andreaS
26.04.05,11:09
Vcera mi vznikol záhadný problem a neviem ho vyriesit.

SZCO ma na vypise z danoveho priznania miesto podnikania ulicu, ktora spada pod danovy urad I. Jej bydlisko vsak spada pod danovy urad II. Tato szco vsade uvadza adresu I.. tak som tlacivo aj peniazky poslala na danovy urad I. Avsak uctovnicka predo mnou posielala vsetko na ten druhy danovy urad a ja teraz neviem co je spravne... Podla coho sa teda posudzuje miestna prislusnost? Podla adresy trvaleho bydliska alebo meista podnikania?

Dnes nema ani jeden DU stranky, tak by som isla osobne a tato szco nevie najst aktualny zivnostensky list. Ale na ZRSR ma vo vypise adresu I. Uz som domotana, tak neviem ako dalej...

Popripade ma este napadlo.. ked zacala szco podnikat patrila pod DU I, a ak zmeni adresu ktora spada pod DU II. zacne patrit pod druhy? alebo treba poslat daku ziadost alebo ako dalej?
jamajka
26.04.05,09:33
Ak je platca DPH pozri sa na kartičke, ktorý daňový úrad mu pridelil IČ DPH.
Ja spadám pod ten, kde mám bydlisko. Raz sme zmenili trvalé bydlisko, museli sme na príslušné daňové riaditeľstvo poslať žiadosť o delegovanie.
Ľuba
26.04.05,09:54
SZČO určite spadá pod DU podľa miesta trvalého bydliska.
andreaS
26.04.05,09:58
co som komu urobilaaaaa... takze ma asi slak trafi a pridem o tuto firmu..

holky.. co mi hrozi? nabehne penale? alebo ako? ma s tym ktosi skusenosti?
Ľuba
26.04.05,10:03
Popripade ma este napadlo.. ked zacala szco podnikat patrila pod DU I, a ak zmeni adresu ktora spada pod DU II. zacne patrit pod druhy? alebo treba poslat daku ziadost alebo ako dalej?
Skus pozrieť § 31 zákona 511/1992 o správe daní a poplatkov, myslím, že ods. 7 hovorí o tom, že do 15 dní treba ohlásiť každú zmenu.
Jara
26.04.05,10:19
presne ako hovorí Ľubka. Je potrebné nahlásiť zmenu a tá zrejme nebola urobená. Vieš, ak sa presťahuje tak je povinný nahlásiť na DÚ na všetky druhy dane a ten ho preeviduje. Zašle súhlas, alebo vlastne akceptovanie žiadosti, čo je to isté.
Andrea_Z
28.03.09,09:41
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu.
Mám SZČO, ktorý menil trvalú adresu v roku 2008, ale neoznamil to správcovi dane. Oznámil to až 12.3.2009 ale nie DÚ, ale len na Zivnostenskom registri, s tým, že oni povedali, že to DÚ oznámia.

Kam ma teda za rok zaplatit a podat danove priznanie? Na stary danový úrad, alebo už na nový podľa trvalej adresy.

Dakujem Vám velmi pekne ak mi vie niekto poradiť
Paula
28.03.09,09:44
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu.
Mám SZČO, ktorý menil trvalú adresu v roku 2008, ale neoznamil to správcovi dane. Oznámil to až 12.3.2009 ale nie DÚ, ale len na Zivnostenskom registri, s tým, že oni povedali, že to DÚ oznámia.

Kam ma teda za rok zaplatit a podat danove priznanie? Na stary danový úrad, alebo už na nový podľa trvalej adresy.

Dakujem Vám velmi pekne ak mi vie niekto poradiť



Pán podnikateľ by sa mal ísť informovať na predchádzajúci DÚ, či bola jeho agenda posunutá novému DÚ...a podľa toho potom podať DP tam, kde ho "vedú".
Zita5
28.03.09,09:47
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu.
Mám SZČO, ktorý menil trvalú adresu v roku 2008, ale neoznamil to správcovi dane. Oznámil to až 12.3.2009 ale nie DÚ, ale len na Zivnostenskom registri, s tým, že oni povedali, že to DÚ oznámia.

