SESTRA.69
10.08.08,15:48
Dobry den.
Potrebujem trosku poradit. Pracujem ako zdravotna sestra v domove dochodcov. Je tam urcita cast klientov co potrebuju plienky a tym padom ich prebalujeme. Je teda potreba jednorazovych rukavic dost podstatna (prichadzame do styku s mocom, stolicou, spinavym pradlom a pod.). Nasa vrchna vsak rukavice nevylozi a ohradzuje sa setrenim. Mame setrit a opakovane pouzivat JEDNORAZOVE rukavice. Vyda vraj kazdej jednu krabicu (100ks) na 3 mesiace. S tym, ked ich spotrebujeme skor mame pracovat bez nich. Moze takto nadriadeny pracovnik ohrozovat zdravotny stav zamestnancov a dalsich klientov?
Dakujem
arizona
10.08.08,19:56
To určite nie je šetrenie na tom správnom mieste. Nejde len o zdravie(či možnosť nákazy)pacientov, ale aj personálu.
Vrchná nemá nadriadených? Možno by sa oplatilo na to spýtať ich,prečo ohrozujú Vaše zdravie.
To máte pracovať v rukaviciach špinavých od exkrementov?Alebo ich nejak aspon dezinfikujete? Veď desinfekčné prostriedky sú určite drahšie,ako rukavice stojace nejký ten halier...:rolleyes::mee:
pracovisko
11.08.08,06:29
Takéto tzv. šetrenie je naozaj krátkozraké. Jednorazové rukavice sa volajú preto jednorazové, že sa majú skutočne používať jednorazovo. Pri každom klientovi sa majú použiť vždy nové jednorazové rukavice a použité odhodiť. Ide naozaj nielen o ochranu klientov ale aj zamestnancov.Jednorazové rukavice sa nemajú ani umývať ani dezinfikovať ( kvôli tzv. šetreniu), lebo umývaním alebo dezinfikovaním sa narúša ich ochranná účinnosť. Manipuláciu s biologickými faktormi a používanie osobných ochranných pracovných prostriedkov by ste mali mať stanovenú u Vás v prevádzkovom poriadku, ktorého povinnosť mať vypracovaný vychádza z Nariadenia vlády SR č. 338/2006 Z. z. o ochrane zdravia zamestnancov pred rizikami súvisiacimi s expozíciou biologickým faktorom pri práci. Ďalej , norma o OOPP je Nariadenie vlády SR č. 395/2006 Z. z. o minimálnych požiadavkách na poskytovanie a používanie osobných ochranných pracovných prostriedkov.
karol.pukancik
26.10.08,10:58
odporucam obratit sa na miestne prislusny Regionalny úrad verejneho zdravotnictva /hygiena/ ...treba podať podnet, aj anonymný...
predsa nie je realne aby sa v 3 tisicroci nepouzivali rukavice. samozrejme chapem aj vrchnu, ze setri, ale zakony su take, ze sa ma pouzivat barierova osetrovatelska technika...hygiena za taketo porusenia moze ulozit pokutu od 50.000 vyssie !
koniec koncov, na taketo "nezdravotnicke" vykony by mohli sluzita aj rukavice z igelitu...take ako byvanu na pumpách, sú podstatne lacnejsie :)
t.betinka
05.11.08,15:00
Pytam sa ak chcela by som pracovat v takom zariadeni na Slovensku niesom vyučena ani nemam prax možem si spraviť kurz? čo stoji.Ako opatrovatelka alebo sanitarka.Dalej ked som evidovana ako osobna asistenka som na polovičnom ID pracujem(zatial na plny uvezok)mam nejake vyhody?Dakujem.