stepo
11.08.08,07:07
Nazdar.

Idem robiť potery, ale presne neviem koľko treba vynechať miesta ( o koľko nižšie sa zalieva poter od skutočnej výšky podlahy) na uloženie plávajúcej podlahy a koľko na dlažbu. Stačí 1 cm. Nie je to pri dlažbe a plávajúcej inak? Ide mi o to by tam, kde sa mi stretáva dlažba a plávajúca nebol veľký "schod". Ako ste to robili. Ď.
evita
11.08.08,05:49
Myslím, že v každej miestnosti by mala byť výška poteru v jednej rovine s ostatnými miestnosťami. Keď budeš dávať plávajúcu podlahu a hneď vedľa nej sa ti bude napájať dlažba, riešila by som to prechodovými lištami. Veď aj tak musíš nejakým spôsobom ukončiť plávajúcu podlahu.:)
Milan.Žiška
11.08.08,07:25
Dobré je mať pevne vybratú skladbu budúcej podlahy a od nej sa odratávať.
Nezabudni na izolácie proti kročajovej nepriezvučnosti ( zvuková izolácia).
Vychádzaj z hrúbky dlažby prípadne drevenej podlahy alebo lamina - to ťa nepustí a kontaktné lepidlá neovplyvníš ( ani u dlažby ani u drevenej podlahy ) ale vždy máš k dispozícii doporučované hodnoty od dodávateľa ( hrúbky malty a lepidla...).

Najviac si daj pozor na rovinnosť ( ak nerobíš nivelačku) aby si výškovo neuletel.

Veľa zdaru a dobrú vodováhu a presné oko.:D:D:D
jezko22
17.11.08,18:30
poter sa robi cely v rovnakej vyske,pre cely dom,nedaval by som menej ako 3cm.dnes sme jeden robili a nezabudni na sietovinu,staci ta nejtensia.
220870
17.11.08,19:07
Obvyklá hrúbka dlažby alebo plávajúcej podlahy je 8 mm.Pre takto hrubú dlažbu sa ráta 13 mm konštrukčná výška.