič také nie je?

Totiž môj prípad, parabola na streche, satelitný prijímač poliaty vodou ...takže v koši. A riešim kúpu. A zaujíma ma či existuje niečo také ako som opísala na trhu.

Díky.
co si si ho pomylila s kvetinacom ? :D:D
DIGI maju dualboxy, to jest v jednej skatuly 2 prijimace a z jedneho je vivedene cidlo, ktore si mozes umiestnit v inej miestnosti v dome. Funguje to potom nezavisle, cize na jednom TV mozes pozerat ine programy ako na druhom. Ale DIGI asi nechces ...
Existuje moznost jedna parabola, jedna karta ( skylink, czechlink, ... ) ale 2 prijimace (karta je v jednom prijimaci a medzi druhym je zdielana (nieje to vsak najlegalnejsia moznost ...)
Xanti
29.10.09,09:21
co si si ho pomylila s kvetinacom ? :D:D
DIGI maju dualboxy, to jest v jednej skatuly 2 prijimace a z jedneho je vivedene cidlo, ktore si mozes umiestnit v inej miestnosti v dome. Funguje to potom nezavisle, cize na jednom TV mozes pozerat ine programy ako na druhom. Ale DIGI asi nechces ...
Existuje moznost jedna parabola, jedna karta ( skylink, czechlink, ... ) ale 2 prijimace (karta je v jednom prijimaci a medzi druhym je zdielana (nieje to vsak najlegalnejsia moznost ...)
Hm... no DIGI je platená služba, boli sme happy ked sme sa zbavili káblovky. Dakuštik to preháňali s tou cenou.

A čo sa týka toho kvetináča, ani nevieš ale si sa trafil. Z kvetináča voda vytiekla na policu, z polici pekne po káblu do prijímača. A zistila som moc pozde, že poliaty aj sat. prijímač. :mee:

A ako sa dá zdielať karta? No ale tam treba dva príjimače .. dačo s jedným sa nedá? Ako som písala vyššie.
Fero11
29.10.09,09:35
Momentalne sa da karta zdielat po kably (najcastejsie LAN kably), su aj ine moznosti RS232 a cardspliter ale s tymi nemam skusenosti. Zatial funguje zdielanie vsetkych kariet okrem tych ktore su parovane s receiverom (u nas je to digi) ale aj tam sa to da, no je to zlozitejsie)) a v sucastnej dobe povedali zdielaniu stop aj taliani NDS, tym ze zvisili ECM o 2 bity
SKy/CS link zatial v pohode funguje, co bude v buducnosti si vsak netrufa povedat nik

No ale tam treba dva príjimače .. dačo s jedným sa nedá? Ako som písala vyššie.
O takom nic neviem. Kablovky maju moc moc drahe transmodulatory, ktore konvertuju do UHF pasma a na kazdy kanal je jeden (lenze im sa to oplati ked maju aspon 200-300 abonentov)
Ty ak chces, tak jedine 2 prijimace, alebo dualbox, to je vlastne jedna skatula, ktora obsahuje 2 samostatne prijimace, ale o takom zial nic neviem :)
koloto
29.10.09,22:13
skus restartovat prijimac alebo vytiahnut kartu a dat ju znova alebo cez menu
ucholator
01.11.09,05:04
xanti...existuje primac na trhu,ktory ma dva tunery...vola so opticum multiroom .Su to vlastne dva nezavisle primace v jednej krabici a dokazu zdielat medzi sebou kartu..cena cca 95-110E
Fero11
01.11.09,06:33
takze som cital, ze by tam malo fungovat aj zdielanie karty.
Xanti
01.11.09,16:30
xanti...existuje primac na trhu,ktory ma dva tunery...vola so opticum multiroom .Su to vlastne dva nezavisle primace v jednej krabici a dokazu zdielat medzi sebou kartu..cena cca 95-110E
Díky, a máš k tomu nejaký link kde to nájdem? Bola by som rada keby si pricapil. :D
Xanti
01.11.09,16:34
No už mi ten link netreba našla som,
vyzerá to super, ďakujem za tip. :D