stesynka
11.08.08,13:09
Dobry den. Mozno sa spytam hlupost, ale fakt nemam tusenie. Mozete mi prosim napisat, ci pocas rodicovskej dovolenky vznika narok na riadnu dovolenku? V pripade, ze mi stale trva pracovny pomer - doba neurcita. Dakujem.
brčko
11.08.08,11:17
Dobry den. Mozno sa spytam hlupost, ale fakt nemam tusenie. Mozete mi prosim napisat, ci pocas rodicovskej dovolenky vznika narok na riadnu dovolenku? V pripade, ze mi stale trva pracovny pomer - doba neurcita. Dakujem.

nie. Dni rodič.dovolenky sa nepovažujú za dni odpracované vid § 144 ods.3+4 ZP. V týchto odsekoch nie je uvedená rodič.dovolenka podla § 166 ods.2 ako výkon práce.
V ods.4 je uvedená len materská dovolenka alebo rodič.dovolenka otecka v rozsahu nároku na mat.dovolenku podla § 166 ods.1.
veronikasad
11.08.08,13:51
Dobry den. Mozno sa spytam hlupost, ale fakt nemam tusenie. Mozete mi prosim napisat, ci pocas rodicovskej dovolenky vznika narok na riadnu dovolenku? V pripade, ze mi stale trva pracovny pomer - doba neurcita. Dakujem.
si na rodičovskej dovolenke celý rok, alebo časť roka si poberala materské ?
stesynka
11.08.08,14:19
od roku 2005 az doteraz som na rodicovskej dovolenke. na matersku dovolenku / 28 tyzdnov / som nastupila este pred porodom, tak ako sa ma. myslim, ze 6 tyzdnov pre planovanym porodom. to si myslela?
veronikasad
11.08.08,14:24
od roku 2005 az doteraz som na rodicovskej dovolenke. na matersku dovolenku / 28 tyzdnov / som nastupila este pred porodom, tak ako sa ma. myslim, ze 6 tyzdnov pre planovanym porodom. to si myslela?
V tomto prípade nemáš nárok na žiadnu dovolenku, lebo si nesplnila podmienky pre jej vznik.
Ak by si bola na materskej aspoň 60 dní, vznikne ti nárok na dovolenku za kal. rok a za dobu rod. dovolenky sa kráti za prvých 100 dní 1/12 a z akaždých ďalších 21 dní 1/12,

To ale nie je tvoj prípad ...