Treseder
09.08.08,20:12
Ahoj,

chcel by som kupit MacBookPro a v amerike je asi o 30 tisic lacnejsi ako tu. Poznate nejaky dobry sposob ako ho z tadial kupit? Alebo ze by mi ho niekto, kto tam casto chodi za malu proviziu doniesol?

Ak su tu aj nejaki mac useri, tak mozte napisat svoje skusenosti s tymito pocitacmi, hlavne MBP.

Diky
Braňo
10.08.08,18:53
cez ebay.com
m.majling
11.08.08,12:32
hladaj na macblogu ,, odtial sa dostanes na dalsie zdroje a clanky ako kupit mac z vonku alebo kupit lacnejsie ,, napr aj v rakusku sa to da uz slusne kupit.
Treseder
12.08.08,07:42
brano: mozes mi prosim strucne popisat, ako sa cez ebay nakupuje? Ti poslu ti ludia tovar co si objednas na dobierku? Nemam s tym skusenosti.

m.majling: macbook checkujem skoro kazdy den :) mam skontrolovane ceny v celej EU, australii a kanade, ale vsade je to skoro to iste, len USA je take prijemne. Mas v tom rakusku nejaky konkretny tip?
m.majling
12.08.08,17:27
no v at je to nieje take lacne ako v USA ale lacnejsie ako u nas

na druhej strane cez ebay mozes nakupovat ale NIKTO ti nezasle nieco na dobierku toboz nie v hodnote 50 000 + , najskor im to musis zaplatit napr cez paypal a potom ti to poslu/neposlu :-)

nieje to take easy ako sa to zda,,

mozes skusit ebay.de to je taka europska verzia ale ceny su vyssie. minule som na nete nasiel nieco taketo ,,

firma ktora robi preposielanie zakupeneho tovaru z USA ty si kupis cez net (aj zaplatis) tovar a adresu dodavky das ich a oni ti to preposlu na slovensko za nejaky ten poplatok navyse ,, toto je asi tak najschodnejsia cesta ako to kupit z USA
a asi aj najbezpecnejsia

horsie to bude ked budes chciet servisovat svoj book,, na slovensku sa k tomu postavia stylom nekupili ste to u nas tak si to chodte reklamovat do USA ..

co dodat ,,
bepo
12.08.08,17:39
Choď na www.mujmac.cz a tam si daj Diskuzne forum, v usa sa dá dokúpiť 3 ročná celosvetová záruka a nemáš problém so zárukou a servisom v SK/CZ tzv AppleCare Protection Plan, dá sa to kúpiť a doviesť cez http://zasilkovasluzba.com/main.php
Ľuboslav
15.08.08,07:12
Choď na www.mujmac.cz (http://www.mujmac.cz) a tam si daj Diskuzne forum, v usa sa dá dokúpiť 3 ročná celosvetová záruka a nemáš problém so zárukou a servisom v SK/CZ tzv AppleCare Protection Plan, dá sa to kúpiť a doviesť cez http://zasilkovasluzba.com/main.php

