hanka kralova
10.08.08,23:00
Dobry vecer, potrebujeme otvorit podnikatelsky ucet, ktora banka je podla vas na tom najlepsie s poplatkami?

Mame nejake ucty v zahranicnych bankach, ktore su uplne bez poplatkov (ziadne mesacne poplatky, medzinarodne prevody v ramci EU zadarmo, visa karta tiez atd), o takom niecom na Slovensku budeme asi este dlho snivat?! :mee:
felama
11.08.08,04:21
Dobrý deň, ja mám účet v Tatrabanke aj v SLSP, myslím si, že obe sú veľmi dobré, samozrejme poplatky sú aj v jednej aj druhej, ale mne sa viac pozdáva Tatrabanka - internetbanking má lepší.
TatianaK1
11.08.08,16:46
Ja mám mBank. Nie je to skalná banka iba internetová, ale ja som s ňou spokojná. Mám tam účet od marca. Nemám poplatky ani za výbery, ani za vedenie účtu a ani za prevody. Ich počet myslím nesmie byť viac ako 3, ale aj tak má najmenšie poplatky zo všetkých, apoň tak pozorujem. V iných bankách by som na len na poplatkoch zaplatila takých 1.500,- Sk za vedenie účtu. Sú však aj taký, kotrým mBank nevyhovuje, alebo mu neveria.
Kathryn
11.08.08,17:07
Mám taký pocit, že mbank zatiaľ neposkytuje služby pre podnikateľské subjekty. Možno by bolo dobré zvážiť, či niektorá z bánk, pre ktorú sa sro rozhodne neposkytne aj nejaký úver - napr. kontokorent. Ale aby som mbank pochválila, tiež tam mám osobný účet aj sporiaci a zatiaľ som spokojná - ušetrím na poplatokoch a koho by to netešilo :D.
Kathryn
11.08.08,17:11
Dobrý deň, ja mám účet v Tatrabanke aj v SLSP, myslím si, že obe sú veľmi dobré, samozrejme poplatky sú aj v jednej aj druhej, ale mne sa viac pozdáva Tatrabanka - internetbanking má lepší.

zo skúseností pri bankách, ktoré majú klienti, myslím že Tatra je najdrahšia.
mimaemma
12.08.08,10:01
Pridávam sa k chválam na Mbank. Ja som spokojná, všetko je ok, neplatím poplatky za to, že mi prídu peniaze na účet ako to býva v niektorých " super " bankách.
Na druhej strane pre PO účty nemajú, teda aspoň nemali keď som sa naposledy pozerala.
JohnSo
12.08.08,10:20
ano mbank zatial nema konkurenciu v poplatkoch, ale len pre FO. Zial podnikatelsky ucet tam zatial neponukaju... Nemam moc prehlad, ale este by som skusil pozriet aj CSOB...

S nazorom ze TB je draha uplne suhlasim... Mal som tam ucet (uz som ho zrusil) na ktorom som im mesacne robil slusne obraty a oni mi kazdy mesiac strhavali okolo 300sk za vedenie uctu a polozky nad ramec balika...

V tomto mame zial este bankovnictvo hooodne pozadu, ked si uctuju poplatky este aj za to ze im zverite vase peniaze... nehovorim o tom ze si na vasich peniazoch este ajtak zarabaju ked vam ich otacaju....
hanka kralova
20.08.08,16:04
mBank neotvara ucty pre podnikatelov, mozno v buducnosti, mimochodom zatial je mozne mat u nich len jeden ucet na osobu.

skusim popozerat sadzby v poradi csob, potom ludova, atd... a porovname to, tatrabanka je rozhodne najdrahsia, skoda, ma taky pekny nazov :)
azla
20.08.08,16:39
Skús sa pozrieť na balík v SLSP Business (mes. 155,-) - je v tom ved. účtu, karta, 15 platieb kartou za mes. v cene , elektronické bankovníctvo ... 10 položiek v cene ...
vmsux
25.08.08,19:11
Tiez si myslim, ze mbank je super.
Ma vsak aj nevyhody, konkretne mne vadi: nedaju sa posielat/prijmat peniaze zo zahranicia, nedaju sa vlozit v hotovosti, pri vybere/platbe kartou v zahranici je horsi kurz (neviem ci a ako sa to zmeni po prechode na euro), nemaju firemne ucty. Vsetko okrem tych firemnych uctov sa da riesit.
Napriek tomu som s mbank velmo spokojny.
V inych bankach mi vadi aj to ze myslim v kazdej potrebujem tu ich kalkulacku pri prevode nad zhruba 200K SKK za den. Zistoval som to pre klienta, ktory bude robit vacsie operacie. A nosit kalkulackou so sebou je maximalne neprakticke. Napr vo VUB musim platit 50 SKK/m len za to ze budem mat internet banking, tak mi dnes povedali...
zdar.
m.
Šadar
25.08.08,19:38
Hlavne treba asi pozerat aj na to, aby bola banka niekde v meste, kde sidli aj sro, aby ste nedopadli ako my, ked mame banku len v Blave a sme z Oravy...http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
mamina h.
25.08.08,19:40
Hlavne treba asi pozerat aj na to, aby bola banka niekde v meste, kde sidli aj sro, aby ste nedopadli ako my, ked mame banku len v Blave a sme z Oravy...http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
fiiiiiha, to ktora banka ma pobocku len v BA? nbs? :)
Rozalka
25.08.08,19:48
... alebo žeby "mesto-banka" nesprávne napísané?
Šadar
25.08.08,20:06
fiiiiiha, to ktora banka ma pobocku len v BA? nbs? :)

