patrika
09.08.08,15:27
potrebovala by som preinštalovať windows vistu ale ked vložim cd tak sa chce znovu inštalovať, mám to spustiť? lebo ked som toto robila s xp tak sa ma vždy opýtal že čo chcem, vedel by niekto poradiť?
Fero11
09.08.08,15:09
Trochu nechapem co pises
Najprv pises, ze chces preinstalovat vistu a ked vlozis CD tak sa chce instalovat
hmmmm
patrika
09.08.08,15:54
ale ja mam dojem že sa chce nainštalovať znovu že budem mať dva windowsi, to sa asi nedá čo?
Stefan2005
09.08.08,16:22
ale ja mam dojem že sa chce nainštalovať znovu že budem mať dva windowsi, to sa asi nedá čo?

ale dá, veruže dá, môžu byť aj dva windowsi.
Preinštalovanie operačného systému je najlepšia vec, ako sa s tým vôbec zoznámiť. Jednak to človek nerobí často (by som povedal, že je nepriama úmera medzi zodpovedným a znalým užívateľom a počtom reinštalácií), ale keď to už robí, vlastne nemá čo stratiť, lebo v najhoršom začne inštalovať znova.
Ale až potom, keď má bezpečne zazálohované všetky potrebné data...
patrika
09.08.08,18:06
ja by som ho chcela iba preinštalovať alebo zmazať,ale to tiež neviem ako sa robí,lebo sa mi zdá že tam mám vírus...a nijako mi nejde zmazať..antivírus mám pandu,a tá nič nenachádza ale spybot mi stále hlási zmenu registrov aj ked je počítač úplne v pokoji...už asi týžden,tak si myslím,že to asi bude vírus..prsím vás,poradte mi niekto...diky
Fero11
09.08.08,18:15
Ono dost tazko sa vysvetluje ako sa instaluje win, ale skus nejaky navod krok po kroku
http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2007120022
http://www.simca.name/view.php?cisloclanku=2008030003
BTW necital som tieto navody, ale asi budu OK na nete ich mas stovky
patrika
09.08.08,18:20
dakujem,vyskusam to...
Ivan_V
09.08.08,18:39
zmazať-nič zložité. Choj do príkazového riadku a napíš "format c:"
:cool:
Ak chceš nozaj pokoj od vírusov nainštaluj si toto: ubuntu.cz
omikron123
29.08.08,19:33
zmazať-nič zložité. Choj do príkazového riadku a napíš "format c:"
:cool:
Ak chceš nozaj pokoj od vírusov nainštaluj si toto: ubuntu.cz
Ivan_V!
Takáto Tvoja odpoveď je na...

Patrika!
Musíš si nastaviť v SETUP-e, aby systém najprv načítal cédečko s Vistou. Preto obráť sa v tejto veci na niekoho "poučenejšieho"...
patrika
31.08.08,18:04
dakujem windovs je už preinštalovaný a robil to veľmi šikovný človek ktorému aj touto cestou dakujem:):):)
zivan
05.03.11,11:06
Nie som počítačový preborník a momentálne sa chystám preinštalovať vo svojom staršom PC-ku OS Windows XP.
V PC mám teraz fyzicky 2 pevné disky :
C - na ktorom mám hlavne operačný systém - 40GB
D - dátový disk, kde mám dáta (hudba, foto, video, ...) - 250GB
Keďže nechcem počas preinštalácie OS prísť o dáta na D-ku, mal by som ho pred preinštaláciou fyzicky odpojiť (od napájania)?
Vlado40
05.03.11,12:39
Netreba ,len si pri inštalácií vyber správny disk C.