stesynka
11.08.08,11:18
Zdravim vas. Mam otazku a chcem vas poziadat, ci mi vie niekto odpovedat. Vopred dakujem.
Moj problem : Momentalne som na materskej dovolenke, ta mi konci zaciatkom 112008. K zamestnavatelovi, u ktoreho som momentalne zamestnana sa vratit nechcem a preto by som chcela vediet, ako mam postupovat. Totiz sa bojim, ze nebude suhlasit s dohodou k uvedenemu datumu a da mi vypoved s vypovednou dobou. Tomu by som sa chcela vyhnut. Mozem uz teraz napisat ziadost o vypoved dohodou k datumu 112008? Musi mi na nu v nejakej lehote odpovedat? Aka je dlzka vypovednej doby, ak som u neho zamestnana od 2002? Velmi pekne dakujem za odpoved.
Chobot
11.08.08,09:21
Zdravim vas. Mam otazku a chcem vas poziadat, ci mi vie niekto odpovedat. Vopred dakujem.
Moj problem : Momentalne som na materskej dovolenke, ta mi konci zaciatkom 112008. K zamestnavatelovi, u ktoreho som momentalne zamestnana sa vratit nechcem a preto by som chcela vediet, ako mam postupovat. Totiz sa bojim, ze nebude suhlasit s dohodou k uvedenemu datumu a da mi vypoved s vypovednou dobou. Tomu by som sa chcela vyhnut. Mozem uz teraz napisat ziadost o vypoved dohodou k datumu 112008? Musi mi na nu v nejakej lehote odpovedat? Aka je dlzka vypovednej doby, ak som u neho zamestnana od 2002? Velmi pekne dakujem za odpoved.

Veľmi jednoduché riešenie - napíšeš výpoveď bez uvedenia dôvodu, doručíš ju zamestnávateľovi do konca augusta a od 1.9. do 31.10. ti bude playnúť výpovedná doba, počas ktorej budeš ešte na materskej (:confused:? určite na materskej, nie si náhodou na rodičovskej dovolenke?). Tvoj pracovný pomer sa skončí 31.10.2008 bez toho, aby k tomu zamestnávateľ dával nejaký súhlas.
brčko
11.08.08,10:12
Ak nemáš v prac.zmluve alebo kolekt.zmluve dohodnutú napr. trojmesačnú výp.dobu, tak platí výp.doba "zo zákonníka práce" § 62 ods.1, ktorá je pre zamestnanca "vždy" 2 mesiace (pri výpovedi zo strany zamastnávatela závisí od počtu odprac.rokov zamestnanca). Takže súhlasím s Chobotom, že výpoved treba doručiť do konca augusta.

Nie je dôležité, aký dátum ukončenia PP vo výpovedi uvedieš. PP bude končiť aj tak uplynutím výp.doby - vid. § 62 ods.2. Dôležité je len podať výpoved podla § 67 ZP a "doručiť" (osobne alebo doporučene najlepšie s doručenkou) výpoved do konca augusta.

Pozor na doručenie. Dátum "odoslania" nie je dátum "doručenia"! Pozri § 38 ZP. Ak by napr. list prevzali až 1.9.08 alebo bol vrátený týmto dátumom, tak ti výp.doba začne plynúť až od 1.10.08!

Môžeš prípadne ešte predtým navrhnúť ukončenie PP dohodou podla § 60 ZP ku konkrétnemu dátumu. Dá sa to príp. urobiť/zoštylizovať aj v jednom liste.
stesynka
11.08.08,10:30
dakujem vam. velmi ste mi pomohli a potvrdili to, co som si myslela aj ja, len som to chcela mat aj od niekoho ineho potvrdene. este raz vsetkym vdaka a pekny den zelam.:)
stesynka
11.08.08,10:36
ozaj a este jedna otazocka. tu vypoved bez uvedenia dovodu mam ako napisat? l:eek:en : tymto davam vypoved v zmysle § 62 odst.2. To staci takto? diky.
stesynka
11.08.08,10:37
myslela som § 67.:confused:
brčko
11.08.08,11:12
ozaj a este jedna otazocka. tu vypoved bez uvedenia dovodu mam ako napisat? l:eek:en : tymto davam vypoved v zmysle § 67. To staci takto? diky.

Mohlo by byť aj tak, alebo napr.

Týmto dávam výpoved podla § 67 Zákonníka práce. Môj pracovný pomer skončí uplynutím dvojmesačnej výpovedenej doby, ktorá začne plynúť v zmysle § 62 ods. 2 ZP.
stesynka
11.08.08,11:29
vdaka.