maia
11.08.08,14:20
Dobry den,

pred dvoma tyzdnami do mna na prechode a na zelenu narazilo auto. Vodicka ma okamzite po nehode odviezla do nemocnice, kde mi zistili zlomeninu jednej z panvovych kosti. Tvrdi, ze sla na oranzovu. Kedze ma okamzite z miesta nehody odviezla (napriek tomu, ze si nemohla byt ista, ze nemam poranenu chrbticu, kedze som dopadla celkom skaredo) a aj policiu zavolala az z nemocnice, okrem nas dvoch zatial nie su znami ziadni svedkovia. Po styroch dnoch v nemocniciach som uz doma, stale vsak musim pouzivat barle, kedze nemozem chodit. Lekar na centralnom prijme odhadol dobu liecenia na 42 dni. Policia ma zatial vypocula iba predbezne tesne po nehode. Chcela by som, aby to dotycnej vodicke len tak nepreslo. Prosim, poradte ako na to, a ci si myslite, ze je vobec mozne v tejto veci dovolat sa spravodlivosti.

Dakujem a prajem pekne leto bez nehod,
maia
riccado
12.08.08,08:00
Dobry den,

pred dvoma tyzdnami do mna na prechode a na zelenu narazilo auto. Vodicka ma okamzite po nehode odviezla do nemocnice, kde mi zistili zlomeninu jednej z panvovych kosti. Tvrdi, ze sla na oranzovu. Kedze ma okamzite z miesta nehody odviezla (napriek tomu, ze si nemohla byt ista, ze nemam poranenu chrbticu, kedze som dopadla celkom skaredo) a aj policiu zavolala az z nemocnice, okrem nas dvoch zatial nie su znami ziadni svedkovia. Po styroch dnoch v nemocniciach som uz doma, stale vsak musim pouzivat barle, kedze nemozem chodit. Lekar na centralnom prijme odhadol dobu liecenia na 42 dni. Policia ma zatial vypocula iba predbezne tesne po nehode. Chcela by som, aby to dotycnej vodicke len tak nepreslo. Prosim, poradte ako na to, a ci si myslite, ze je vobec mozne v tejto veci dovolat sa spravodlivosti.

Dakujem a prajem pekne leto bez nehod,
maia

na jednej strane rozumiem, ze ta bolest vzbudzuje v tebe hnev proti dotycnej soferke, ale na druhej strane celkom nechapem vyroku "chcela by som, aby to dotycnej vodicke len tak nepreslo". snazila sa, ako sa dalo, aj ked mozno niektore veci nerobila "ucebnicovo spravne". podla mna ju vsak zatial odsudzujes predcasne, ved kazdy z nas robi niekedy chyby a potom ich lutuje a pouci sa z nich. zatial je predcasne hovorit, co bude nasledovat, ved mozno ta este vyhlada a uprimne to bude chciet odcinit...
mladymuz
12.08.08,08:20
ako ju chceš potrestať?...čo vlastne máš na mysli?
chceš získať peniaze z odškodnenia?


Myslim, že vinnik nehody nevyviazne len s 2 tis korunovou pokutou. Vodička vyvinula maximalne usilie poskytnúť prvú pomoc a možno bude ešte pokutovana za to, že opustila miesto nehody a tym znemožnila rychlejšie vyšetrovanie nehody.

Môžeš podať trestné oznámenie, alebo sa dožadovať rôznych náhrad na súde, ale myslím si, že ak polícia tuto nehodu nevyšetruje ako trestný čin tak pri tvojom podani by to mohlo byť tiež nejak zastavene.
maia
12.08.08,12:05
Ano, svojim sposobom je to hnev, ani nie tak preto, co sa stalo, to je ako hovorite chyba, ktora sa moze stat.... Skor fakt, ze si vyslovene vymyslela, ze isla na oranzovu, po preskumani semaforov je zrejme, ze boli nastavene spravne, teda situacia, ked ja som mala zelenu (a mala som ju) a ona by mala oranzovu nastat ani nemohla. Takisto som cakala, ze sa mi ozve, ma na mna kontakt aj vsetko, ale sa neozvala.
V podstate tak vytvorila situaciu, ze ked sa nenajdu dalsi svedkovia, moze sa stat, ze nakoniec ja jej budem platit rozbite svetlo. Takze zakladna otazka, ktora by mohla viest k vyrieseniu situacie znie, ako najst svedkov, ktorych tam bolo skutocne dostatok. V akych pripadoch vlastne policia zverejnuje vyzvu, aby sa prihlasili svedkovia? Robi to na vlastny popud, alebo je potrebne ju o to poziadat? dakujem.
mladymuz
12.08.08,13:01
nastavenie semaforov je diskutabilne.
mimotemyRaz som na krizovatke odbocoval do prava kde by som mal prednost davat ludom na prechode. Kedze som videl z mojho uhla cervenu farbu a chodec bol na prechode, tak som nervozne stal a trubil na neho, s gestikulaciou ze chodi na cervenu..(ukazal som mu na semafor)...ukazal mi na semafor pre chodcov na druhu stranu prechodu, a bola tam zelena. Odvtedy sa radsej pozeram na obidva semafory ktore su pri prechode pre chodcov.
riccado
12.08.08,17:45
Ano, svojim sposobom je to hnev, ani nie tak preto, co sa stalo, to je ako hovorite chyba, ktora sa moze stat.... Skor fakt, ze si vyslovene vymyslela, ze isla na oranzovu, po preskumani semaforov je zrejme, ze boli nastavene spravne, teda situacia, ked ja som mala zelenu (a mala som ju) a ona by mala oranzovu nastat ani nemohla. Takisto som cakala, ze sa mi ozve, ma na mna kontakt aj vsetko, ale sa neozvala.
V podstate tak vytvorila situaciu, ze ked sa nenajdu dalsi svedkovia, moze sa stat, ze nakoniec ja jej budem platit rozbite svetlo. Takze zakladna otazka, ktora by mohla viest k vyrieseniu situacie znie, ako najst svedkov, ktorych tam bolo skutocne dostatok. V akych pripadoch vlastne policia zverejnuje vyzvu, aby sa prihlasili svedkovia? Robi to na vlastny popud, alebo je potrebne ju o to poziadat? dakujem.

nevidim dovod, preco by mala nastat situacia, ze by si mala byt vinnikom nehody ty. aj prinajhorsom ak ty ste tvrdili opak a ineho svedka niet, bolo by to len tvrdenie proti tvrdeniu. a hadaj, kto isiel po prechode pre chodcov??? tak hadaj, z koho by urobili vinnika?
linko1
12.08.08,18:12
chápem , že si nahnevaná, ale treba pochopiť, že aj ona bola v šoku a snažila sa ti pomôcť ako vedela...
možno aj niektorí z nás by tak reagovali, ťažko povedať... čo by bolo keby...
teraz trochu odlahčím ale aspoň ti pomohla a neušla ... čo sa tiež stáva...