co sa tyka zasilkovasluzba.com a aj vsetkych ostatnych podobnych sluzieb tak treba aj upozornit na to ze sa vecsinou (ak deklaruju ze posielaju pouzity tovar darcek alebo nieco podobne respektive pridaju doklad na ktorom je podstatne nizssia cena ako bola nakupna) jedna o snahu podviest stat na cle a dph - to je jeden z dovodov preco ta nakupna cena z ssa vychadza o tolko nizsia ako v eu. v podstate zavisi len na tom ako sa colnik vyspal - ak zle tak ti samozrejme vysoli colny dlh bez ohladu na to ake doklady budu k zasielke prilozene.
dalej je tu ten problem s tzv.medzinarodnou zarukou. obavam sa ze nic take ako medzinarodna zaruka v slovenskom pravnom poriadku nie je zakotvene (ak sa mylim tak ma prosim niekto opravte samozrejme s poukazanim na prislusne ustanovenia pravnych noriem) takze vo vseobecnosti sa jedna o tzv.sedy dovoz (aj ked ti to colnici preclia a zdania) a zaruku ti (aj ked si priplatis na 3roky) poskytuje predajca respektive v tomto pripade asi autorizovany servis (s aplami nemam skusenosti) na vlastne triko - u nas pravne nevymozitelne a v pripade problemu (odmietnutia reklamacie) by sa vsetko muselo riesit v ssa. znovu opakujem ze neviem ako je to s aplom (mozno ze je k zakaznikom velmi privetivy) mozem vsak menovat viacero autorizovanych servisov viacerych znaciek ktore sedy dovoz do eu odmietaju brat aj na pozarucny teda plateny servis.
bepo
15.08.08,07:48
Oni len preposielajú tovar, nič tam nevkladajú ani nevyberajú takže je originál faktúra, clo sa na elektroniku neplatí a na tom fóre odporúčajú uvádzať skutočnú sumu takže ja tam žiadnu snahu podvádzať štát nevidím.Apple na Slovensku nemá priame zastúpenie ale myslím že tu nikto neodmietne zobrať do servisu záručnú opravu, myslím že by mohli nastať problémy ak by si človek priniesol pc ktoré sa v Európe nepredáva ale to nie je prípad Applu.
Ľuboslav
15.08.08,08:39
Oni len preposielajú tovar, nič tam nevkladajú ani nevyberajú takže je originál faktúra, clo sa na elektroniku neplatí a na tom fóre odporúčajú uvádzať skutočnú sumu takže ja tam žiadnu snahu podvádzať štát nevidím.Apple na Slovensku nemá priame zastúpenie ale myslím že tu nikto neodmietne zobrať do servisu záručnú opravu, myslím že by mohli nastať problémy ak by si človek priniesol pc ktoré sa v Európe nepredáva ale to nie je prípad Applu.

co sa tyka zasilkovej sluzby tak musim trvat na svojom - tato sluzba primarne nebola (a ak nahodou ano tak im to nevyslo) zriadena pre to aby ulahcila zasielanie tovaru do ciech (tam zasiela kazdy slusnejsi obchod v ssa) takisto nevidim nijake markantne ulahcenie platby za tovar ak ju budem realizovat cez zasilkovu sluzbu (kreditku alebo platobnu embosovanu kartu uz ma dnes kazdy) - jedine snad vacsia bezpecnost platby ale aj to odpada ak pouzijem paypal nieco podobne alebo budem nakupovat v slusnych shopoch (a ktory je slusny sa da zistit do 5 minut).
tak ako vsetko dnes - nie je dolezite co kto tvrdi na svomom webe (alebo kdekolvek inde) ale to co sa skutocne deje. a skutocnost je taka ze zasilkovu sluzbu vacsina ludi (aspon podla ohlasov na forach) pouziva prave preto aby sa vyhla plateniu cla a dph pri dovoze tovaru do eu - ze nie som nazorom mimo dokazuje aj skutocnest ze si v poslednej dobe colnici v ceskej republike davaju vacsi pozor prave na zasielky cez zasilkovusluzbu.com.
takze ak dotycny zaujemca mieni pouzit zasilkovusluzbu.com len v na dovoz tovaru (bez toho pofiderneho zriadovania virtualnych schranok a posielania zo ssa akoze inou fyzickou osobou a nie predajcom) tak je samozrejme vsetko v poriadku ale nech si k tovaru pripocita clo a dph podla platnych sadzieb takze sa mu cena trosku navysi.

nehnevaj sa na mna ale argument "myslím že tu nikto neodmietne zobrať do servisu záručnú opravu" nie je argument ale zbozne zelanie. znovu opakujem pravny narok na to nie je (tovar musi reklamovat v ssa ) - ak to servis urobi tak to robi nad ramec svojich zakonnych povinnosti - samozrejme to sa tyka len sedeho dovozu. tovar kupeny kdekolvek v eu musi zobrat kazdy autorizovany servis v eu.