Kam ma teda za rok zaplatit a podat danove priznanie? Na stary danový úrad, alebo už na nový podľa trvalej adresy.

Dakujem Vám velmi pekne ak mi vie niekto poradiť

DP podať a daňovú povinnosť treba vysporiadať ešte na ten DU , kde je registrovaný . Ešte doporučujem to preveriť v pondelok na príslušnom DU .
On inak môže zostať na tom daňovom kde bol registrovaný , len treba podať žiadosť ,
Andrea_Z
28.03.09,09:54
Dakujem Vám velmi pekne za odpoved...:-)

mne to tiež logicky sedí na ten starý daňový úrad, budem to, ale musieť v pondelok preveriť....
Paula
28.03.09,09:57
Tak tak tak..overiť, my sme menili pred časom sídlo vo februári a DP za predch. rok sme dávali už "novému" DÚ.
Andrea_Z
28.03.09,10:08
Minule keď som volala, kvôli inému subjektu na DÚ, ktorý menil tiež trvalé bydlisko, tak mi povedlai, že oni ho preregsitrujú na iný DÚ len na základe žiadosti daňovníka, tak som si nebola istá ako to vlastne je, či DÚ spraví takúto preregistráciu sám od seba, alebo treba vyslovene o to požiadať....
ĎAKUJEM AJ TAK ZA RADU....
Paula
28.03.09,10:34
Tak preto sa treba informovať. Myslím, že naše skúsenosti nemusia byť identické.:)
mzdarka renca
28.03.09,10:48
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu.
Mám SZČO, ktorý menil trvalú adresu v roku 2008, ale neoznamil to správcovi dane. Oznámil to až 12.3.2009 ale nie DÚ, ale len na Zivnostenskom registri, s tým, že oni povedali, že to DÚ oznámia.

Kam ma teda za rok zaplatit a podat danove priznanie? Na stary danový úrad, alebo už na nový podľa trvalej adresy.

Dakujem Vám velmi pekne ak mi vie niekto poradiť

Mala som tohoto roku taký istý prípad a volala som na DÚ a tam mi povedali, že podať DP a uhradiť daň už podľa nového trvalého pobytu.
VladoaKatka
28.03.09,16:58
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu.
Mám SZČO, ktorý menil trvalú adresu v roku 2008, ale neoznamil to správcovi dane. Oznámil to až 12.3.2009 ale nie DÚ, ale len na Zivnostenskom registri, s tým, že oni povedali, že to DÚ oznámia.
Kam ma teda za rok zaplatit a podat danove priznanie? Na stary danový úrad, alebo už na nový podľa trvalej adresy.

Dakujem Vám velmi pekne ak mi vie niekto poradiť

Tak na toto sa netreba spoliehať, lebo živnostenské oddelenie oznamuje v mesačných intervaloch a neskoršie,... ale SZČO má oznamovaciu povinnosť v prípade zmien do ZP a SP do 8-ich dní a na DÚ do 15-tich dní a rovnako aj na starý aj na nový DÚ. V prípade poisťovní to bude to isté, dokonca by som povedala, že aj odvody bude platiť na iné účty, ak bude patriť na inú pobočku, ... a to už živnostenské oddelenie za neho nezariadí.

Daňové priznanie podľa terajšej adresy na príslušný daňový úrad.
Andrea_Z
30.03.09,07:36
Presne tak,
volala som na stary Danovy urad a tam mi povedali, ze on uz patri do ineho danoveho uradu.
Treba naozaj všetko overovať telefonicky. Daňové priznanie zo starého DÚ prepošlú na to nové...vďaka Bohu sú v jednej budove a čo sa týka zaplatenia dane, tá ešte nebola uhradená, čiže platba bude vykonaná už na ten nový DÚ.