scevo
10.08.08,11:26
Zdravim, potrebujem poradit:
Mam notebook Acer Aspire 3100, do ktoreho sa mi dostali nejake trojske kone a virusy. Pri ich odstranovani som zmazal aj nejake dll subory z registrov a notebook zacal blbnut.

chcel by som sformatovat hardisk, len je tu problem:
- windows xp, ktory je legalny nemam na ziadnom CD pretoze bol uz v notebooku
- v notbooku existuje nejaka tajna particia s vyrobnymi nastaveniami alebo cosi take
- disk je rozdeleny na 3 casti:
C, D a tajna particia

Pri kupe notebooku som si urobil recovery cd, kedze to odomna samo ziadalo.

Chcem podotknut, ze nikdy som disk neformatoval a ani nenahadzoval windows.

Vie niekto poradit ako na to? (najlepsie v bodoch)
Chobot
10.08.08,13:52
Zdravim, potrebujem poradit:
Mam notebook Acer Aspire 3100, do ktoreho sa mi dostali nejake trojske kone a virusy. Pri ich odstranovani som zmazal aj nejake dll subory z registrov a notebook zacal blbnut.

chcel by som sformatovat hardisk, len je tu problem:
- windows xp, ktory je legalny nemam na ziadnom CD pretoze bol uz v notebooku
- v notbooku existuje nejaka tajna particia s vyrobnymi nastaveniami alebo cosi take
- disk je rozdeleny na 3 casti:
C, D a tajna particia

Pri kupe notebooku som si urobil recovery cd, kedze to odomna samo ziadalo.

Chcem podotknut, ze nikdy som disk neformatoval a ani nenahadzoval windows.

Vie niekto poradit ako na to? (najlepsie v bodoch)

Na tej tajnej partícii máš celú inštalačku Windowsu. Zavolaj si do HelpLine Aceru (myslím, že sú v Brne) a oni ti povedia, ako sa dostať na tú tajnú partíciu. Raz som to robil, ale už si tonepamätám. Viem len, že pri štartovaní treba pred nabehnutím BIOSu dať tuším F3 - recovery a potom sa dá dostať do tej partície cez nejaké heslo (tuším 11111:rolleyes:).

Ak máš recovery zálohu, môžeš to skúsiť aj z toho spustiť.

Neboj sa zavolať do Aceru, poskytnú ti podporu. Sú vcelku ochotní.
Fero11
10.08.08,17:38
Inak co sa tyka instalacie xp, tak skus precitat tento topic http://www.porada.sk/t87897-preinstalovanie-windows.html najdes tam linky na instalaciu XP a skus jak pise chobot (nemam s takymi tajnymi partic. skusenosti) lenze bootovat ti nebude s CD, ale stej tajnej particie
Chobot
11.08.08,06:37
Zdravim, potrebujem poradit:
Mam notebook Acer Aspire 3100, do ktoreho sa mi dostali nejake trojske kone a virusy. Pri ich odstranovani som zmazal aj nejake dll subory z registrov a notebook zacal blbnut.

chcel by som sformatovat hardisk, len je tu problem:
- windows xp, ktory je legalny nemam na ziadnom CD pretoze bol uz v notebooku
- v notbooku existuje nejaka tajna particia s vyrobnymi nastaveniami alebo cosi take
- disk je rozdeleny na 3 casti:
C, D a tajna particia

Pri kupe notebooku som si urobil recovery cd, kedze to odomna samo ziadalo.

Chcem podotknut, ze nikdy som disk neformatoval a ani nenahadzoval windows.

Vie niekto poradit ako na to? (najlepsie v bodoch)

A ešte existuje aj krajné riešenie - firma Acer ti môže poskytnúť kompletné inštalačné CD pre tvoj NB.

Treba ale vypísať takú žiadosť, uviesť číslo NB a priložiť kópiu faktúry. Stojí to síce 1000 SKK, ale máš v ruke spoľahlivé a originál médium, z ktorého môžeš kedykoľvek v prípade potreby znovu zreinštalovať svoj systém.
poisonkatka
11.08.08,06:50
moja sestra ma hp notebook a tiez tam ma recovery disk..navod na instalaciu mala v knizocke, ktora bola k notebooku..nemate nieco podobne k nemu?