edit: co sa tyka tych zarucnych ale aj pozarucnych oprav tak by som sa velmi rad mylil takze ak niekto pozna akukolvek pravnu normu ktora by nariadovala autorizovanemu servisu na uzemi eu zobrat do opravy akykolvek vyrobok daneho vyrobcu bez ohladu na to kde bol zakupeny tak nech ma doplni - ale prosim nie vyrokmi typu myslim si a nedovolil by si ale odkazom na prislusne ustanovenia ktore by sa dali realne pouzit pri komunikacii so servisom v pripade nejakeho problemu
Ľuboslav
15.08.08,09:00
... zmazane - nesuviselo priamo s temou respektive ju zatahovalo niekam kde sa vobec nevyznam...
bepo
15.08.08,09:16
Mysli si čo chceš ale ad1. Apple striktne dodržiava regióny takže ti tovar nepošle ani z Čiech na Slovensko, na poslanie z USA na Slovensko môžeš úplne zabudnúť,
Ad2- založ si Apple Reseller a skús niekomu odmietnúť notebook s celosvetovou zárukou len tak z dlhej chvíle alebo na to nie je žiaden predpis a skončíš na dlažbe, podobne bude postupovať Dell alebo HP, takéto firmy si veľmi rýchlo urobia poriadok a veľmi rýchlo skončia s predajcami ktorý im budú kafrať do obchodnej politiky a chcú si vytvárať vlastné pravidlá.
Ľuboslav
15.08.08,09:30
Mysli si čo chceš ale ad1. Apple striktne dodržiava regióny takže ti tovar nepošle ani z Čiech na Slovensko, na poslanie z USA na Slovensko môžeš úplne zabudnúť,
Ad2- založ si Apple Reseller a skús niekomu odmietnúť notebook s celosvetovou zárukou len tak z dlhej chvíle alebo na to nie je žiaden predpis a skončíš na dlažbe, podobne bude postupovať Dell alebo HP, takéto firmy si veľmi rýchlo urobia poriadok a veľmi rýchlo skončia s predajcami ktorý im budú kafrať do obchodnej politiky a chcú si vytvárať vlastné pravidlá.

aky pozicaj taky vrat. takze ty si mysli co chces ale to co tu prezentujes je hruba neznalost pravneho poriadku.

ad 1: zabudol si na to ze toto sa netyka len aplu ale aj napriklad toho ze do eu sa zo ssa neposiela ani software (napr.adobe) - tiez to ma zmysel a dava to viac za pravdu mne ako tebe. prave tymto opatrenim sa totiz ten stale dokola spominany aple snazi zamedzit tomu sedemu dovozu - software je samozrejme zasa uplne ina kategoria.
ad 2: argumentujes len a len dobrou volou vyrobcu ktoru deklaruje tym ze svojim zmluvnym partnerom nariaduje vykonavat cinnost ktora je nad ramec jeho zakonom danych povinnosti a na dobru volu sa ja spoliehat rozhodne nemozem (to nech si preberie kazdy podla svojich potrieb).

cakal som viac respektive cakal som odpoved na urovni s odkazom na prislusne ustanovania prislusnych pravnych noriem ktore moje tvrdenia a zarucnych podmienkach vyvratia. zial sa tu len stale dokola omiela s aplom na vecne casy a nikdy inak pretoze ten ma v zlych casoch podrzi este pevnejsie ako rodina - presne takyto dojem na mne tie emotivne prehlasenia bez argumentacie zanechavaju.
Braňo
15.08.08,09:37
Peťo sa v tom vyzná a Mac aj má, takže tieto útoky sú fakt zbytočné....
Ľuboslav
15.08.08,09:52
Peťo sa v tom vyzná a Mac aj má, takže tieto útoky sú fakt zbytočné....

