renatka73
11.08.08,10:04
Zdravím vás,potrebujem poradiť o dohode o vykonaní práce.Pracujem na takúto dohodu v jednej prac. agentúre.Chcem vedieť,či je to dohoda v rozsahu 300,alebo 350hod za rok?A môžem uzavrieť aj druhú dohodu,v inej firme súčasne s prvou?Ak áno,potom môžem tých 300,alebo 350hod. odpracovať spolu za rok v obidvoch agentúrach,alebo len v jednej?Teda v oboch je to potom 600,alebo 650hod?V agentúrach som sa na to už pýtala,ale všade mi povedali inak.Prosím,poradte,ak máte s tým skúsenosť.Dakujem.
evina
11.08.08,08:16
Zdravím vás,potrebujem poradiť o dohode o vykonaní práce.Pracujem na takúto dohodu v jednej prac. agentúre.Chcem vedieť,či je to dohoda v rozsahu 300,alebo 350hod za rok?A môžem uzavrieť aj druhú dohodu,v inej firme súčasne s prvou?Ak áno,potom môžem tých 300,alebo 350hod. odpracovať spolu za rok v obidvoch agentúrach,alebo len v jednej?Teda v oboch je to potom 600,alebo 650hod?V agentúrach som sa na to už pýtala,ale všade mi povedali inak.Prosím,poradte,ak máte s tým skúsenosť.Dakujem.
Zákonník práce:

§ 226 Dohoda o vykonaní práce
1/ Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

350 hodín /ale aj viac-predpokladaný rozsah/ platí pre jedného zamestnávateľa.