Monika V.
09.08.08,20:42
Dnes ma poštípala osa, dosť ma to bolí, mám tam poriadny fľak. Prosila by som o radu niekoho, kto vie čo si mám na to dať. Natrela som to octanom, dúfam že to do zajtra trocha odpuchne. V pondelok ideme na dovolenku, hádam ju nebudem musieť zrušiť!?:mee:
tinaM
09.08.08,18:48
Dobrý je octanový obklad. Na opuch.
Po uštipnutí hmyzom používam tiež Fenistil gél. Nesvrbí a keď si to nedráždiš škrabaním, tak sa to skôr zahojí.
arizona
09.08.08,19:04
Ja som mala zvykom,keď bol syn malý, nosiť do prírody maličkú fľaštičku octu.
Po poštipnutí som hneď potrela a bolo po probléme.V 99% bez následného opuchu.
Keď nás napr.osa poštípe doma,používam ocot na vatičke a chvíľu podržím.
Pomáha to.:)
Leggy
09.08.08,19:11
donedavna som pouzivala len obycajny ocot,ktory vzdy pomohol,ak som si to natrela hned po ustipnuti a proti bolesti lad.Teraz po poslednom ustipnuti sa u mna prejavila alergia,takze odpuchnem len ak si dam lieky,to ale hadam nieje tvoj pripad.Najdlhsi opuch,ktory som mala bol viditelny asi tyzden,dovolenku to urcite nepokazi :)
Monika V.
09.08.08,19:13
Ja som mala zvykom,keď bol syn malý, nosiť do prírody maličkú fľaštičku octu.
Po poštipnutí som hneď potrela a bolo po probléme.V 99% bez následného opuchu.
Keď nás napr.osa poštípe doma,používam ocot na vatičke a chvíľu podržím.
Pomáha to.:)
To s tým octom som spravila hneď, teraz som si dala octanovú masť, tak dúfam že do rána sa to zmierni. Dosť mi to opuchlo a bolí to, tak sa budem snažiť nejako zaspať. Ale ďakujem za rady, aspoň som si overila, či som spravila dobre to čo som spravila.:)
betka
09.08.08,19:34
Vyskúšajte cibuľu, tá naozaj zaberie. Skúste, uvidíte:)
legolas
12.08.08,02:36
Dnes ma poštípala osa, dosť ma to bolí, mám tam poriadny fľak. Prosila by som o radu niekoho, kto vie čo si mám na to dať. Natrela som to octanom, dúfam že to do zajtra trocha odpuchne. V pondelok ideme na dovolenku, hádam ju nebudem musieť zrušiť!?:mee:

Sú v tom príspevku dobré rady, ale ten opuch nijaká vec nezastaví iba ak si včelárka a si zvyknutá na jed. Neboj sa za 2-3 dni ten opuch zmizne:)
bobino38
12.08.08,04:33
Aké milé písať tu takéto problémy? načo je pohotovostný lekár, čo tak zavolať mu? písať na net o poštípaní:-))..bééé, sadla mi mucha na kolenoooo:-)
arizona
12.08.08,05:52
Aké milé písať tu takéto problémy? načo je pohotovostný lekár, čo tak zavolať mu? písať na net o poštípaní:-))..bééé, sadla mi mucha na kolenoooo:-)

A prečo nie? Odskúšané rady sa vždy zídu.
Prečo by som mala s každým štípancom cestovať na pohotovosť?
Alebo telefonovať lekárovi? Čo by mi asi cez ten telefón poradil? Možno niečo z toho, čo už napísali poradáčky:rolleyes::---
tinaM
12.08.08,06:04
A prečo nie? Odskúšané rady sa vždy zídu.
Prečo by som mala s každým štípancom cestovať na pohotovosť?
Alebo telefonovať lekárovi? Čo by mi asi cez ten telefón poradil? Možno niečo z toho, čo už napísali poradáčky:rolleyes::---
Vysedela by som si hodiny, kým by som prišla na rad a bolo by mi smutno, keby mi pán doktor povedal: " beeéé s takým štípancom prísť na pohotovosť.....".
Niekedy viac pomôžu staré babské rady.

Bobino38, nie si náhodou lekár?