ano s tym suhlasim je to zbytocne pokial sa debata bude odohravat na urovni verim bol som mam a nedovolil by si nezobrat. verim tomu ze sa vyzna v politike fi aple smerom k zakaznikom a skutocne verim tomu ze aple je natolko slusny ze povod reklamovaneho tovaru neoveruje ale je to len jeho dobra vola a to je nieco cim sa v pripade akehokolvek zadrhelu argumentovat neda.

vobec to nie je zbytocne ak sa najde niekto kto sa vyzna v slovenskych zakonoch a poukaze na prislusne ustanovenia ktore nariaduju autorizovanemu servisu na uzemi eu zobrat do zarucnej alebo aspon pozarucnej opravy aj sedy dovoz teda tovar kupeny mimo uzemia eu. toto je jediny dovod preco som do toho isiel - pretoze som dufal ze sa najde niekto kto poradi (sam uz som zopar problemovych zalezitosti musel riesit a nepochodil som - znacku neprezradim) takze budem vdacny za akykolvek prispevok ktory by mi v buducnoti pri rieseni podobneho problemu pomohol.

ale snad uz sme sa aspon zhodli na tej zasilkovejsluzbe.
bepo
15.08.08,11:26
Na akej zasielkovej službe sme sa zhodli? http://zasilkova-sluzba.com/news/2008/03/21/clo-dph-a-faktury-k-zasilkam/ Oni tam priložia doklady ktoré si tam zákazník pošle a zákazník si sám pred colnicou zodpovedá za to čo tam uviedol, tvrdiť že nejaká firma bola založená za účelom klamať na cle a dph a popritom len robí nejaké zasielanie je len tvoje fantazírovanie, práve kvôli uľahčeniu zasielania bola založená. Sú dva spôsoby- 1.buď niekoho v USA máš kto ti to kúpi a prepošle normálnou poštou alebo 2.tam nikoho nemáš a sú určité tovary ktoré sa posielajú len na územie USA takže si to necháš poslať na americkú adresu ktorá ti to prepošle. Téma bola založená kvôli Apple Mac Book Pro tak ja hovorím o Mac Booku Pro, nebudem sa vyjadrovať o software alebo iných produktoch. Ak ti odmietnu prijať Mac Book do servisu tak napíš do Applu USA a oni si už poriadok urobia, načo ti mám ja hľadať nejaké európske smernice alebo zákony? Si hľadaj sám ak neveríš. Apple alebo HP alebo IBM nie je žiaden predajca Rolexiek z blšáku a podľa toho sa aj správajú
Ľuboslav
15.08.08,11:59
Na akej zasielkovej službe sme sa zhodli? http://zasilkova-sluzba.com/news/2008/03/21/clo-dph-a-faktury-k-zasilkam/ Oni tam priložia doklady ktoré si tam zákazník pošle a zákazník si sám pred colnicou zodpovedá za to čo tam uviedol, tvrdiť že nejaká firma bola založená za účelom klamať na cle a dph a popritom len robí nejaké zasielanie je len tvoje fantazírovanie, práve kvôli uľahčeniu zasielania bola založená. Sú dva spôsoby- 1.buď niekoho v USA máš kto ti to kúpi a prepošle normálnou poštou alebo 2.tam nikoho nemáš a sú určité tovary ktoré sa posielajú len na územie USA takže si to necháš poslať na americkú adresu ktorá ti to prepošle. Téma bola založená kvôli Apple Mac Book Pro tak ja hovorím o Mac Booku Pro, nebudem sa vyjadrovať o software alebo iných produktoch. Ak ti odmietnu prijať Mac Book do servisu tak napíš do Applu USA a oni si už poriadok urobia, načo ti mám ja hľadať nejaké európske smernice alebo zákony? Si hľadaj sám ak neveríš. Apple alebo HP alebo IBM nie je žiaden predajca Rolexiek z blšáku a podľa toho sa aj správajú

