skvelá žena
09.08.08,16:53
Ahojte všetci schopní dať mi nejaké informácie!

mám známeho, ktorý sa rozvádza, má 5-ročného syna, manželka aj dieťa sa odsťahovali pred rokom a pol.Rozvodové konanie začal údajne pred pol rokom a stále sa mu nepodarilo sa rozviesť.
S manželkou sa dohodli, že dieťa zostane u nej, byt, v ktorom bývali, patrí jeho matke.
V čom môže byť problém?
ďakujem za vaše odpovede
Melnick
09.08.08,15:28
cca 15 minút.
Ajuška
09.08.08,19:07
cca 15 minút.

...krát počet pojednávaní...:rolleyes:...
iriska
11.08.08,05:44
1. Už mali nejaké pojednávanie? 2. treba brať ohľad na to, že júl, august sú súdne prázdniny, kedy sudcovia nevytyčujú pojednávania.
mattulka
20.08.08,11:48
Ja mám podobný problém. Žiadosť som si podala v januáry.Zaplatila som poplatok 2000,- Sk.Zo súdu mi prišla len odpoveď, že moju žiadosť evidujú a odvtedy sa mi už nikto neozval. Trvá to už sedem mesiacov. Je to normálne, že to takto trvá??
FAA
20.08.08,12:15
Ja mám podobný problém. Žiadosť som si podala v januáry.Zaplatila som poplatok 2000,- Sk.Zo súdu mi prišla len odpoveď, že moju žiadosť evidujú a odvtedy sa mi už nikto neozval. Trvá to už sedem mesiacov. Je to normálne, že to takto trvá??
U mňa tri roky, takže trpezlivosť.
key133
05.09.08,21:20
u nás v apríli podané, v novembri bude 1. pojednávanie...
Lídia
08.09.08,05:18
A treba skutočne ten papier so žiadosťou o rozvod podať.
Bobbix
01.10.08,12:33
Manzelka je prec 5 rokov.
Pred 3 rokmi som podal ziadost o rozvod. Za tu dobu 4 pojednavania.
Kvoli tejto rychlosti sudu som ziadost stiahol spat. Zaplatil som sudne trovy (10 800) + naklady na jej pravneho zastupcu (7 000). A som tam, kde som bol.
mariro
03.10.08,06:12
Manzelka je prec 5 rokov.
Pred 3 rokmi som podal ziadost o rozvod. Za tu dobu 4 pojednavania.
Kvoli tejto rychlosti sudu som ziadost stiahol spat. Zaplatil som sudne trovy (10 800) + naklady na jej pravneho zastupcu (7 000). A som tam, kde som bol.
Manzelka je prec 5 rokov.
Pred 3 rokmi som podal ziadost o rozvod. Za tu dobu 4 pojednavania.
Kvoli tejto rychlosti sudu som ziadost stiahol spat. Zaplatil som sudne trovy (10 800) + naklady na jej pravneho zastupcu (7 000). A som tam, kde som bol.


A to si preco urobil, preco si to stiahol? To asi nebolo rozumne.Mal si nejaky dovod aby si rozbehnutu vec zastavil?
Bobbix
07.10.08,09:49
OK
3 pojednavania za 4 roky, to je pre Kosicky sud naozaj "rozbehnuta" vec. Boli dve konania, rozvod - 3 roky, zverenie deti do opatery - 5 rokov. Jeden sudca cakal na druheho, kto co urobi.
1. psychologicke vysetrenie - psycholog odporucal zverit deti mne, manzelka (dobrovolne nezamestnana) 2 mesiace s detmi na dovolenke na Sicilii (deti boli so mnou, manzelka si ich iba obcas vyzdvihla, az raz nevratila) - pojednavania sa nezucastnila, doklad stratil platnost
2. psychologicke vysetrenie - psycholog zrazu zmenil nazor, deti zverene do opatery matke (aj krajskym sudom) napriek nezamestnanosti matky a (podla viac ludi) nevhodnosti jej sposobu vychovy ..
Dcera ma dnes 17 a pol roka (ako popisujem inde) a uz od februara nestuduje a ani nic ine nerobi. Pri matke nemusi.

Takito sudcovia nemusia sudit mna. Dodnes ani jedneho nezaujimalo, preco uz 5 rokov nezijeme spolu.
Neňa 85
07.10.08,10:34
ahoj, som tu nováčik, takže vlastne ani neviem či mi na to príde odpoveď..xela by som sa rozviesť, v auguste to bude rok čo sme uzavreli manželstvo...no už davno je to utrpenie..mame 9mesačného synčeka..poradte mi prosím Vás ako mám postupovať ak sa dohodneme na výživnom už vopred,bez delenia majetka..a zbytočných obviňovaní koho je to vina....myslíte že sa to tým urýchli? Malému by som xela zmeniť priezvisko, je na to potrebný asi aj otcov súhlas..sebe taktiež..máte s tým niekto skúsenosti? Prosím poradte mi, dakujem
iriska
08.10.08,10:19
No, ak sa chcem pochváliť, ja som písala návrh na rozvod známej a rozviedli ju na prvý krát, a to nemám právnické vzdelanie. Ale už sú tu niekde aj pripnuté takéto návrhy, skús pohľadať. Čiže, ak máte vo všetkom jasno, odsúhlasíte to obaja pred sudcom, tak nevidím dôvody na nejaké prieťahy. So zmenou priezviska musí súhlasiť aj manžel, resp. dá sa to riešiť aj súdnou cestou, ale to až keby nechcel. Ak súhlasí, dá sa to urobiť normálne na matrike (pokiaľ viem).
aza1
10.10.08,06:06
Ja mám podobný problém. Žiadosť som si podala v januáry.Zaplatila som poplatok 2000,- Sk.Zo súdu mi prišla len odpoveď, že moju žiadosť evidujú a odvtedy sa mi už nikto neozval. Trvá to už sedem mesiacov. Je to normálne, že to takto trvá??
zrejme je to vec dohody medzi rozvadzajucimi manželmi .ja som podala žiadosť o rozvod čakala som viac ako pol roka a za 20 minut sme boli rozvedeny a mala som dve malolete deti 11 a 13 ročne tak neviem prečo to u Vás trva tak dlho až si to vzdal to ja sa zasa nikdy nevzdávam.Veci treba dotiahnuť do konca , ale možno že chceš ostať pri manželke neviem .Prajem Ti nech sa Ti darí nie len v tejto veci