napr. Commerzbank...
inuš
26.08.08,07:50
No ja mám účet v Tatrabanke a nevymenila by som ju za nič. Internetbanking má super. Prvú som mala poštovú - oničom, potom SLSP - vadili mi SMS dosť neskoro po pohybe na účte. Vo firme máme VUB - je celkom fajn, . Robila som aj s Istrobankou - internetbanking nič moc, a ked sme vybavovali podnik.úver - no hrôza. Hned by som tam účet zrušila a to len kvôli neschopným bankovým úradníkom, ktorí žiadajú účtovné výkazy , mudrujú o nich a ked im to predložím aj tak nechápu. U mna jednoznačne vyhrala Tatrabanka. A v dnešných časoch by som ako prvé pozerala možnosť parkovania pri banke, lebo VUB je síce fajn, ale parkovisko má len pre svojich Zncov a tie 3 volné miesta pre klientov - no hrôza 3 miesta pre okresné mesto. Pekné že?
bronek
02.02.10,07:48
haloooooooooooo....zobudte sa.................

niekto sa tu pyta vyslovene na podnikatelsky ucet a vacsina prispevkou v diskusii je o mbanku kde podnikatelske ucty nie su. Nechapem sedite v kancelarii a nemate nic ine na praci ako davat rady o ktore nikto nestoji. Okrem ineho tieto "fundovane" odpovede znehodnocuju celu poradu, dalsia vec je ze oberaju o cas tych co chcu nejaku rozumnu radu. Navrhujem, ked uz chcete prispiet do diskusie, precitajte si o com to vlastne je a skuste si spocitat 2+2 mimotemy
jelalim
02.02.10,09:22
Mne osobne prevody z inych bank to Tatra Banky ale aj opacne platby odoslane z TB do inych bank pripadaju vzdy oneskorenejsie ako je to z inych bank. Ma niekto rovnaku skusenost?
marjankaj
02.02.10,09:35
haloooooooooooo....zobudte sa.................

niekto sa tu pyta vyslovene na podnikatelsky ucet a vacsina prispevkou v diskusii je o mbanku kde podnikatelske ucty nie su. Nechapem sedite v kancelarii a nemate nic ine na praci ako davat rady o ktore nikto nestoji. Okrem ineho tieto "fundovane" odpovede znehodnocuju celu poradu, dalsia vec je ze oberaju o cas tych co chcu nejaku rozumnu radu. Navrhujem, ked uz chcete prispiet do diskusie, precitajte si o com to vlastne je a skuste si spocitat 2+2 mimotemy

A "za socializmu" nebol ani internet banking. Čo keby si si tak prečítal najprv dátum príspevkov?:eek: Hlavne, že vieš koľko je 2+2.:---
Piccotto3
18.06.10,19:40
Mili poradaci ,poradte aj mne,ze aku banku si mam vybrat pre svoju s.r.o.Lebo teraz mam z toho mis-mas,v mBank sa este neda ak som spravne pochopila,to je len pre zivnostnikov,ale pre s.r.o. este nie?Napriklad v TB je balisk sluzieb business,je to vyhodne pre s.r.o?.dakujem za odpoved.
Xanti
18.06.10,19:42
TB nieeeeeeeee, posledný výpis z TB na s.r.o. 41 €. Desné, a to len pár platieb sa posielalo, cez nich.
Laco-monter
19.06.10,06:37
Existuje niekde na nete porovnanie vyhodnosti bežných účtov akási virtualna kalkulačka, kde zadate ako chcete používať bankový účet a podľa vašich požiadaviek Vám vyhodí najvyhodnejšiu banku.

Keď som tam naposledy niečo zadaval, tak mi vyšlo, že najvýhodnejšia banka je VÚB a ČSOB , :)

ale samozrejme proti gustu žiaden dišputát .:o

Niekto si vyberie m-bank lebo mu tuto banku pochválilo 98 ľudí zo 100

nemám námietok.:rolleyes:

No vyberať si banku podľa toho aké sú pred bankou parkovacie možnosti.:eek:

tak to je naozaj kriterium vyhodnosti bankových služieb.:(

A propos , podnikateĺský účet je na to aby sa na ňom točili peniaze ,

ak je Vám ľuto niekoľko eur dávať banke mesačne za jej služby , potom asi nie ste podnikateľ.
Piccotto3
19.06.10,09:49
Ved samozrejme,ze ak planujem podnikat tak pocitam so ziskom a ked bude zisk tak je mi jedno ze kolko budem platit,ale pre taky e-shop,ktory sa len rozbieha je je dobry mat aky ucet?.Osobny nemozem mat?
stewo
27.07.10,10:41
Ahoj , tiez zvazujem ucet a v TatraBanke maju momentalne ucet na 6mesiacov zdarma pre sro-cku .Je to vraj aby si za 6 mesiacov zistila podla obratu a pod aky si mas zvolit najvyhodnejsi balik.
MarcelkaT
13.08.12,06:20
Keby som to nepočula na vlastné uši tak tomu neuverím.
Sused má účet otvorený v Slov.spor. - ako živnostník.
Prišla mu dcéra s rodinou zo zahraničia na dovolenku a chcel jej nejaké eurička dať, keďže vnúčka mala 1 rôčik. Išiel do sporiteľne a chcel vybrať eurička a na to pani pri okienku mu hovorí: to je podnikateľský účet tak musíte doniesť nejakú faktúru. No na vlastné peniaze hoci aj na podn.účte nemám nárok len s faktúrou? To je smiešne.
JAJA11
13.08.12,06:34
ale SlSp nie je o nič lepšia...
KEJKA
13.08.12,06:38
Keby som to nepočula na vlastné uši tak tomu neuverím.
Sused má účet otvorený v Slov.spor. - ako živnostník.
Prišla mu dcéra s rodinou zo zahraničia na dovolenku a chcel jej nejaké eurička dať, keďže vnúčka mala 1 rôčik. Išiel do sporiteľne a chcel vybrať eurička a na to pani pri okienku mu hovorí: to je podnikateľský účet tak musíte doniesť nejakú faktúru. No na vlastné peniaze hoci aj na podn.účte nemám nárok len s faktúrou? To je smiešne.to je blbosť, má predsa dispozičné právo - stačí maximálne povedať, že potrebuje vydotovať pokladnicu kvôli nákupom v hotovosti.
A ešte môže byť problém vo výške vyberanej hotovsti, lebo určitú sumu už treba vopred nahlásiť - jej výber. Kedysi to bolo od 100000 Sk vyššie, ale už som vyberala aj 5000 EUR bez ohlásenia - nebol problém.
JAJA11
13.08.12,06:42
Keby som to nepočula na vlastné uši tak tomu neuverím.
Sused má účet otvorený v Slov.spor. - ako živnostník.
Prišla mu dcéra s rodinou zo zahraničia na dovolenku a chcel jej nejaké eurička dať, keďže vnúčka mala 1 rôčik. Išiel do sporiteľne a chcel vybrať eurička a na to pani pri okienku mu hovorí: to je podnikateľský účet tak musíte doniesť nejakú faktúru. No na vlastné peniaze hoci aj na podn.účte nemám nárok len s faktúrou? To je smiešne.

Tak to asi nebol jeho účet, ale nejaký úver.... :eek: Inak je to úplná blbosť.... Len keď sme mali úver, tak sme dostali peniaze proti faktúre..... :o
MarcelkaT
13.08.12,08:45
Nie je to blbosť, je to jeho vlastný účet a nechcel vybrať veľkú sumu iba pár eur.
JAJA11
13.08.12,09:01
Nie je to blbosť, je to jeho vlastný účet a nechcel vybrať veľkú sumu iba pár eur.

nik nesmie obmedziť pri výbere peňazí z vlastného účtu.... :eek:

a ak by chcel ísť kúpiť niečo za hotové? to akože nemôže? to čo tvrdíte je hlúposť... jedine kedy by mu nemuseli dať penaize, tak ak na ňom nič nemá a ak má kontokorent, tak ho má prečerpaný
JAJA11
13.08.12,09:07
Keby som to nepočula na vlastné uši tak tomu neuverím.
Sused má účet otvorený v Slov.spor. - ako živnostník.
Prišla mu dcéra s rodinou zo zahraničia na dovolenku a chcel jej nejaké eurička dať, keďže vnúčka mala 1 rôčik. Išiel do sporiteľne a chcel vybrať eurička a na to pani pri okienku mu hovorí: to je podnikateľský účet tak musíte doniesť nejakú faktúru. No na vlastné peniaze hoci aj na podn.účte nemám nárok len s faktúrou? To je smiešne.

snáď sa nedal a odišiel bez peňazí.... :eek:
pretože ak by mi takéto niečo v banke povedali, tak by som tam urobila riadny bordel :mad: a okamžite zrušila účet.....
KEJKA
13.08.12,09:18
blbosť to je, ak odišiel bez peňazí, tak sa toto tvrdenie vzťahuje aj nanho, inak to bolo myslené na dotyčnú tetu z banky. Mal si nechať zavolať vedúcu, žiadať to stanovisko písomne, zrušiť účet - to hádam môže, ked je vlastníkom - potom čo? nedali by mu peniaze? Fakt, nechápem, na čo všetko ľudia naletia.
Nie je to blbosť, je to jeho vlastný účet a nechcel vybrať veľkú sumu iba pár eur.