nikdy som netvrdil ze dana sluzba bola zalozena na klamanie len tvrdim ze svojou cinnostou klientom UMOZNUJE KRATIT STAT NA CLE A DPH a zjavne - na zaklade poznatkov ceskych colnych organov a odozvy na diskusnych forach (vratane navodov co napisat prave do tych dokladov prikladanych k zasielkam) to tito masovo zneuzivaju. tzn.pokial bude nakupujuci pri dovoze tovaru z ssa postupovat v sulade s platnou pravnou upravou tak sa mu cena navysi o dph a clo - chces to snad popriet? potom cakam na argumenty.

co sa tyka toho ulahcenia zasielania tak o tom si myslim svoje - teda ze nie je nic jednoduchsie ako si nechat poslat legalne tovar takmer odkialkolvek - ak teda samozrejme clovek nepotrebuje manipulovat s odosielacou adresou pripadne dokladmi prilozenymi k zasielke.

k tym tvojim navodom na posielanie:
1.buď niekoho v USA máš kto ti to kúpi a prepošle normálnou poštou - zasa sme u toho ze sa bud bude odosielatel snazit tvrdit ze sa jedna o pouzity tovat darcek alebo ze ti posiela veci ktore si si u neho zabudol - TAKZE BUDE KLAMAT - alebo to colnik vyhodnoti ako novy tovar a vyrubi dph a clo (neriesim situaciu ked ma tovar tak malu hodnotu ze z tohto rezimu vypadava).
2.tam nikoho nemáš a sú určité tovary ktoré sa posielajú len na územie USA takže si to necháš poslať na americkú adresu ktorá ti to prepošle - v podstate plati to iste ako u bodu 1 + sa k tomu pripaja snaha o podvodne jednanie pretoze ta firma to zasiela/nezasiela do eu len tak z pleziru ale ma na to vazne dovody. u softwaru by som si dokonca dovolil tvrdit ze pri takomto postupe nebude platit licencia na jeho uzivanie.

s tym aplom uz len cakam kedy zacnes plakat ze mu ublizujem. nikdy som netvrdil ze to do servisu nezoberu - stale tvrdim ZE U SEDEHO DOVOZU NEMAS PRAVNY NAROK NA ZARUCNY SERVIS a je to len a len na dobrej voli fi aple.

bude uz aj nejaka citacia z pravneho poriadku patneho na nasom uzemi ktora vyvrati tie tvrdenia ktore som pre istotu zvyraznil alebo znovu zopakujes ten slint co uz si sem prilepil 3x?
bepo
15.08.08,12:40
Už sa točíme do kola a ma to prestáva baviť. Niekto hľadal spôsob ako kúpiť appla v usa a ten tu je. Ak v tom vidíš len podvod tak je to tvoj problém, je veľa ľudí čo si do faktúry napíšu skutočnú sumu a aj tak ich to vyjde lacnejšie ako si to kúpiť tu. Clo sa z elektroniky neplatí tak prečo ho sem stále montuješ? Ide iba o dph.
A k šedému dovozu- ten Apple Care Protection Plan si kupujú hlavne američania kvôli technickej podpore, Ti vôbec nenapadne že keď niekam Američan vycestuje a sa mu Book pokazí tak tú záruku využije? By som ťa chcel vidieť ako pod logom Apple Premium Seller pošleš Američana s pokazeným Mac Bookom do p...- by to bol tvoj posledný deň na pracovisku.
Ľuboslav
15.08.08,13:09
Už sa točíme do kola a ma to prestáva baviť. Niekto hľadal spôsob ako kúpiť appla v usa a ten tu je. Ak v tom vidíš len podvod tak je to tvoj problém, je veľa ľudí čo si do faktúry napíšu skutočnú sumu a aj tak ich to vyjde lacnejšie ako si to kúpiť tu. Clo sa z elektroniky neplatí tak prečo ho sem stále montuješ? Ide iba o dph.
A k šedému dovozu- ten Apple Care Protection Plan si kupujú hlavne američania kvôli technickej podpore, Ti vôbec nenapadne že keď niekam Američan vycestuje a sa mu Book pokazí tak tú záruku využije? By som ťa chcel vidieť ako pod logom Apple Premium Seller pošleš Američana s pokazeným Mac Bookom do p...- by to bol tvoj posledný deň na pracovisku.

