sbernadeta
11.08.08,12:06
Prosím niekoho, kto má skúsenosť s komcepciou kupno prejajnej zmluvy, v tomto prípade ide o jazdené auto z usa. Je potrebné sa riadniť našim občianským zákonníkom? ... potrebujem vzor serioznek zmluvy, ktorá po úradnom preklade z slovenčiny do angl... obstojí na colnici a podobne. Ďakujem
Chobot
11.08.08,10:24
Prosím niekoho, kto má skúsenosť s komcepciou kupno prejajnej zmluvy, v tomto prípade ide o jazdené auto z usa. Je potrebné sa riadniť našim občianským zákonníkom? ... potrebujem vzor serioznek zmluvy, ktorá po úradnom preklade z slovenčiny do angl... obstojí na colnici a podobne. Ďakujem

Ty ani tak nepotrebuješ kvalitnú k-p zmluvu, ako skôr ostatné doklady - najmä prevozové značky, následne budeš musieť auto u nás dať homologovať, prihlásiť, urobiť STK a EK. Neviem, či z USA je právne najlepšie riešenie dovážať auto, tie nie vždy vyhovujú našim cestným predpisom. Aby ti nezostal nakoniec len kopec plechov.
sbernadeta
12.08.08,07:51
Všetky tieto postupy som si už preverila: colnicu, dopravný inšpektorát, špedičné služby STK... je to na prvý pohľad komplikované... samozrejme auto musí byť schválené pre europsky trh... COC... a ix iného k tomu :o. Možno sa nakoniec na to vykašlem.. budem chodiť na tom, čo mám teraz... veď Mazda CX7, ktorú by som rada.. je aj tak riadne hebedo... Ešta 101 krát zvážim. Ďakujem za reakciu... Ahoj. B.