Romano123
11.08.08,08:42
Chcel by som Vas poprosit, ak ma niekto skusenosti so zalozenim s.r.o na prevadzkovanie Technickej služby - vývoj, výroba, predaj, projektovanie, montáž, údržba, revízia alebo oprava zabezpečovacích systémov s licenciou, aky je tam postup?
Momentalne mam na to len zivnost...
Samotne zalozenie s.r.o je v pohode.
Co sa tyka licencie....
Postup: je nutne ist najskor na zivnostensky, potom na obchodny register si zalozit s.r.o, alebo predtym ist na KRPZ oddelenie sbs ,poziadat o licenciu na pravnicku osobu?, alebo je to az po zalozeni s.r.o, s pridelenym ICO-m ist na KRPZ a poziadat o licenciu?
no nikde to nieje ako postupovat....
Dakujem za pomoc....
Rtinka
11.08.08,12:53
Ahoj, toto som prave riesila minuly tyzden:
takze:
najprv je nutne, aby si si zalozil s.r.o. - a ako jeden z predmetov podnikania uvedeny aj prevadzkovanie technickej sluzby (v celom zneni).
Mala pomoc: ak uz s.r.o. mas a nemas tam uvedeny tento predmet podnikania, je nutne urobit zapisnicu z valneho zhromazdenia, ktore o rozsireni predmetu podnikania rozhodlo....

Zivnostensky urad s tym nema nic spolocne.

Dalej kontaktujes KRPZ - sbs ....
Tam potrebujes predlozit:
Ziadost - najdes, vypises a vytlacis: Zák: 473/2005 alebo Vyhlaska 634/2005 ako prilohu.
VzOR - nie starsi ako 3 mesiace.
Potvrdenie o Tvojej praxi - min 1rok - pripadne osoby, ktora o licenciu ziada
Ty alebo dotycna osoba potrebuje mat VS el.zamerania - potrebujes prilozit overnu kopiu VS diplomu.

Ak som na nic nezabudla - s tymto vsetkym je potrebne ist na KRPZ osobne.
Tam - na mieste vypises cestne prehlasenie. A vypis z reg.trestov si pozru oni sami.
Pomoct este mozem tel. kontaktom do KE: 09619-28081 - boli mili a ochotny.
Vela stastia a trpezlivosti .rtinka
Romano123
14.08.08,13:06
Ty alebo dotycna osoba potrebuje mat VS el.zamerania - potrebujes prilozit overnu kopiu VS diplomu. ?

VS nemam a licenciu som dostal aj bez VS diplomu:) ani v zakone som nieco take necital, ze treba mat VS vzdelanie elektrotechnickeho smeru, ani na KRPZ to odomna neziadali...

kedze mam uz 2 roky licenciu ako zivnostnik, berie sa to tiez ako prax? nevies mi povedat?:)

dakujem velmi pekne aj tak za odpoved:) dik
Romano123
14.08.08,14:13
este takuto vec, kedze este nemam s.r.o, (po novom) prideli ičo Zivnostensky urad a nie Obchodny register... Do tlaciva c.7 pre Obchodny register mam zapisat ako jeden z predmetov podnikania aj predmet prevadzkovanie Technickej sluzby napriek tomu ze este licenciu nemam? alebo to dopisem az potom ked tuto licenciu na s.r.o obdrzim od KRPZ ako doplnenie cinnosti s.r.o? resp. mozem to tam uviest nakolko ja ako zivnostnik tuto licenciu mam, a zaroven budem vystupovat ako konatel aj ako osoba poverena touto cinnostou v s.r.o (samozrejme ako zivnostnik)? alebo to v tlacive c.7 nemoze byt nakolko licenciu este nemam? s.r.o totiz potrebujem mat co najskor a vybavenie licencie sa taha aj 3-4 tyzdne... ak vies tak mi odpovedz:) dakujem velmi pekne:)
zalobaba
14.08.08,19:02
este takuto vec, kedze este nemam s.r.o, (po novom) prideli ičo Zivnostensky urad a nie Obchodny register... Do tlaciva c.7 pre Obchodny register mam zapisat ako jeden z predmetov podnikania aj predmet prevadzkovanie Technickej sluzby napriek tomu ze este licenciu nemam? alebo to dopisem az potom ked tuto licenciu na s.r.o obdrzim od KRPZ ako doplnenie cinnosti s.r.o? resp. mozem to tam uviest nakolko ja ako zivnostnik tuto licenciu mam, a zaroven budem vystupovat ako konatel aj ako osoba poverena touto cinnostou v s.r.o (samozrejme ako zivnostnik)? alebo to v tlacive c.7 nemoze byt nakolko licenciu este nemam? s.r.o totiz potrebujem mat co najskor a vybavenie licencie sa taha aj 3-4 tyzdne... ak vies tak mi odpovedz:) dakujem velmi pekne:)

Do Návrhu na zápis spoločnosti do OR môžeš napísať iba tie predmety podnikania, ktoré v prílohách zdokladuješ ŽL alebo iným povolením, oprávnením atď. V Spoločenskej, resp. Zakladateľskej zmluve však môžeš tieto predmety uviesť už teraz, aj keď je to podľa môjho názoru zbytočné, neušetríš tým ani čas ani peniaze.
Romano123
15.08.08,07:05
no ja ako fyzicka osoba toto povolenie resp. licenciu mam, a zaroven som konatelom a opravnenou osobou v s.r.o, takze moze byt, alebo nemoze byt zapisana tato cinnost zapisana v OR ako cinnost S.r.o ? alebo musim poziadat o nove vystavenie licencie na pravnicku osobou t.zn na s.r.o ?
V kazdom pripade ak to neuvediem v zakladatelskej listine hned, musim ju prepisat, doplnit nanovo cinnost, dat overit, a znova ju vlozit aj s doplnenim cinnosti do OR nie?
Romano123
18.08.08,09:16
tak to by som chcel vidiet ako si to vybavila, ked si nespomenula ani cestne vyhlasenie, ani doklad o prideleni ICO, ani odpis z OR, ani zmluvu o zalozeni s.r.o, doklad o organe vykonavajucom socialne poistenie... atd...