ci ta to bavi alebo nebavi ma vobec nezaujima. podstatne je ze som kohokolvek kto sa v problematike vyzna - a to ty zjavne nie si - ziadal aby sa vyjadril k tej tzv.medzinarodnej/celosvetovej zaruke v nadvaznosti na platnu pravnu upravu sr.
takisto neviem preco mi opatovne podsuvas myslienky ktore som nevyslovil - sam casto nakupujem veci zo statov ktore nie su clenmi eu ale nikdy som sa nesnazil o nijaky podvod ci kratenie dane. avsak to ze tuto moznost tebou spominana sluzba umoznuje je neodskriepitelne uz len z toho dovodu ze sa tak deje. takze som len upozornil potencialneho kupujuceho na mozne uskalia obchodu.

-"je veľa ľudí čo si do faktúry napíšu skutočnú sumu a aj tak ich to vyjde lacnejšie ako si to kúpiť tu" - to uz som v suvislosti s obchodnymi praktikami spolocnosti prevadzkujucej sluzbu zasilkovasluzba.com povedal takze nevidim dovod sa k tomu vracat
-clo sem stale montujem preto ze sa tyka dovozu vseobecne - ze to nie si schopny chapat a stale omielas len mac mac mac za to ja nemozem
-ten zvysok je stale to iste dokola bez argumentacie a taktiez zaryto a sustavne ignorujes fakt ze o toto je len interna zalezitost fi aple zalozena len na jej dobrej voli.
- ked mam pravdu tak poslem kohokolvek kamkolvek - takto ma to ucili takto sa spravam cely zivot a ver mi ze aj ked niektori ludia s tym mavaju niekedy problem tak si velmi rychlo uvedomia ze je lepsie ked ich ja poslem kade lahsie a vymyslime lepsie riesenie nez by sme si vsetko pekne odkyvali a vysledok by stal za ho.no. je pravda ze servisneho technika nerobim a asi nikdy robit nebudem (to by museli mat ine platy) inac ked uz si nacal tuto temu tak by ma zujimalo ci si technik z technickej podpory aple -a teda vies o com hovoris aspon na temu ze by si letel ako spinave pradlo ak by si odmietol prevziat tovar do opravy bez ohladu na to kto ma pravdu- alebo aj toto len dedukujes z toho ze si s macom nikdy nemal ziaden problem a ani nikto koho poznas? vies ono to tiez nieco hovori o padnosti argumentov hlavne ked sa to spaja s tymi pre pouzivatelov macov tak typickymi emotivne ladenymi pseudoargumentami o dizajne a neviem com vsetkom moznom cim sa obhajuje vylozene premrstena cena ich milacikov.



chces sa snad vyjadrit k niecomu z tohto?

nikdy som netvrdil ze dana sluzba bola zalozena na klamanie len tvrdim ze svojou cinnostou klientom UMOZNUJE KRATIT STAT NA CLE A DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html) a zjavne - na zaklade poznatkov ceskych colnych organov a odozvy na diskusnych forach (vratane navodov co napisat prave do tych dokladov prikladanych k zasielkam) to tito masovo zneuzivaju. tzn.pokial bude nakupujuci pri dovoze tovaru z ssa postupovat v sulade s platnou pravnou upravou tak sa mu cena navysi o dph (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html) a clo

nikdy som netvrdil ze to do servisu nezoberu - stale tvrdim ZE U SEDEHO DOVOZU NEMAS PRAVNY NAROK NA ZARUCNY SERVIS a je to len a len na dobrej voli fi aple.

