ajka100
09.08.08,20:37
Ahojte. Prosím Vás ako je to keď má dohodár podpísané Vyhlásenie, má nízky hrubý príjem, t.j. nevychádza mu platenie žiadnej dane a ukončí dohodu. Mám mu vystaviť Potvrdenie o zdaniteľnej mzde a on následne svoje príjmy bude uvádzať v daňovom priznaní? Odhláška zo SP samozrejme pôjde ku dňu skončenie dohody.
Iveta Matlovičová
10.08.08,08:23
Ahojte. Prosím Vás ako je to keď má dohodár podpísané Vyhlásenie, má nízky hrubý príjem, t.j. nevychádza mu platenie žiadnej dane a ukončí dohodu. Mám mu vystaviť Potvrdenie o zdaniteľnej mzde áno si povinná ho vystaviť, aj keby nemal podpísané vyhlásenie a on následne svoje príjmy bude uvádzať v daňovom priznaní je to jedna z možností? Odhláška zo SP samozrejme pôjde ku dňu skončenie dohody.

odpovede v texte
inuš
10.08.08,16:06
Áno, potvrdenie o zdanitelnej mzde treba vystaviť. Ja ich však vystavujem až v januári nasl. roku, nakolko sa často menia tlačivá, alebo ked ich Zncom zašlem, aj tak ich v januári pýtajú znova . Takže po ukončení roka 2008 zašlem všetky potvrdenia naraz všetkým, ktorí ukončili pr.pomer, alebo boli na dohodu.
Zároveň si to ten dohodár nemusí sám uplatniť v daňovom priznaní, ale môže ťa požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane. Ja mám bežne cez leto brigádnikov - študentov a tým robím ročné zúčtovanie.:):)