EDIT> zabudol som dodat ze pokial ti ide len o posledne slovo a nie o riesenie problemu s "celosvetovou" zarukou a jej uplatnovanim na uzemi eu vseobecne tak pokojne dalej omielaj tie frazy typu "aple a nikdy inak" pretoze tuto otazku uz som sem raz zadal a nikto sa k nej nevyjadril takze bud mam pravdu alebo nemam ale nikto mi nevie ARGUMENTAMI vyvratit moj nazor takze aj toto vlakno pojde do stratena.
Ľuboslav
16.08.08,13:19
co sa tyka zasilkovejsluzby.com ci nakupu cez ebay alebo vseobecne z krajin mimo eu tak mozem odporucit napriklad tento tread http://forum.digineff.cz/read.php?51,1495069,page=1 je to sice forum o fotografovani ale informacna hodnota je ovela vyssia nez tie slinty na pocitacovych forach (mozno je to vekom diskutujucich a aj tym ze vecsinou vedia o com rozpravaju a nehadaju zo svojich pocitov)


co sa tyka applecare sluzby http://store.apple.com/Catalog/US/Images/AppleCareProtPlanFacts.pdf tak jej aplikacia na slovensku vo mne vzbudzuje rozporuplne pocity.

1.standardna zaruka na produkty aple je 12mes. rozpor s pravom eu riesia predajci viac menej po svojom tzn. napr.v rakusku poskytuju standardne 24mes zaruku bez doplatku naopak na slovensku je “rozsirenie” zaruky z 12 na 24mes.pre FO vacsinou riesene na ukor zakaznika navysenim ceny.(mozno je to urychleny zaver ale presne tento pocit som ziskal po kratkej exkurzii na diskusne for a o macoch-najma staznosti uzivatelov na rozdielne ceny na slovensku a v inych statoch eu)

2.applecare nie je zaruka – je to platena sluzba ktorou sa aple zavazuje opravovat svoje produkty po urcity cas od ich kupy (aj po skonceni zakonom danej zarucnej doby). z toho vyplyva niekolko obmedzeni a nejasnosti napr.ake su podmienky poskytovania sluzby napriklad v nadvaznosti na toto: http://www.swp.sk/Appl/WebObjects/SWPPub.woa/1/wa/showFaqQuestion?id=32&wosid=Xu2I0qUKnGfokZHThA6K7w konkretne sa mi jedna o konstatovanie “Pre ilegálne dovezený tovar servis neposkytujeme“ kde formulacia ilegalne dovezeny tovar je velmi nestastne zvolena ale chapem ju (z predchadzajuceho textu na ich strankach-aj ked bolo by treba na nich popracovat pretoze ten text sa da vykladat viacerymi sposobmi ale mozno prave o to islo ze) prave ako ten tzv.sedy dovoz. Kedze je tato spolocnost vedena na strankach aple ako autorizovane servisne stredisko http://www.apple.sk/slo/servis/servis.html tak by ma zaujimalo co tym chcel basnik vlastne povedat a ci vobec nieco opravia. co sa tyka slovenskych diskusnych for o aple (ine neriesim pretoze od zaciatku deklarujem ze sa bavime o zakonoch platnych na uzemi sr-inak je riesenie jednoduche staci zaslat pokazeny aple vyrobok spat predajcovi do ssa a riesit opravu tam) tak mozem len skontatovat ze pravne povedomie nasich spoluobcanov je na zufalo nizkej urovni a takmer vsetky prispevky sa skladaju zo zmesy pocitov dojmov a nejakych osobnych skusenosti ktore (ako to uz tak byva) su v rovnakych situaciach casto rozdielne=informacna hodnota 0.

dalej -kedze sa v pripade applecare nejedna o zaruku (v zmysle ako ju chape pravo sr) je kupa tejto sluzby v ssa a jej presunutie do ineho regionu (eu) standartnym postupom alebo porusenim zmluvnych podmienok? takze ak ma niekto relevantne informacie z doveryhodneho zdroja o podmienkach poskytovania tej sluzby applecare tak by som si ich celkom rad precital pretoze ja som nenasiel nic pouzitelne len zmes reklamy a prazdnych kecov.

dalej –ked uz spominas tych americanov a ich pokazene macbooky – narazil som na zaujimavu informaciu ktora hovori ze so servisom v ramci eu by nemali byt problemy (nemali nie ze nie su) a ak by sa vyskytli tak treba kontaktovat svojho predajcu-takze az take ruzove s bezplatnym servisom kdekolvek to asi tiez nebude a to uz radsej nebudem riesit nejaku juhovychodnu aziu kde by ten hypoteticky american bol asi v este horsej situacii.

inac to konstatovanie „By som ťa chcel vidieť ako pod logom Apple Premium Seller pošleš Američana s pokazeným Mac Bookom do p...- by to bol tvoj posledný deň na pracovisku“ ma dostalo –taketo riesenie je fakt radikalne (zaucit servisneho technika je drahy spas a z pleziru ich nikto nevyhadzuje) a este som sa s nim nestretol-toto si tak maximalne rozpravaju deti medzi sebou ze ocko tam zavola a uvidis aky z toho budes mat problem. nechcel by si prosim zatelefonovat do japonskeho vedenia spolocnosti nikon a postazovat sa za vsetkych nespokojnych zakaznikov na jej ceske obchodne zastupenie? vies ze by podla tvojho navodu hned vyhadzali cely manazment a polovicu vykonnych pracovnikov aby sa zlepsili sluzby-stale maju na canon ci olympus co dotahovat.

... takze tolko moje kratke slohove cvicenie na ktore som si odskocil asi na 45minut od upravovania fotografii ale vobec to nepovazujem za strateny cas –naopak precital som si zopar stranok a dozvedel sa nejake nove informacie. stale vsak nepovazujem mac za pracovny nastroj (tym je pre mna pero) ani za mozne komunikacne rozhranie s ochodnymi partnermi (na to mam skladane pc s op sys win xp a balikom office pretoze si vazim ich casu a nebudem ich zatazovat nestandartnymi vystupmi a skalibrovanym poloprofi monitorom nec2690wuxi pretoze si vazim svojho zdravia a mam rad siroky gamut a verne farby) na cestach pouzivam asus u1f (nb ma byt maly) takisto mac nepovazujem za pomocnika pre volny cas -na to mam opat poskladane pc (s op sys win vista 64-bit-tu sa priznam ze som urobil vo volbe op sys chybu mal som radsej pretrpiet obmedzenie 3.2gb ram pre win xp 32bit a nejst do nedoladeneho a poriadne neotestovaneho bordelu ktorym zatial vista64bit vratane ovladacov zial je) a skalibrovanym profi grafickym monitorom eizo. stale povazujem kupu macu len za akusi snahu jeho uzivatelov sa za kazdu cenu odlisovat co vacsinou aj dokazuju tymi az hysterickymi vykrikmi do tmy a obhajovanim neobhajitelneho-aj na forach kde sa stretava viac menej len mac komunita je ich pozehnane. kazdopadne mac ako pracovny nastroj snad moze pouzivat len student (ktoremu je to jedno) alebo grafik (ktoremu je to zasa vsetko jedno).

najde sa tu teda niekto kto mi vyvrati alebo potvrdi moj (v predchadajucich prispevkoch prezentovany) nazor na tu tzv. medzinarodnu/celosvetovu zaruku a jej aplikaciu v pravnom systeme sr?